Story Cubes – rozgrywka

Zobacz jak z grą Story Cubes: Akcje poradził sobie 4 letni chłopiec imieniem Eryk. Wspólna zabawa dziecka i rodzica mogą być naprawdę wspaniałym przeżyciem dla obojga.

Gra Story Cubes: Akcje to zestaw 9 kości z ikonami przedstawiającymi skojarzenia związane z ruchem. Do gry wystarczą tylko te kości, twarde podłoże i pokłady niewyczerpanej wyobraźni. Potrzebny będzie jeszcze gracz.


Dzisiejszy artykuł, jest artykułem specjalnym – wystąpi gościnnie fan gry w Story Cubes: Akcje – 4 letni Eryk. Poniżej prezentujemy jak może wyglądać rozgrywka. Zobacz jak wygląda pudełko do gry. Pudełko jest wytrzymałe. Na zdjęciu nie widać wypukłości związanych z zamknięciem, czemu? Pudełko zamyka się na magnes – kostki nie wysypią się. Pudełeczko wygląda bardzo estetycznie i jest małe. Można je zabrać ze sobą wszędzie.

Pudełko do gry Story Cubes.

W środku pudełka przestrzeń jest maksymalnie zagospodarowana. Kości do gry ułożone są po 3 w każdym rzędzie. Rzędów jest również 3.

Kości Story Cubes w pudełku.

W pudełku oprócz kości znajdziesz instrukcję obrazkową. Zasady Story Cubes są banalne, a gra jest genialna. Rzuć kośćmi. Spójrz na kości i zacznij od tej, która najbardziej przykuje Twoją uwagę. Zacznij swoją opowieść.

Instrukcja w wersji obrazkowej.

Rozgrywka zaczyna się od wyrzucenia kości na stół.

Rozpoczyna się zabawa. Zaczynamy opowiadanie i układanie kości.

Zdarzyło się dawno, dawno temu… dwaj przyjaciele spotkali się po wielu godzinach rozłąki. Przyjaciele z przedszkola bardzo się kochali.

Poszli grać razem w piłkę. Świetnie się bawili. Jasiek strzelił chyba z pięć bramek, a Jurek stał na bramce. Jurek już się trochę poirytował, że Jasiek strzelił tyle goli.. Powiedział do Jaśka – Hej, Jasiek daj mi też postrzelać! Ja tylko stoję tu na bramce… jak wrócę do domu, to mama powie, że znowu siedziałem na ławce i grałem na telefonie! – Jasiek aż podskoczył z oburzenia, bo nie zamierzał oddawać Jurkowi piłki.. i wtedy..

… i wtedy chłopaki się pokłócili… Jasiek strzelił jeszcze jednego gola i powiedział do Jurka, że nie umie grać, bo przepuszcza wszystkie piłki. Jurek się zdenerwował i chłopaki zaczęli się szarpać. Zachowali się bardzo brzydko, przecież nie wolno się bić! Jurek i Jasiek zapomnieli o tym. Jurek chciał zabrać piłkę Jaśkowi kiedy ten, trzymał ją w ręki. Jurek kopnął w piłkę, kiedy Jasiek trzymał ją w ręku! Jurek nie trafił i kopnął niechcący Jaśka w palec! Palec bardzo spuchł i Jasiek się rozpłakał.

Wtedy Jurek wziął kij i mocno uderzył nim w piłkę! Piłka pękła BUM!

Story Cube - gra kreatywna


Piłka pękła i rozleciała się na kawałki. Wtedy Jurek i Jasiek zobaczyli, że nadchodzą ich mamy.. Chłopaki wiedzą, że zachowali się bardzo niegrzecznie więc postanowili się pogodzić i przeprosić. Mamy jednak widziały, że chłopcy mają nietęgie miny. Chłopcy nie chcieli się przyznać do kłótni, więc powiedzieli, że zgubili piłkę.

Żeby nie być gołosłownym poszli jej szukać. Wiedzieli, że nie znajdą piłki ale przez to kłamstwo zostali dłużej na dworze. Prawda, że nie wolno kłamać? Jaśkowi i Jurkowi było nie do śmiechu. Odważyli się i opowiedzieli całą historię swoim mamom.

Gdy mamy dowiedziały się o zaistniałej sytuacji były bardzo zaskoczone. Ucieszyły się, że chłopcy przyznali się do kłótni i kłamstwa. Mamy zdecydowały, że za zniszczenie piłki Jurek i Jasiek będą musieli ponieść konsekwencje. Na kolejną piłkę będą musieli sobie zapracować. Muszą umyć wszystkie okna i wtedy dostaną kieszonkowe na nową piłkę.

Jasiek i Jurek umyli wszystkie okna w całym bloku. W podskokach pobiegli do swoich mam po kieszonkowe na piłkę. Mamy i sąsiedzi byli bardzo zadowoleni. Jasiek i Jurek dostali tyle kieszonkowego, że mogli kupić sobie aż dwie piłki! Teraz mogli ćwiczyć razem kopanie piłki i podbijanie. Koniec.

To była opowieść Eryka i jego mamy.

Teraz czas na opowieść Eryka. Eryk uwielbia słuchać opowieści i uczestniczyć w ich tworzeniu.

Eryk po skończeniu pierwszej opowieści nie czekał nawet minuty. Wziął kości w swoje ręce i zaczął układać. Uwielbia słuchać opowieści grając w Story Cube. Postanowił ułożyć samodzielnie całą opowieść. W pełni skupiony, układa kości w rząd i myśli… Co by tu opowiedzieć…

Skupiony chłopiec również opowiedział o meczu pełnym emocji.

Opowiedział o wystrzelonej piłce w kosmos. Piłki szukał w opowieści Eryka sam Eryk! Zobaczył piłkę daleko, daleko taaaam… ale piłkę ktoś wyrzucił. Piłka leciała i leciała, aż sama wleciała do bramki! Eryk się przestraszył i bolał go palec i poszedł sobie do domu.

Wylosowaliśmy też kości dla Was. Sprawdź się i spróbuj ułożyć opowieść. Nie jest to wcale taka prosta sprawa! Życzymy powodzenia i dobrej zabawy.

Zespół zakupomat.net
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
1 Komentarz
  1. […] również artykuł o „Story Cubes – rozgrywka” i zobacz jak 4 letni Eryk poradził sobie z tą […]

Dodaj Odpowiedź