Kącik zabaw dla niemowlaka – Dziecięcy kącik zabaw

Kącik zabaw dla niemowlaka to bardzo fajny pomysł. Żeby zorganizować takie miejsce, nie potrzebujemy wcale całego pokoju. Gdy jeszcze nie jesteśmy tak do końca zorganizowani, nasz dzienny pokój, w którym najczęściej przebywamy z maluchem, może wyglądać jak jeden wielki plac zabaw. Co zrobić, żeby uniknąć takiego widoku porozwalanych wszędzie zabawek? Najlepiej zorganizować kącik dla niemowlaka. Odpowiednio zorganizowany kącik dla dziecka będzie bezpiecznym i bardzo funkcjonalnym miejscem. Kąciki zabaw, możemy spotkać również na weselach, czy w restauracjach. Jednak takie kąciki przeznaczone są już dla trochę starszych dzieci.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
-BAM BAM GRZECHOTKA MOTYL 96/192 - 5902012788929
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Baby Gripcar Słoniątko - 38241
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Beaba "Bouncer Up&Down II" Leżaczek grey/blue - 912485

Jak zorganizować kącik zabaw dla dziecka w domu?

Taką powierzchnię do zabawy najlepiej wydzielić w jakimś rogu pokoju. Z daleka od okna, by nie zawiało naszego maluszka. Kącik zabaw możemy zorganizować obok naszej kanapy. Wtedy będziemy mogli bawić się razem z dzieckiem i odpoczywać. Kącik zabaw dla dzieci determinuje jedynie nasza kreatywność.

Co powinno znaleźć się w kąciku zabaw dla dziecka?

W takim kąciku zabaw dla niemowlaka na pewno powinna znaleźć się mata edukacyjna. DO wyboru mamy wiele mat edukacyjnych. Takie, które posiadają ścianki i pałąki będą najlepsze. Ograniczają naszą pociechę do pozostania na macie. Maluch nie przekręci się w ten sposób na twardą podłogę i nie zrobi sobie krzywdy. Pałąki do maty edukacyjnej można dokupić osobno. Jeżeli mamy taką matę edukacyjną z pałąkiem, ale nie ma na nim atrakcyjnych dla naszego dziecka zabawek, możemy zainwestować w same tylko przywieszki. W niemowlęcym kąciku zabaw, powinny pojawić się właśnie takie zabawki jak zawieszki dla niemowlaków, gryzaki, grzechotki, zabawki aktywizujące i sensoryczne. To wszystko wpłynie pozytywnie na rozwój naszego dziecka. Pozwoli mu wyostrzać swoje zmysły i ćwiczyć różne swoje zdolności.

Raczkujący kącik zabaw

Co dla takiego maluszka, który już chce się poruszać? Takiego, który zaczął raczkować i chce bawić się wszędzie. Do tego lubi zwiedzać całe mieszkanie. Możemy spróbować zorganizować taki kącik zabaw, za pomocą basenu z kulkami. W takim basenie maluszki lubią przebywać. Niekoniecznie muszą w nim być kulki. Do zabawy w takim basenie często wystarczy dziecku kilka poduszek i parę piłek. Taki maluszek będzie mógł ćwiczyć wstawanie i opieranie się. Będzie z pewnością zajęty na chwilę. Dla raczkującego maluszka najważniejszą zabawą jest poruszanie się. Przydadzą się wtedy zabawki aktywizujące ruchowo. Takie jak piłeczki. Pamiętajmy o zasadzie 3 zabawek. Jeżeli na podłodze będzie ich więcej, sprzątamy nadmiar.

Co przyda się w dziecięcym kąciku zabaw?

Na pewno przyda się wyposażyć kącik zabaw we wszelkiego rodzaju skrzynki i kufry na zabawki. Takie rozwiązanie będzie o wiele lepsze, niż ustawianie zabawek na pułkach. Duże pudło z zabawkami daje dziecku wiele możliwości. Może wybierać spośród wszystkich swoich zabawek. Dzięki temu nie ma czasu na nudę. Po skończonej zabawie wystarczy tylko włożyć zabawki do pudła i cieszyć się porządkiem.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa plastikowa na kółkach

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź