Artykuły szkolne – niezbędnik każdego ucznia i kreatywnego rodzica.

Każdy rodzic zastanawia się co będzie niezbędne na wyprawkę do szkoły dla jego dziecka. Na wyprawkę do szkoły każde dziecko będzie potrzebować prócz książek, zeszytów i notatników takich rzeczy jak blok do rysowania, duże arkusze papieru, kredki, mazaki, farbki, pędzle, klej, nożyczki. Wszystkie potrzebne rzeczy jakie może wykorzystać na zajęciach plastycznych w szkole i w domu. Dla uporządkowania prac dziecka możemy również wyposażyć się w segregatory i koszulki na dokumenty. Miło jest powracać do prac najmłodszych i zachować je jako pamiątkę. 

Dla kreatywnych rodziców radzimy wyposażyć się w tą samą artystyczną wyprawkę w domu. Dzieci uwielbiają tworzyć. Zabawy plastyczne rozwijają ich kreatywność i zdolności manualne. Rozwój tych zdolności jest bardzo ważny szczególnie w początkowej fazie nauki. Zachęcamy do zdobywania nowych umiejętności i poznawania nowych technik plastycznych razem ze swoim dzieckiem. Poniżej znajdą Państwo przykłady zabaw i potrzebne do ich wykonania artykuły szkolne.

Co powinno wchodzić w skład wyprawki dla dziecka?

Skład wyprawki dla dziecka:

 • plecak
 • piórnik
 • długopis, kredki, ołówek, gumka, temperówka, linijka, nożyczki, klej, zakreślacze
 • zeszyty
 • pudełko na kanapki i termos
 • ubranie na zajęcia sportowe: koszulka, spodenki i obuwie
 • szkolne obuwie
 • podręczniki

Zabawa w abstrakcyjne malunki – Ebru – sztuka marmurkowa.

Wykorzystując sztukę malowania na wodzie wywodzącą się z Turcji, inaczej nazywaną sztuką marmurkową lub Ebru, z powodzeniem możemy stworzyć już nawet z 2,5 rocznym dzieckiem ciekawe obrazy.

Do zabawy w abstrakcyjne malunki będzie nam potrzebna:

 • tacka o małej głębokości lub głęboki talerz,
 • zagęszczacz,
 • farby.

Do malowania po wodzie możemy używać pędzli, patyczków czy nawet grzebienia! Potrzebna będzie również gruba kartka papieru – najlepiej papier z bloku technicznego.

Do naczynia z wodą i zagęszczaczem wprowadzamy kolory. Możemy wlewać farbki razem z dzieckiem lub pozostawić tą czynność inwencji twórczej malucha. Po wlaniu farb, na wodzie tworzą się niezwykłe kształty przypominające deseń marmuru. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z efektu, który powstał na wodzie możemy nałożyć na nią kartkę. Na kartce odbije się wzór powstały na wodzie.

Zabawa w odrysowywanie – koszulka do dokumentów, marker i obrazek.

Do zabawy w odrysowywanie będzie potrzebna nam przeźroczysta koszulka, marker piszący po powierzchni koszulki i obrazek. Obrazek umieszczamy w środku koszulki na dokumenty i możemy zaczynać zabawę w odrysowywanie. Tak powstały obrazek możemy nakleić na dowolne tło. Odrysowaną postać z bajki możemy umieścić nawet na naszym wspólnym zdjęciu z dzieckiem!

Nagradzaj swoje dziecko!

Nagradzanie dziecka za wyniki w nauce, lub dobre zachowanie nie musi być jednoznaczne z oferowaniem mu słodyczy czy zabawek. Zrób dla swojego dziecka dyplom od rodzica! Dyplom to idealny pomysł, aby pokazać Twojemu dziecku, że jesteś z niego naprawdę dumny! Zobacz jak mogą wyglądać dyplomy i podaruj jeden swojemu maluchowi.

Pokaż mu jak bardzo jego rodzice są dumni.

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź