Sandały, klapki i japonki dziecięce

Letnie buty dla dzieci

Sandały, klapki, japonki dziecięce to obuwie letnie. Świetnie nadaje się na okres wakacji i to bez względu na to, czy spędza się je w miejskiej dżungli, czy na piaszczystych/kamienistych plażach. Rodzice powinni pamiętać, że obuwie letnie dla dziecka należy wybierać z taka samą rozwagą jak to zimowe. Przymierzając się do zakupu sandałów, klapek czy japonek dziecięcych, dobrze przeczytać porady fizjoterapeutów i przekonać się jakie buty na lato polecają oni najmłodszym.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie buty na lato dla dziecka?

Sandały to najpopularniejsze obuwie letnie dla dziecka. Ubierać można je już na bardzo małe stópki. Dzięki temu, że są to buty otwarte, w upalne dni zapewniają one właściwą wentylację i przepływ powietrza. Klapki i japonki dziecięce to obuwie dla starszaków, które pewnie czują się na nogach i nie wymagają asekuracji przy chodzeniu. Sandały, klapki i japonki dziecięce to obuwie, które sprawdzi się w różnych warunkach. To pierwsze idealnie spiszą się w czasie miejskich lub górskich wędrówek na niedługie dystanse. Klapki i japonki dla dzieci to natomiast idealne buty na plaże czy do hasania w przydomowym ogródku.

Sandały dziecięce: materiał wykonania

Wybór sandałków dla dzieci nie jest łatwy. Mnogość modeli i rodzajów tego obuwia letniego nie ułatwia sprawy. Jednym podstawowych pytań, jakie zadają sobie rodzice w czasie zakupów, jest: z jakiego materiału powinny być wykonane sandały, klapki i japonki dziecięce. Trzeba pamiętać, że materiał jest bardzo istotny. Wpływa on nie tylko na wygodę chodzenia, ale także i na wytrzymałość buta. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się sandały dziecięce z naturalnej skóry licowej. Skóra sprawia, że stopa się nie poci, a więc i nie ślizga w bucie.

Alternatywą dla sandałów z naturalnej skóry są buty z materiału z formy odlewniczej. Są one wytrzymałe, nie kleją się do stopy, amortyzują wstrząsy oraz autonomicznie dopasują się do pięty i palców dziecięcej stopy.

Podeszła w sandałach, klapkach i japonkach dziecięcych

Jednym z najważniejszych elementów dziecięcego obuwia jest podeszwa. Zaleca się, aby wybierać modele wykonane z elastycznej pianki. Takie buty są wygodne i komfortowe, nawet jeśli na nodze ma się je bardzo dużo. Podeszwa w sandałkach dla dzieci może być grubsza – zalecana jest ta 3-4 mm. Zapobiegnie to wbijaniu się w nią kamieni w trakcie chodzenia, które będą uwierać malucha. Wskazane jest wybieranie dziecięcych sandałów, które posiadają szeroki czubek w górnej części. Wynika to z tego, że palce u stóp dziecka rozkładają się promieniście, a więc z wąskiego buta mogą wypadać.

Popularnymi modelami sandałów dla dzieci są buty z wysoką cholewką oraz łożem do pięty. Sandały z wysoką cholewką dla dzieci ustawiają prawidłowo piętę w stosunku do całej osi nogi.

Zapięcie w sandałach dziecięcych

Kolejny istotny element to zapięcie. Sposób zapięcia sandała jest bardzo ważny- wpływa na komfort, bezpieczeństwo oraz użyteczność buta. Za najlepsze modele butów odkrytych dla dziecka, uznaje się sandały posiadające dwa zapięcia – jedno przy palcach, drugie przy kostce. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko upadków, buty będą też lepiej usztywniać stopę malucha. Producenci letniego obuwia dla dzieci proponują modele zapinane na rzepy lub klamerki. W przypadku najmłodszych najlepiej wybierać sandały na rzepy, są one praktyczniejsze. Rzepy są wygodne i dla rodziców, i dla dziecka – maluch bez problemów sam będzie mógł ściągnąć, założyć czy poprawić but.

Czy zapiętek w sandałach dla dzieci jest potrzebny?

W naszym sklepie można kupić sandały dziecięce z i bez zapiętka. Jest to element konstrukcyjny, który budzi wiele kontrowersji. Zgodnie z podpowiedziami lekarzy i fizjoterapeutów maluchy do 3 roku życia powinny nosić sandały z zapiętką, czyli z zakrytymi piętami. Modele dla najmłodszych powinny być lekkie, a zapiętek nie może zakrywać stawu skokowego, czyli kostka jest odsłonięta w całości, a tył zapiętki kończy się na linii kostki lub pod nią. Rolą tego elementu sandała dziecięcego jest ukierunkowanie pięty, a nie trzymanie jej sztywno, co może skończyć się koślawością pięt lub innymi wadami postawy u dziecka. Sandały bez zapiętek to modele przeznaczone od 4-5 lat. Poznać można je po tym, że na pięcie znajduje się tylko pasek.

Sandały z zakrytymi czy odkrytymi palcami?

Sandały dla dzieci występują w dwóch modelach z odkrytymi palcami lub z zakrytym przodem buta. To, jaki model się wybierze najlepiej dobrać od predyspozycji dziecka. Jeśli maluch często niszczy buty i lubi wykonywać szalone akrobacje, to lepiej sprawdzą się sandały zakryte. Pozwolą one zadbać o bezpieczeństwo palców i paznokci. Spokojniejsze dzieci mogą nosić sandały z odkrytymi palcami. Wyglądają one lepiej, przez wielu są też uważane za wygodniejsze.

Sandały, klapki, japonki dziecięce: wzory i kolory

Producenci obuwia proponują buty na lato dla dzieci w różnych kolorach i wzorach. W kategorii dla dziewczynek znaleźć można więc różowe i fioletowe sandały, klapki z pomponami lub japonki w odblaskowych kolorach i z brokatowymi dekoracjami. Sandały dla chłopców występują głównie w kolorze niebieskim, zielonym, granatowym, czarnym i brązowym.