Zabawki stymulujące wzrok – Rozwijaj wzrok dziecka

Jako odpowiedzialny rodzic chcesz, aby Twoja pociecha rozwijała się prawidłowo. Wzrok dziecka to bardzo ważny zmysł, który trzeba monitorować i badać. U maluszków trudno jest wykryć to, czy dziecko ma jakąś wadę wzroku. Do rozwoju wzroku dziecka mogą posłużyć nam wszelkiej maści zabawki. Jakie zabawki stymulują wzrok dziecka? Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy z okulistyki dziecięcej, żeby pomóc swojemu maluszkowi w ćwiczeniu wzroku.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
-BAM BAM GRZECHOTKA MOTYL 96/192 - 5902012788929
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Baby Gripcar Słoniątko - 38241
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Beaba "Bouncer Up&Down II" Leżaczek grey/blue - 912485

Zabawki stymulujące wzrok dziecka — Stymulowanie wzroku dziecka

Żeby rozwijać wzrok Twojego maluszka, możesz do tego użyć różnych zabawek. Bardzo dobrymi zabawkami do rozwijania wzroku dziecka będą najróżniejsze książeczki edukacyjne i karty. Takie książeczki i karty możesz pokazywać dziecku już od 0 – do 3 miesiąca życia. Jakie to będą książeczki? Na początek najlepiej wybierać kontrastowe książeczki do rozwijania wzroku maluszka. Mogą być to też pojedyncze karty z kontrastowymi obrazkami. Maluszek w początkowym okresie życia widzi właśnie kontrasty. Dzięki temu, że będziemy pokazywać dziecku książeczki kontrastowe lub karty kontrastowe, jego wzrok będzie się lepiej skupiać.

Karty i książeczki kontrastowe — Zabawki stymulujące wzrok

Może wydaje Ci się, że taka książeczka kontrastowa nie jest najlepszą zabawką. Jednak mylisz się. Dzieci lubią patrzeć na takie książeczki kontrastowe. Dzięki temu uczą się kształtów. Maluszki obserwując kontrasty, muszą skupić swój wzrok. Czasem może być to trudne zadanie dla dziecka. Jednak warto mieć takie kontrastowe książeczki w swojej bibliotece. Możemy też zainwestować w kontrastowe naklejki na ścianę czy czarno-białe zabawki dla naszego maluszka.

Czarno-białe zabawki stymulujące wzrok

Niejedna babcia czy dziadek z pewnością powie, że takie czarno-białe zabawki są brzydkie. Mogą też skomentować, że co to za nowa moda. Jednak możesz wytłumaczyć, że czarno-białe zabawki stymulują wzrok dziecka. Taka czarno-biała zabawka pozwala maluszkowi dotknąć tych kontrastów. Możesz też pobawić się w oddalanie i przybliżanie takiej maskotki. Często mamy do wyboru czarno-białe zabawki aktywizujące dla dzieci. Takie zabawki nie tylko posiadają czarno-białe elementy, ale i też inne praktyczne dodatki. Takimi dodatkami może być ukryta w zabawce szeleszcząca folia lub grzechotka. Znajdą się też takie czarno-białe maskotki z gryzakami lub metkami albo supełkami. Dzięki czemu dziecko będzie mogło masować swoje dziąsła podczas okresu ząbkowania.

Stymuluj wzrok dziecka mądrze

W początkowej fazie życia niemowlaka dziecko widzi wszystko to, co znajduje się w odległości od niego o około 20 centymetrów. Pamiętaj też, żeby nie prze stymulować dziecko różnymi bodźcami. Staraj się nie wybierać dla niemowlaka bardzo kolorowych i świecących zabawek. Naprawdę dziecku wystarczą zabawki kontrastowe. Maluszki lubią wyraziste kolory, takie jak biel, czerń, czerwień. Dopiero później zaczynają odróżniać inne barwy. Dzięki tej wiedzy wiesz już, że nie trzeba inwestować w drogie rzeczy. Wystarczy dobrać zabawki o odpowiedniej kolorystyce. Dziecko prze stymulowane może być niespokojne i mieć problemy z bólem głowy.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa plastikowa na kółkach
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa piłeczkowy pościg (52365)

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź