Jurassic World – ciekawy przypadek wśród licencji Lego

O klockach Lego słyszał prawdopodobnie każdy, dlatego, nawet jeśli nie miało się bezpośredniej styczności z tymi zabawkami, z pewnością przynajmniej kojarzy się ich wygląd oraz ogólny zamysł. Klocki te pozwalają na unikalną i kreatywną zabawę, lecz powodów dla ich popularności jest o wiele więcej. Jedną z głównych cech, które odróżniają Lego od konkurencji, jest nieprawdopodobna spójność, której na próżno można szukać wśród konkurencyjnych firm zajmujących się produkcją zabawek. Nawet bardzo wczesne zestawy klocków należą tu do systemu, który na tle lat ulega rozszerzeniom, lecz nigdy nie przechodzi zmian. Klocki sprzed kilku dekad, którymi bawić mogło się poprzednie pokolenie, nadal są w pełni funkcjonalne i kompatybilne z tym, co można kupić dziś w sklepach.

Tematyczna spójność klocków a produkty na licencji

Spójność ta objawiała się jednak nie tylko w technicznych aspektach klocków, ale także kwestiach tematycznych. Duńska firma od zawsze starała się unikać tematów ciężkich lub kontrowersyjnych, co, chociaż nie zapewniło nagłych, tanich skoków w sprzedaży, przełożyło się na utworzenie bardzo pozytywnego wizerunku marki. W oryginalnych seriach klocków broń oraz szeroko rozumiana przemoc są praktycznie nie do odszukania, lecz pewne wyjątki bywają dopuszczane w ramach serii na licencjach, których najsłynniejsze sceny mogły opierać się właśnie na tego typu tematyce. Prawdopodobnie najlepszym przykładem może być tu Lego Jurassic World, czyli najnowsza wersja zestawów opartych na popularnej serii filmów o dinozaurach. Ten pozorny konflikt stał się jednak okazją dla Lego, aby pokazać swój niezwykły geniusz w projektowaniu zestawów. Chociaż dość wiernie przedstawiają one film oraz przerażające dinozaury, to robią to w sposób w pełni przystępny dla najmłodszych, łagodząc bardziej brutalne wątki oraz czyniąc ogólną tematykę bardziej przystępną dla dzieci.

Czy Lego Jurassic World to dobry zakup?

Unikalność klockowych dinozaurów przekłada się na ich duży potencjał jako zestawy kolekcjonerskie, lecz często są one także celem twórców MOC, którzy polują na rzadkie części, których w tej serii jest pod dostatkiem. Lego Jurassic World, z uwagi na swoją dość nietypową jak na zabawki tematykę, stanowią powiew świeżości oraz ciekawą okazję do spojrzenia na klocki z zupełnie odmiennej perspektywy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź