Jaki olej silnikowy do ciągnika z nowoczesną jednostką napędową?

W przypadku nowoczesnych pojazdów rolniczych wyposażonych w zaawansowane jednostki napędowe z turbosprężarką i filtrem cząstek stałych regularna wymiana oleju silnikowego może okazać się niewystarczająca dla zagwarantowania bezpieczeństwa ich eksploatacji. W nowych pojazdach narażonych na szczególnie duże obciążenia zaleca się stosowanie produktów najwyższej klasy ACEA E9, takich jak oleje silnikowe Fuchs Agrifarm do maszyn i pojazdów rolniczych.

Co oznacza skrót ACEA E9?

Ze względu na właściwości i przeznaczenie dostępne w sprzedaży oleje silnikowe przypisuje się do różnych klas jakościowych. Jedną z najpopularniejszych klasyfikacji przygotowało Stowarzyszenie Europejskich Producentów Pojazdów (ACEA). Według niej możemy wyróżnić cztery główne klasy olejów (litera A, B, C i E) i ich podklasy opisane cyfrą. Im wyższa cyfra, tym lepszej jakości olej. Oznaczenie ACEA E9 otrzymują jedynie najwyższej klasy oleje silnikowe dedykowane ciężarówkom, maszynom i pojazdom rolniczym spełniającym normy emisji Euro 1-6, w tym wybrane oleje Fuchs Agrifarm. To najwyższej jakości produkty zapewniające doskonałą dyspersję sadzy, zachowujące wysoką stabilność przez cały okres eksploatacji, które można stosować w pojazdach z filtrem cząstek stałych, turbosprężarką, systemem SCR i układem EGR, również w silnikach, w których zaleca się wydłużone przebiegi pomiędzy wymianami oleju.

Kiedy sięgać po oleje klasy ACEA E9?

Stosowanie nowoczesnych olejów silnikowych w pojazdach eksploatowanych w trudnych warunkach, na przykład w ciągnikach rolniczych, to klucz do zachowania ich w dobrym stanie technicznym przez wiele lat i mniejsze ryzyko kosztownych awarii. Oleje klasy ACEA E9, w tym oleje silnikowe do maszyn i pojazdów rolniczych Fuchs Agrifarm, w szczególności polecane są do stosowania w pojazdach wyposażonych w turbosprężarkę i filtr cząstek stałych DPF. Dzięki doskonałym właściwościom smarującym i ochronnym olejów tej klasy elementy silników są lepiej chronione i wolniej się zużywają. Co warte podkreślenia, to oleje, które mogą być wymieniane rzadziej, po dłuższym przebiegu, oczywiście zawsze zgodnie z zaleceniami producenta.

Nowoczesne pojazdy rolnicze, podobnie jak ciężarówki, w standardzie wyposażone są w turbosprężarki, filtry cząstek stałych i inne rozwiązania techniczne, które mają zmniejszać emisję szkodliwych spalin. Tak skomplikowane jednostki wymagają stosowania najwyższych klas olejów silnikowych, takich jak oleje Fuchs Agrifarm w standardzie ACEA E9. Wybór takiego produktu to lepsze smarowanie silnika i mniejsze ryzyko awarii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź