Poezja po angielsku dla fanów

Nie tylko wśród osób, które studiują filologię angielską można znaleźć osoby, które bardzo lubią czytać poezję po angielsku. Oczywiście studenci filologii angielskiej często muszą to robić na zaliczenie, jednak nawet pośród nich można znaleźć sympatyków poezji.

Poezja po angielsku dla kogo jest?

Poezja po angielsku dla osób, które nie znają języka angielskiego może być dość trudna, głównie ze względu na to, że w dawnej poezji był używany starodawny angielski, który nie jest zrozumiały w dzisiejszych czasach. Czy osoby, które nie znają biegle języka angielskiego będą w stanie sobie poradzić z tym zagadnieniem? Ciężko powiedzieć, ponieważ poezja po angielsku jest bardzo podobna do poezji polskiej. Występują tam trudniejsze słowa, czasami szyk zdania jest zmieniony, zdarzają się również zmienione wyrazy na potrzeby rymu. Poezja po angielsku, jak i po polsku jest piękna, jednak należy się wczuć w klimat oraz patrzeć na znaczenie wersów między wierszami. Bardzo często autorzy poezji po angielsku stosują swoistego rodzaju metafory, których nie można odczytywać dosłownie. Często również używają anglojęzycznych idiomów, których znaczenie jest całkowicie inne od tego, jakby zostało to przetłumaczone dokładnie.  Autorzy poezji po angielsku odnoszą się bardzo często do sytuacji politycznych czy kulturowych swojego kraju, dlatego też ważna jest znajomość kulturowa autora.

Czy poezja po angielsku jest droga?

Staro-angielska poezja może być droga, szczególnie jeśli chodzi o poezję w oryginale. Książki np. do nauki języka są bardzo drogie, jednak takie wydawane przez większe wydawnictwa można znaleźć w uśrednionej cenie. Wszystko zależy od tego, czy istnieje potrzeba zakupu ebooka czy papierowej wersji. Książki z poezją wydawane jako pierwsze wersje mają zazwyczaj wartość kolekcjonerską, dlatego ich cena jest tak duża.

Czy poezja po angielsku jest podobna do poezji po polsku?

Każdy autor poezji, dramatów czy powieści ma swój własny, unikalny styl. Bardzo ciężko jest stwierdzić czy poezja po angielsku jest podobna do poezji polskiej – głównie ze względu na to, że kultura oraz sytuacje polityczne były bardzo różne. Obowiązywały w kulturze i literaturze również całkowicie inne rymy, inne sytuacje historyczne. Podczas wojny w Polsce autorzy skupiali się na poezji, która była pisana ku pokrzepieniu serc.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź