Buty trekkingowe dla dzieci

Z dzieckiem w góry – o czym pamiętać?

Pokazywanie dziecku świata i uczenie go o prawach nim rządzących to jedno z najprzyjemniejszych zadań rodzica. Podróże z dzieckiem nawet te najbliższe wymagają odpowiedniego przygotowania. Takie należy poczynić, m.in. chcąc się wybrać z pociechą w góry. Jednym z najważniejszych punktów przygotować jest skompletowanie odpowiedniego ekwipunku. W jego skład wchodzi ubranie oraz obuwie trekkingowe dla dzieci. Buty tego typu idealnie spisują się w czasie górskich wędrówek. Są wygodne, wytrzymałe i solidne zapewnią małym zdobywcom bezpieczeństwo w czasie pieszych wędrówek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czy dziecku są potrzebne buty trekkingowe?

Wielu rodziców zabierając dziecko w góry, na stopy malucha zakłada zwykłe buty sportowe. Tym sposobem chce zaoszczędzić na zakupie obuwia trekkingowego dla dzieci. Czy jednak warto czynić takie oszczędności? Nie, bowiem odbywa się to kosztem bezpieczeństwa dziecka. Obuwie miejskie czy sportowe nie jest przystawiane do górskich wspinaczek. Chodzenie w nich po górskich szlakach może doprowadzić do urazów, kontuzji, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.

Buty trekkingowe dla dzieci – czym się wyróżniają?

Buty trekkingowe dla dzieci posiadają te same cechy co obawie tego typu dla dorosłych. W praktyce oznacza to, że wyróżniają się one podwyższoną cholewkę oraz antypoślizgową podeszwę, która zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się, upadku itp. Budowa dziecięcych butów trekkingowych sprawia, że stopie jest wygodnie, nawet podczas bardzo dalekich pieszych wypraw po nierównym i kamienistym terenie.

Obuwie trekkingowe ma również zapewnić dziecięcym stopom ochronę przed zmoczeniem. Aby było to możliwe, buty wykonywane są z wodoodpornych i wodoszczelnych tkanin, co chroni przed dostawaniem się wody ich do wnętrza. Takich właściwości nie posiada np. obuwie sportowe dziecięce, dlatego nie powinno zakładać się go w góry.

Jakie buty trekkingowe dla dziecka wybrać?

Buty trekkingowe dziecięce powinny spełniać te same warunki, co modele dla dorosłych – gwarantuje to komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Nasz sklep proponuje obuwie trekkingowe dla dzieci znanych i renomowanych marek, które od lat cieszą się pozytywnymi opiniami. Proponujemy modele letnie i zimowe. Te pierwsze to lekkie i niskie buty, natomiast modele zimowe są ocieplane, przez co zachowują odpowiednią temperaturę w bucie i zapobiega wychłodzeniu stopy.

Przy zakupie butów trekkingowych dla dzieci ważne są też zapięcia. Dla najmłodszych rekomenduje się buty wiązane/sznurowane. Jeśli dziecko nie radzi sobie ze sznurowaniem, to można wybierać te sznurowane z jednym haczykiem i możliwością regulacji. Dodatkowym wzmocnieniem w butach mogą być rzepy.

W przypadku butów trekkingowych dla dzieci najważniejsze są takie kwestie jak: materiał chroniący przed wilgocią i zimnem, elastyczną i lekką podeszwę zapewniającą właściwą amortyzację oraz przyczepność do podłoża, mocną i odpowiednio wysoką cholewkę, która będzie zapewniać stabilizację stawów.

Najlepsze buty trekkingowe dziecięce -materiały wykonania obuwia

Istotną kwestią w przypadku obuwia trekkingowego jest materiał wykonania. Po górach powinno chodzić się w obuwia z najwyższej klasy materiałów i elementów konstrukcyjnych. Konieczne jest też wybranie modelu z twardą i przyczepną do podłoża podeszwą. Za buty najwyższej klasy uważa się te posiadające podeszwę kauczukowo- gumową. Takie modele proponuje wielu renomowanych producentów obuwia turystycznego. Dbają oni również o precyzję przy projektowaniu bieżnika podeszwy, co ma zapewnić odpowiednią tonację oraz pozwolić na samooczyszczenie się tego elementu konstrukcyjnego.

Materiał wykonania liczy się i w przypadku cholewki. Najczęściej dziecięce buty trekkingowe wykonuje się z naturalnej skóry nubukowej, w ten sposób, aby znało się na niej jak najmniej szwów. Takie cholewki są trwałe, wodoodporne oraz długowieczne. Dużym zatarasowaniem cieszy się też obuwie ze skóry zamszowej lub materiału syntetycznego typu Cordura. Takie modele są lżejsze i bardzo dobrze oddychają. Warto kupować buty, których cholewka jest dodatkowo zabezpieczona gumowym otokiem– ma on chronić palca, a także sam but przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Za kostkę czy przed kostkę – jakie wybrać dla dziecka?

Buty w góry dla dzieci dostępne są w dwóch modelach – za kostkę i przed kostkę. Modele przed kostkę to te bardziej uniwersalne. Sprawdzą się one zarówno w czasie górskich wędrówek, jak i przy dłuższych wycieczkach po nizinnych krajobrazach. Buty trekkingowe przed kostkę są lekkie, mają antypoślizgową podeszwę, są wygodne. Trzeba jednak pamiętać, że buty te nie zabezpieczają kostki, dlatego nie powinno się ich zakładać w wysokie góry.

Drugim typem dziecięcego obuwia górskiego są buty za kostkę. Sprawdzą się one w przypadku wycieczek po skalistym, kamienistym podłożu. Ich zadaniem jest chronić kostkę przed urazami i kontuzjami. Noga w butach za kostkę nie ślizga się i ma zapewnioną odpowiednią przyczepność. Buty trekkingowe za kostkę zapewniają bezpieczeństwo i zmniejszają ryzyko urazu.