Obuwie zimowe dziecięce

Zimowe obuwie dla najmłodszych

Przez głowę i stopy ucieka najwięcej ciepła. To, dlatego te elementy ciałom trzeba szczególnie chronić zimową porą. W szafie każdego dziecka powinno się więc obowiązkowo znaleźć obuwie zimowe. Jego zadaniem jest zabezpieczać stopy przed chłodem, mrozem i wiatrem, a także wyziębieniem całego organizmu. Dzięki utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała zminimalizuje się ryzyko infekcji czy choroby. Obuwie zimowe dziecięce to rozległa kategoria butów. Należą do niej zarówno śniegowce, buty emu, jak i kozaki. W naszym sklepie dostępne jest ono w wielu rozmiarach, kolorach, kształtach i wzorach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Obuwie zimowe dla dziecka – jaki fason jest najlepszy?

Zimowe buty dziecięce należy kupować z dużą rozwagą. Pierwszą istotną kwestią jej ich fason. Powinien on być nie tylko ładny, modny i odpowiadać gustowi użytkownika, ale i dopasowywać się do stopy. Obuwie zimowe dziecięce nie powinno być zbyt ciasne, mieć zakończenia w szpic czy zwężanej pięty, bowiem nie zapewnia ono odpowiedniego miejsca dla rozwoju stopy. Za najlepsze modele uznaje się te zakończone w półokrąg lub kwadrat.

Nie można też zapominać o rozmiarze butów na zimę dla dziecka. Zaleca się, aby w obuwiu zimowym pozostawać ok. 1,5 cm wolnej przestrzeni pomiędzy końcami palców a czubkiem buta. Dzięki temu dziecko będzie mogło swobodnie poruszać palcami, nawet jeśli na stopę założy się grubą skarpetę.

Obuwie zimowe dziecięce – jaka podeszwa jest najlepsza?

W obuwiu zimowym dla dzieci bardzo ważna jest podeszwa. Podstawą jest jej antypoślizgowość. Dzięki temu maluch swobodnie będzie mógł chodzić po oblodzonych chodnikach czy alejkach. Antypoślizgowe buty zimowe dla dzieci zapobiegną upadkowi czy kontuzji.

Oprócz antypoślizgowości podeszwa w butach zimowych dla dzieci powinna być też odpowiedniej wysokości. Sprawi to, że w czasie chodzenia ciężar będzie rozkładała się tak, aby nacisk był równomierny na całej stopnie. Specjaliści ostrzegają, że nie wskazane jest obuwie zimowe dziecięce, w którym stosowane są specjalne podparcia łuku stopy – najlepiej rozwija się on naturalnie. W butach na zimę dla dziecka powinna się jednak znaleźć, wkładka niweluje wstrząsy. Jej zadaniem jest ochrona dziecięcych stópek przed kontuzjami.

Obuwie zimowe dziecięcej – jaki materiał jest najlepszy?

Buty na zimę dla dziecka powinny być wodoszczelne i wodoodporne, a przy tym lekkie i elastyczne. Oprócz tego ich ważną cechą jest właściwa wentylacja i odprowadzanie potu. Ma to zapobiegać przegrzaniu i chorobom takim jak np. grzybica stóp. Właściwą cyrkulację powietrza zapewniają odpowiednie materiały np. naturalna skóra.

Jakie buty na zimę kupić dziecku?

Zimową porą dziecko na stopy może zakładać różnego typu obuwie. To, po jakie się sięgnie, zależy od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych, a także okazji. Łagodne zimy zachęcają do zakładania trzewików lub nieocieplanych butów. Sprawdzą się one, kiedy nie ma śniegu, a temperatury na zewnątrz są dodanie. W takich butach dziecku będzie wygodniej niż w wysokich śniegowcach, dodatkowo zapobiegnie się przegrzaniu stóp. Na łagodne zimy polecamy trzewiki ze skóry lub nubuku, które są nieprzemakalne, buty wykonane z Gore-Texu lub materiału oddychającego, które nie przepuszczają wilgoci.

Kiedy za oknem śnieg i mróz konieczne jest wyciągnięcie z szafy specjalistycznego obuwia zimowego dla dzieci. Idealne na ciężką i mroźną zimę będą tradycyjne śniegowce. Najlepiej sięgać po modele wysokie, zmniejsza to szansę dostania się do środka buta śniegu. W wysokich śniegowcach ruchy dziecka mogą być jednak ograniczone. Buty trudno też włożyć na małą, nieskoordynowaną nóżkę. To, dlatego po dziecięce śniegowce zaleca się sięgać tylko przy naprawdę mroźnych zimach lub wyprawach w góry.

Kolejną propozycją obuwia zimowego dziecięcego są kozaki. Można łączyć je z codziennymi stylizacjami lub tymi bardziej eleganckimi. Dziecięce kozaki idealnie spiszą się w czasie spaceru czy odwiedzin u babci. Buty te nie nadają się jednak do długiej zabawy na śniegu. Aby kozaki były wygodne dla malucha, dobrze jest wybierać modele elastyczne z bocznym zamkiem rozpinającym się na całej długości buta.

Buty zimowe dla najmłodszych

W naszym sklepie dostępne jest również obuwie zimowe dla niemowlaków. Najmłodszym promujemy krótkie i wygodne botki. Będą one komfortowymi butami dla dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki. Zapewnią im one ciepło i wygodę i to bez względu czy będą siedzieć w wózku, czy na sankach. Botki dla niemowląt pozwolą również na wykonanie kilku kroków po białym puchu. Botki zimowe dla dzieci wykonane są z nieprzemakalnej tkaniny, wykończone futrzaną lub wełnianą wyściółką w środku.

Zimowe buty – co sezon nowe?

Stopa dziecka rośnie bardzo szybko. Oznacza to, że zazwyczaj co zimę maluchowi należy kupić nowe buty. Warto pamiętać, aby rozmiar obuwia zawsze był dopasowany do aktualnego rozmiaru stopy. Kupowanie za dużych butów na wyrost czy zakładanie maluchowi za małych butów z poprzedniego sezonu nie skończy się dobrze. Źle dobrane obuwie zimowe dziecięce może przyczynić się do niepoprawnego kształtowania stopy i wad postawy.