Sandały sportowe damskie

Sportowe sandały dla kobiet

Latem warto dać stopom odpocząć i ciężkie obuwie zamienić, na lekkie sandały. Panie wybierać mogą pomiędzy różnymi fasonami i wzorami letniego obuwia, jeśli jednak w sandałach chcą wybierać się na dłuższe wędrówki, powinny wybierać modele trekkingowe. Sandały sportowe damskie idealnie sprawdzą się zarówno na górskim szlaku, jak i na brukowanym chodniku w centrum miasta. Jak wybrać sandały turystyczne damskie? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Sandały sportowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest chodzenie w odpowiednim obuwiu. Staje się to wręcz priorytetem, kiedy wybiera się na górską wędrówkę, długi spacer czy przez wiele godzin zamierza przemierzać miejskie uliczki i alejki. Założenie na takie eskapady nieodpowiednich butów sprawi, że pojawią się otarcia i pęcherze. Zachodzi też podwyższone ryzyko wystąpienia w przyszłości halluksów i palca młotkowatego. Te przykre dolegliwości można jednak wyeliminuje, wystarczy zaopatrzyć się w sandały sportowe damskie. Sprawdzą się one nawet w ekstremalnych sytuacjach. W przeciwieństwie do tych miejskich zapewniają stopie prawidłowe podparcie i sprężysty krok, a także miękkie podłoże.

Sandały sportowe damskie – rodzaje

W naszym sklepie paniom proponujemy dwa typy sandałów turystycznych. Pierwszym z nich jest letnie obuwie zakryte. Jest ono idealną opcją dla osób, które szukają sandałów na niepewne ścieżki. Wynika to z tego, że gwarantują one bardzo dobrą stabilność i bieżnikowanie. Podeszwy sandałów sportowych damskich zakrytych przypominają te, które stosuje się przy klasycznych butach trekkingowych. Oznacza to, że są głęboko żłobione, posiadają też profil chroniący palce. Zabudowane sandały sportowe damskie cechuje też większą sztywność. Dzięki tym cechą chodząc w nich, nie czuje się każdego kamyka, na który się nadepnie. Dużym plusem tego typu obuwia jest też zabezpieczenie palców – niestraszne będzie więc uderzenie nimi o wystający korzeń, kamień czy inną przeszkodę – palce pozostaną bez szwanku. Sandały sportowe damskie zakryte idealnie sprawdzą się w wielu sytuacjach, należy jednak pamiętać, że nie można w nich chodzić w wysokich górach. Wybierając się na takie wycieczki, należy zaopatrzyć się w klasyczne buty trekkingowe.
Kolejna typem sandałów trekkingowych, które oferujemy paniom, są sandały paskowe. Uważane są one za modele miejsko-turystyczne. Wyglądem przypominają te klasyczne sandały. Składają się z kilku pasków, których zadaniem jest utrzymanie stopy w odpowiednim miejscu na podeszwie. Wyróżnia je to, że odsłaniają bardzo dużą powierzchnię stopy, co przekłada się na znakomitą wentylację. Po sportowe sandały paskowe warto sięgnąć, wybierając się na city tour. Są one lekkie, wygodne i komfortowe. Mała waga i niewielki rozmiar pozwala zapakować je nawet do damskiej torebki.

Z jakich materiałów wykonuje się sandały turystyczne?

Bardzo ważnym parametrem sandałów turystycznych jest materiał ich wykonania. Zwrócić powinno się uwagę zarówno na materiał pasków, jak i wyściółki. Producenci proponują sandały sportowe damskie skórzane lub wykonane z materiałów syntetycznych. Dostępne są też modele hybrydowe, w których ze skórzana jest jedynie wyściółka. Należy pamiętać, że najlepiej wybierać materiały naturalne, które są przyjemne dla stopy i gwarantują wyższy komfort użytkowania. Trzeba jednak pamiętać, że skórzane sandały mogą stwarzać problem przy kontakcie wodą, a także stać się siedliskiem bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Stąd też sportowe sandały skórzane dla kobiet polecane są głównie do użytku miejskiego, gdzie ryzyko ich zamoczenia jest minimalne. Nad morze czy jezioro lepiej zabrać modele syntetyczne, którym wilgoć nie zrobi krzywdy.

Sandały damskie trekkingowe- jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Aby w sandałach sportowych wygodnie się chodziło, trzeba właściwie dobrać ich rozmiar. Sandały sportowe – na leżąco- powinny być nieco dłuższe i szersze niż stopa. Palce nie powinny wystawać poza podeszwę, w innym przypadku narazi się je na spore niebezpieczeństwo. Ułatwieniem w doborze rozmiaru sandałów sportowych damskich jest to, że producenci często zakreślają przestrzeń na podeszwie, w której powinna zmieścić się stopa. Obszar może być zaznaczony innym kolorem lub obwódką.

Sandały sportowe damskie – przewodnik po zakupach

Jeśli chcesz kupić dobre sandały turystyczne, zwróć też uwagę na:
1. Cenę – sandały trekkingowe to te droższe od miejskich; w większość modeli obowiązuje zasada, że im wyższa cena, tym lepsza jakość; zakup porządnego modelu renomowanej marki sprawi, że sandały sportowe posłużą przez kilka sezonów; rzadko ulegają one trendom, dlatego nie trzeba ich ze względu na modę wymienia;
2. Podeszwa w sandałach sportowych damskich powinna być giętka, a jednocześnie na tyle mocna, aby amortyzować pracę stóp na twardej powierzchni; rekomendowanym rozwiązaniem jest także podeszwa antypoślizgowa, która zapewnia dobrą przyczepność do podłoża oraz podeszwa wykonana z oddychających materiałów;
3. Wodoodporność – ta funkcja umożliwia chodzenie w sandałach podczas deszczu przy przedostawanie się przez górski potok, strumyk, rzeczkę;
4. Wygląd – większość sandałów sportowych damskich nie grzeszy urodą; nie oznacza to jednak, że dostępne są tylko te brzydkie; wiele marek proponuje paniom sandały o ciekawych kolorach czy fasonach; należy Janka pamiętać, że w przypadku butów sportowych liczy się przede wszystkim wygoda i praktyczność, estetyka schodzi na dalszy plan.