Perfumy męskie

Zapachy dla mężczyzn

Modni mężczyźni po perfumy sięgają równie chętnie, jak kobiety. Odpowiednio dobrane zapachy dodają panom męskości i elegancji. Jednak perfumy męskie to nie tylko stylowe zapachy pasują do garniturów, ale i lekkie aromaty cytrusowe, kwiatowe czy morskie. W naszej drogerii każdy pan znajdzie idealne perfumy dla siebie. Oferujemy zapachy zajmujące szczyty rankingów perfum męskich oraz mniej znane armaty, które wybierają fani oryginalności. Oprócz klasycznych perfum męskich w naszym asortymencie dostępne są wody kolońskie, wody perfumowane i toaletowe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Perfumy męskie czy woda kolońska?

Rynek zapachów dla mężczyzn jest niezwykle podobne. Panowie mogą wybierać nie tylko pomiędzy różnymi aromatami, ale i różnymi rodzajami zapachów. Wbrew pozorom tradycyjne perfumy męskie to nie jedyny wybór. Panowie równie chętnie sięgają po wody kolońskie. Te dwa kosmetyki różnią się od siebie proporcją olejków aromatycznych, które rozpuszczane są w alkoholu. Stężenie to wpływa natomiast na moc, intensywność oraz trwałość zapachu.

Najwięcej olejków eterycznych zawierają tradycyjne perfumy męskie. Drugie w kolejności są wody perfumowane, kolejne wody toaletowe, a na końcu woda kolońska. Ta ostatnia zawiera zaledwie do 3 do 5% olejków eterycznych.

Czym pachnie prawdziwy mężczyzna?

Perfumy dla mężczyzn można znaleźć w każdej z grup zapachowych. Najpopularniejsze zapachy to jednak te pochodzące z rodziny perfum skórzano-tytoniowych, drzewnych, orientalnych, cytrusowo -owocowych. Panowie coraz odważniej sięgają też po perfumy kwiatowe.

Świeże, lekkie i uniwersalne perfumy męskie

W dziale perfum męskich cytrusowych znaleźć można przede wszystkim zapachy sportowe i unisex. Wielu osobom kojarzą się one z energią i świeżością perfumy z tej kategorii zapachowej to zapachy uniwersalne, pasują zarówno na wieczór, jak i perfumy na dzień. Chętnie sięgają po nie młodzi mężczyźni. Podobnie jest z perfumami męskimi z rodziny owocowej. Aromaty pochodzą od słońskich owoców i kojarzą się z młodością i nieformalnym stylem. Szukając świeżych perfum, warto zwrócić także uwagę na zapachy wodne. Inspirowane są one nadmorską bryzą czy górskim powietrzem. Wiele z propozycji wodnych perfum to zapachy uniwersalne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Eleganckie i z klasą

W naszym sklepie panowie mogą także kupić eleganckie perfumy, które będą dobrze pasować biznesowych stylizacji dziennych i wieczorowych. Za najpopularniejsze perfumy dla mężczyzn uważa się te z rodziny zapachów drzewnych. Mają one ciepły i głęboki charakter. Dżentelmeni lubią także zapachy szyprowe, czyli cytrusowo -drzewne oraz paprociowe, które kojarzą się z lasem i łąką. Dla panów przeznaczone są też zapachy ziołowe. Ich kompozycje oparte są na szałwii tymianku oraz mięty. Podobnie wygląda kwestia zapachów zielonych, których dominują egzotyczne trawy i herbata.

Mężczyźni szukający intensywnych zapachów mogą sięgać po perfumy orientalne i egzotyczne, gdzie łatwo można wyczuć piżmo, kadzidło i drzewo sandałowe. Panowie docenia też aromaty tytoniowo-skórzane, które występują w męskich zapachach dla koneserów.

Perfumy męskie na prezent – jak je dobrać?

Perfumy uważana są za produkt osobisty, dlatego na prezent powinno się je wręczać jedynie osobie bliskiej. Upominek powinien zawierać flakonik ulubionego zapachu, a jeśli takiego solenizant nie ma, to należy dobrać aromat do stylu obdarowywanego. Przed zakupem warto się zastanowić, czy lepsze będą perfumy świeże i sportowe, czy eleganckie i klasyczne. Pod uwagę należy wziąć również wiek obdarowywanego, jego gust oraz styl życia.

Nuty zapachowe w perfumach męskich

Wybierając perfumy dla mężczyzny, nie sposób też pominąć zawartych w nich nut zapachowych. Wąchając pachnidło, najpierw wyczuwa się nutę głowy, potem serca, a na końcu nutę bazy, czyli głębi. 

NUTA GŁOWY – jest to pierwsza nuta, którą czujemy zaraz po otwarciu flakonika z perfumami; jest ona pierwszym odczuciem i to głównie na podstawie jej zapachu decydujemy się na zakup konkretnych perfum; na samym początku jest ona niezwykle intensywna, lecz jej zapach bardzo szybko się ulatnia; wyczuć można ją na skórze przez kilkanaście minut do pół godziny; nuta głowy składa się zazwyczaj z owoców, które nadają całej kompozycji lekkości i świeżości.

NUTA SERCA – czuć ja po ok. 10 minutach od użycia perfum; łączy dwie pozostałe nuty perfum męskich, ale także jest ich uzupełnieniem; jest ona bardzo ważna, ponieważ tworzy bukiet i decyduje o charakterze zapachu; najważniejszymi składnikami w tej nucie są akordy korzenne oraz kwiatowe. Jej zapach utrzymuje się na skórze do dwóch godzin.

NUTA GŁĘBI (BAZY) – poczuć można ją po 20 minutach’; jest to nuta o niewielkiej intensywności, ale to ona ma decydujący wpływ na charakter całej kompozycji zapachowej, jest tłem zapachu, decyduje o jego osobowości i dlatego czasami jest nazywana nutą głębi; od tej nuty zaczyna się tworzenie perfum dla mężczyzn; jest ona odpowiedzialna za trwałość zapachu, ulatnia się bardzo powoli i jest wyczuwalna od kilku do nawet kilkunastu godzin; w skład nuty bazowej wchodzą takie składniki jak cybet, leśne żywice, piżmo i ambra, a także wanilia, przyprawy drzewne i korzenne.