Jak wyposażyć pokój dziecka?

Jak wyposażyć w sposób atrakcyjny pokój dziecka? Czy zawsze w dziecięcym pokoju musi panować porządek?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule. 

Wyposażenie pokoju dla dziecka powinno modyfikować się wraz z jego wiekiem. Meble dla dzieci powinny być funkcjonalne i ładne. Wnętrze stonowane i spokojne. Ściany najlepiej pomalowane farbą, którą w łatwy sposób możemy wyczyścić. Dziecko w swoim pokoju powinno czuć się bezpiecznie i mieć dużo przestrzeni na zabawę. Bezpieczne dziecko to szczęśliwe dziecko.

Atrakcyjny i bezpieczny pokój dla dziecka. 

Skup się na preferencjach swojego dziecka i stwórz dla niego atrakcyjny pokój. Pomoże nam to w udekorowaniu pokoju dla dziecka oraz przy wyborze mebli i zabawek. Możemy zrobić pokój tematyczny, w którym będzie dominował jeden temat przewodni. Pastelowy i stonowany pokój to najlepszy wybór dla Twojego dziecka. Dzieci są bardzo wrażliwe na bodźce. W ich pokoju powinniśmy zapewnić im miejsce do odpoczynku i spokojnej zabawy.

Pokój dla dziecka – stonowane kolory.

Stonowane kolory ścian i mebli dają bardzo duże pole do manewru przy wystroju wnętrz i zmianach w aranżacji. Meble dla dziecka, takie jak: łóżko, biurko, krzesła jak najbardziej mogą być w kolorach drewna, szarości lub bieli. W połączeniu z pastelowymi ścianami prezentują się bardzo delikatnie. Pokój daje pozytywne wrażenie estetyczne. W pokojach nasyconych intensywnymi kolorami, dzieci mogą być nadpobudliwe i niespokojne. Odpowiada za to wcześniej opisana wrażliwość na bodźce. Chcąc zapewnić spokojny rozwój dziecka zainwestuj w kolorowe dodatki do jego pokoju.

Fantazyjne dodatki do dziecięcego pokoju.

Jednolity lub zbliżony kolor ścian i mebli jest doskonałą bazą dla kolorowych dodatków. Fantazyjna pościel dla dzieci w roboty czy księżniczki będzie w takim miejscu budziła większe zainteresowanie. Dzieci bardziej będą się skupiać na konkretnej czynności. Kolorowy dywan będzie dodatkiem, który Twoje dziecko może użyć na różne sposoby w swojej wyobraźni. Okrągły dywan może być wielką planetą, statkiem kosmicznym lub domem małej gosposi. Na dywanie możesz ustawić stolik i krzesełka do zabawy w herbatkę.

Dekoracje świetlne i ścienne.

Atrakcyjność pokoju możemy zwiększyć dodając do niego dodatki świetlne. Projektory lub lampki nocne sprawdzą się przy nauce spania w swoim pokoju. Jeżeli Twoje dziecko boi się spać samo, taki projektor na pewno pomoże mu przezwyciężyć strach. Dekoracje ścienne przy łóżku również mogą być doskonałą pomocą w zasypianiu. Powieś na ścianie strażnika dla swojego maluch, który zawsze będzie nad nim czuwał i pilnował go podczas snu.

Zabezpieczenie kantów.

Jeżeli nasz maluch jest bardzo żywiołowy i jest go pełno w każdym miejscu nie trudno o wypadek. Aby zminimalizować skutki uderzenia się w kant lub zatrzaśnięcia paluszków w drzwiczkach szafki użyj do tego zabezpieczeń mebli i elektryki. Kontakty w pokoju malucha powinny być zabezpieczone przed dziecięcymi eksperymentami!

Porządek w dziecięcym pokoju. 

W dziecięcym pokoju nie zawsze musi panować porządek. Zazwyczaj jest w nim pełno zabawek porozrzucanych na podłodze lub dywanie. Jak nauczyć swoje dziecko porządku? Nauka sprzątania poprzez zabawę to idealne rozwiązanie. Pojemniki na zabawki mogą posłużyć jako kosze do zdobywania punktów. Za każdą wrzuconą zabawkę, Ty lub Twoje dziecko zyskujecie punkt. Kto uzbiera ich najwięcej wygrywa!

Sprzątajcie razem na czas. Uważaj! Mali spryciarze mogą zamieść wszystko pod dywan!

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź