Zabawki dla dzieci – Jakie zabawki dla dzieci wybierać?

Zabawki dla dzieci to bardzo szeroka kategoria produktów. Zatem więc jaką zabawkę dla dziecka wybrać, żeby nasz maluch był zadowolony? Możemy sugerować się zabawkami, którymi my sami bawiliśmy się w dzieciństwie. To wcale nie będzie zły pomysł. Jednak musimy też pamiętać, że dzieci w tych czasach wolą bardziej elektroniczną rozrywkę. Chcąc zastąpić ją innymi zabawkami, musimy wybrać te bardziej atrakcyjne. Na szczęście takie maluszki do 6 roku życia, nie używają jeszcze (w większości) elektroniki do zabawy.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
-BAM BAM GRZECHOTKA MOTYL 96/192 - 5902012788929
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Baby Gripcar Słoniątko - 38241
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Beaba "Bouncer Up&Down II" Leżaczek grey/blue - 912485

Klasyczne zabawki dla dzieci

Często wybieramy klasyczne zabawki dla dzieci przez sentyment do nich. Takie, jakimi sami bawiliśmy się za dzieciaka. Nasze maluchy też je lubią, jednak do pewnego momentu. Później najzwyczajniej w świecie takie zabawki nudzą się i zostają rzucone w kąt. Jaką zabawkę dla dziecka wybrać? Tak, żeby maluch nie zostawił jej po jednym dniu zabawy w szafie?

Interaktywne zabawki dla dzieci — Interaktywne zabawki dla niemowlaka

Idąc z duchem czasu mamy do wyboru wiele zabawek interaktywnych. Również takich, które są przygotowane z myślą o niemowlakach. Zabawki interaktywne dla niemowlaków wymagają często baterii. Chociaż są taki, do których nie potrzebujemy wcale żadnej elektryczności czy zasilania. Jednym z takich przykładów zabawek interaktywnych będą na pewno wszystkie szeleściki. Są to maskotki, które przy dotykaniu szeleszczą lub piszczą. Stymulują tym maluszka do poznawania. Szeleszczące zabawki są bardzo ciekawe dla dzieci w wieku niemowlęcym. Taką interaktywną zabawką będą też wszystkie zabawki, które możemy ciągnąć na sznurku. Zazwyczaj podczas takiego ciągnięcia na sznurku otwierają buźkę lub machają rączkami. Wszystkie tablice manualne również zaliczamy do takich zabawek interaktywnych, ponieważ podczas zabawy nimi powstają pewne interakcje. Coś się otwiera, zamyka, przesuwa i przekłada. Tablice manualne to bardzo fajna sprawa, szczególnie dla dzieci w wieku około 1 roku.

Interaktywne zabawki na baterie

Zabawek na baterię dla maluszków jest pełno. Całą masą zabawek interaktywnych dla niemowlaków. Są nawet grzechotki dla dzieci na baterie. Co taka grzechotka potrafi? Na pewno znajdziemy w niej różne guziki i przyciski. Będą też efekty świetlne. Tylko zastanówmy się, czy nie jest to za wiele bodźców dla takiego maluszka. Bardzo interesujące zabawki interaktywne zaczynają się dla dzieci w wieku raczkowania. Czyli mniej więcej w pierwszym roku życia. Są to zabawki, które aktywizują dziecko ruchowo. Te już muszą być zasilane, ponieważ często wprawiane są w ruch. Takie zabawki aktywizują dziecko do poruszania się i zachęcają maluszka do raczkowania. Może to być na przykład uciekająca piłka na baterię lub wędrujący lisek, za którym nasz maluch z pewnością podąży. Takie zabawki dają wiele radości dziecku i jego rodzicom.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żyrafa plastikowa na kółkach

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź