Obuwie sportowe dziecięce

Jakie obuwie do sportu dla dziecka?

Sport to dla dziecka nie tylko droga do dobrej kondycji, ale i zdrowia, lepszego samopoczucia, ogólnego rozwoju. Do zajęć sportowych maluch powinien być jednak odpowiednio przygotowany. Zanim wyśle się dziecko na boisko, bieżnię czy zajęcia sportowe, warto zadbać o jego odpowiedni strój. Na ten składa się m.in. obuwie sportowe dziecięce. Jego zadaniem jest chronić stopy przed urazami i kontuzjami, a także zapewniając wygodę w czasie aktywnej zabawy. Zobacz, jakie obuwie sportowe sprawdza się na dziecięcych stopach i o czym pamiętać kupując je.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie powinno być obuwie sportowe dziecięce?

W kategorii obuwia sportowego mieszczą się buty, które przeznaczone są do uprawiania aktywności fizycznych. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie wygody i komfortowo w czasie ćwiczeń oraz chronienie stóp przed urazami. Oznacza to, że obuwie sportowe dziecięce charakteryzuje się tym, że usztywnia stopę, a jednocześnie zapewnia jej swobodę ruchów. Sprawia to, że będzie ona mogła się prawidłowo rozwijać i kształtować.

Dobre buty sportowe dla dziecka – czyli jakie?

Dziecięce obuwie sportowe podobnie jak to dla dorosłych podzielone jest na ze względu na rodzaje uprawianych dyscyplin. W ofercie naszego sklepu można więc znaleźć buty do biegania dla dzieci, buty do tańca czy korki do gry w piłkę nożną. To, po jaki typ obuwia się sięgnie, należy uzależnić od uprawianego przez dziecko sportu oraz warunków ćwiczeń. Inne buty są potrzebne do aktywności na zewnątrz, inne do sportów halowych. I tak np. buty o lekkiej, sprężystej podeszwie idealne są na bieżnię. Te z doskonałą amortyzacją idealnie spisze się na kortach tenisowych, natomiast popularne buty korki będą stabilizować postawę dziecka w czasie aktywnego biegu i zwiększać przyczepność do boiska piłkarskiego.

Oprócz dopasowania butów do uprawianej dyscypliny warto zwrócić też uwagę na parametry techniczne obuwia sportowego dziecięcego. Ważne jest, aby miały one dobrą wentylację i cyrkulację powietrza, a także były nieprzemakalne. Buty do sportu ponadto powinny stabilizować stopę, co będzie minimalizować ryzyko kontuzji i urazów. Dla młodych adeptów sportu zaleca się obuwie miękkie, elastyczne, bez podwyższonej pięty, natomiast z odpowiednio sztywnym przodem buta. Istotna jest również podeszwa, która powinna być miękka w przedniej części.

Buty sportowe na WF – jakie wybrać?

Buty sportowe dla dziecka najczęściej kupuje się z myślą o lekcjach wychowania fizycznego w szkole. Aby uczeń mógł w nich uczestniczyć, musi posiadać strój sportowy obejmujący obwiednie buty. Obuwie na WF przede wszystkim powinno być wygodne, a więc dopasowane rozmiarem do stopy użytkownika. Kolejna ważna rzecz to dopasowanie podeszwy butów do rodzaju nawierzchni, na której będzie ćwiczył uczeń. Inny typ obuwia stosuje się przy zajęciach na orliku, inny na hali gimnastycznej. Warto też pamiętać, że szkoły często mają szczególne wymagania co do sportowych butów dziecięcych na WF. Mogą wymagać np. aby posiadały one jasną podeszwę, która nie pobrudzi i nie rysuje parkietu sali gimnastycznej. Innym często stosowanym wymaganiem są buty wiązane, a nie zapinane na rzepy. Wśród najpilniejszych butów na WF wskazuje się halówki. Posiadają one kauczukową podeszwę, która nie ślizga się i dobrze trzyma nawierzchni. W halówkach można wykonywać wiele ćwiczeń. Należy pamiętać, że dziecko na WF nie powinno zakładać zwykłych, niesportowych butów. Może to skończyć się urazem lub kontuzją, a także będzie oznaczało dla niego mały komfort podczas ćwiczeń.

Zanim zakupi się obuwie sportowe dziecięce dedykowane lekcja wychowania fizycznego, warto zapoznać się z wytycznymi szkoły. Najczęściej podawane są one na początku roku szkolnego wraz z informacjami o pozostałych elementach szkolnej wyprawki. Dzięki zapoznaniu się z  wytycznymi kupi się dziecku buty, które będą praktycznym szkolnym wyposażeniem.

Modne obuwie sportowe dziecięce – najnowsze trendy

Jeszcze do niedawna obuwie sportowe dziecięce gościło tylko w salach gigantycznych i na boiskach. Dziś buty tego typu zakłada się też na co dzień. Łączy się je z dresami, jeansami, a nawet casualowymi elementami garderoby. Prawdziwym hitem są białe adidasy, które dziewczyny zakładają do kwiecistych sukienek, spodni rurek czy jeansowych spódniczek, a chłopcy materiałowych spodni czy eleganckich szortów. Na ulicach królują też trampki, halówki oraz sportowe sneakersy. To, dlatego sportowe buty dla dzieci muszą być nie tylko wygodne i praktyczne, ale i zgodne z najnowszymi trendami. Ich producenci chcąc wpisać się w najnowsze trendy, proponują obuwie w różnych kolorach, wzorach i fasonach. Wybierać można pomiędzy adidasami, sneakerami, halówkami, trampkami, korkami piłkarskimi, uniwersalnymi butami do sportu. Dostępne jest zarówno obuwie w klasycznych kolorach, jak i to neonowe, z kolorowymi wstawkami czy brokatowymi ozdobami. Najnowsze trendy w sportowym obuwiu dziecięcym to buty z miętowymi wstawkami, w kolorze różu i z kwiatowymi aplikacjami. Wśród chłopów dużym zainteresowaniem cieszą się natomiast sportowe buty niebiesko – czerwono lub fioletowo – zielone.