Obuwie zimowe dziecięce

Buty na zimę dla dziecka

Do zimowych spacerów z dzieckiem trzeba się odpowiednio przygotować. Ważne jest zapewnienie maluchowi odpowiedniego okrycia wierzchniego. Istotne jest również obuwie zimowe dziecięce. Te elementy garderoby mają chronić dziecko przed chłodem, mrozem, wiatrem i śniegiem. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu malucha zmniejsza się ryzyko pojawienia się choroby czy infekcji. Obuwie zimowe dziecięce to zarówno śniegowce, buty emu, jak i kozaki. W naszym sklepie dostępne jest ono w wielu rozmiarach, kolorach, kształtach i wzorach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rozmiar obuwia zimowego dziecięcego

Ustalenie rozmiaru stopy małego dziecka nie zawsze jest tak proste, jak mówi instrukcja. U najmłodszych zakończenia nerwowe na placach nie są w pełni rozwinięte, dlatego też dzieci często nie są w stanie określić, czy but ich ciśnie, czy nie. To, dlatego wybierając dziecięce buty na zimę, najlepiej jest o zakupienie tych, które pozwalają zachować 1,5 cm wolnej przestrzeni pomiędzy czubkiem buta a końcami palców. Dzięki temu maluch będzie mógł swobodnie poruszać palcami, nawet w grubej skarpecie.

Fason i kształt butów na zimę dla dziecka

Przy wyborze zimowych butów dziecięcych koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kształt obuwia. Buty nie tylko powinny wyglądać dobrze i podobać się dziecku, ale i być dopasowane do stopy. Obuwie zimowe dziecięce nie powinno być zbyt ciasne, mieć zakończenia w szpic czy zwężanej pięty, bowiem nie zapewnia ono odpowiedniego miejsca dla rozwoju stopy. Za najlepsze modele uznaje się te zakończone w półokrąg lub kwadrat.

Podeszwa w obuwiu zimowym dziecięcym

Podeszwa butów to niezwykle istotną rzecz w zimie. Obowiązkowo musi być ona antypoślizgowa, dzięki temu maluch swobodnie będzie mógł chodzić po oblodzonych chodnikach czy alejkach. Antypoślizgowe buty zimowe dla dzieci zapobiegną upadkowi czy kontuzji. Wygodę chodzenia zapewnia też podeszwa o odpowiedniej wysokości. Dzięki temu stopa malucha będzie rozłożona tak, aby nacisk podczas chodzenia był równomierny na całej powierzchni. Specjaliści ostrzegają, że nie wskazane jest obuwie zimowe dziecięce, w którym stosowane są specjalne podparcia łuku stopy – najlepiej rozwija się on naturalnie. W butach na zimę dla dziecka powinna się jednak znaleźć, wkładka niweluje wstrząsy. Jej zadaniem jest ochrona dziecięcych stópek przed kontuzjami.

Obuwie zimowe dziecięce: materiał wykonania

Obuwie zimowe dziecięce powinno być wykonana z najwyższej klasy materiałów. Podstawą są te nieprzemakalne – wodoszczelne i wodoodporne. Kolejną podstawową cechą materiałów na buty na zimę jest lekkości i elastyczność. Dzięki temu w bucie możliwa jest odpowiednia wentylacja. Jest ona konieczna ze względów zdrowotnych – dzięki niej dziecko uniknie grzybicy czy przeziębień. Właściwa cyrkulacja powietrza w butach zimowych to również gwarancja zachowania w nich dobrej i odpowiedniej dla stopy temperatury. Należy pamiętać, że najlepsze dziecięce buty zimowe posiadają w środku wyściółkę.

Rodzaje obuwia zimowego dziecięcego

Zimą dziecko może chodzić w różnego typu obuwiu. To, jakie złoży się na małe stopy, w dużej mierze zależy od warunków panujących na zewnątrz. Kiedy zima jest łagodna, śniegu nie ma, a temperatury są dodatnie, dziecko spokojnie może biegać w trzewikach lub nieocieplanych półbutach. Nogą w takim obuwiu będzie wygodniej niż w wysokich śniegowcach. Na łagodne zimy polecane są trzewiki ze skóry lub nubuku, które są nieprzemakalne. Wygodnym rozwiązaniem będą też buty wykonane z Gore-Texu lub materiału oddychającego, które nie przepuszczają wilgoci.

Mroźna zima z opadami śniegu wymaga zakupienia bardziej specjalistycznego obuwia zimowego dziecięcego. Idealne buty na ciężką zimę to śniegowce. Wybierając śniegowce dla dziecka, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich długość. Im dłuższe one będą, to mniejsza szansa, że niego dostanie się do środka buta nawet przy bardzo intensywnej zabawie. Należy jednak pamiętać, że do wysokich śniegowców dziecięcych czasem trudno jest włożyć małą, nieskoordynowaną nóżkę.

Zimową porą sprawdzają się nie tylko śniegowce, ale i kozaki dziecięce. Maluch może zakładać je do codziennych lub bardziej wyjściowych stylizacji. W kozakach dziecko może wybrać się na spacer, do przedszkola czy w odwiedziny do babci. Buty te nie nadają się jednak do długiej zabawy na śniegu. Aby kozaki były wygodne dla malucha, dobrze jest wybierać modele elastyczne z bocznym zamkiem rozpinającym się na całej długości buta.

Buty zimowe dla niemowlaka

Na najmłodszych dzieci najlepszym obuwiem zimowym będą krótki botki. To buty, które sprawdzają się w przypadku dzieci dopiero zaczynających stawiać swoje pierwsze kroki. Zapewnią im one ciepło i wygodę i to bez względu czy będą siedzieć w wózku, czy na sankach. Botki dla niemowląt pozwolą również na wykonanie kilku kroków po białym puchu. Obuwie zimowe dla niemowląt powinno być wykonane z nieprzemakalnej tkaniny oraz wykończone futrzaną lub wełnianą wyściółką w środku. Zimowe botki to rozwiązanie nie tylko dla maluchów, ale i starszych dzieci, które nie przepadają za wysokimi butami.