Kiedy dzieci ząbkują – Gryzaki dla niemowlaków

Ząbkowanie może zmienić nasze dziecko. Z uroczego i słodkiego maluszka w niespokojnego i płaczliwego berbecia. Zanim nasze dziecko będzie miało piękne białe ząbki, czeka nas kilka trudnych tygodni. Podczas ząbkowania może zdarzyć się nawet gorączka. Dziąsła są wtedy bardzo wrażliwe. Nawet na każde dotknięcie i najzwyczajniej w świecie towarzyszy temu ból. Możemy pomóc naszemu dziecku na różne sposoby. W walce z bólem dziąseł i wyrzynającymi się zębami. Jednym z takich rozwiązań są gryzaki dla niemowlaków. Zdarzają się dzieci, u których pierwszy ząbek pojawia się niespodziewanie i bezboleśnie. Jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Podawanie dziecku gryzaków dla niemowlaków może pomóc w przejściu tego etapu życia mniej boleśnie.

Czym jest ząbkowanie?

Jest to jak najbardziej naturalny proces fizjologiczny w rozwoju dziecka. Podczas ząbkowania pojawiają się zęby mleczne u naszego dziecka. Wyrzynają się aż do momentu, kiedy pojawią się na powierzchni. Proces ten jest bolesny. Może być przykrym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Podczas ząbkowania niemowlaka, mogą cierpieć wraz z nim też wszyscy domownicy. Ząbkowaniu mogą towarzyszyć nieprzespane noce i dużo płaczu.

Pierwsze ząbki u dziecka

Pierwsze ząbki mogą pojawić się już między 3 a 4 miesiącem życia. Możemy zaobserwować w tym czasie nadmierne ślinienie się i wkładanie paluszków do buzi. Maluch częściej gryzie rączki lub inne zabawki. Na dziąsłach pojawia się widoczny obrzęk i zaczerwienienie. Dziąsła stają się rozpulchnione. Możemy zaobserwować oprócz czerwonego zabarwienia, małą białą plamkę. Oprócz bólu może pojawić się też stan zapalny i gorączka. Gorączkowanie maluszka powinno być krótkotrwałe do maksymalnej temperatury 38 stopni Celsjusza. Jeżeli gorączka będzie trwać dłużej, warto skonsultować stan dziecka z pediatrą. Podczas ząbkowania jest to normalne. Należy wtedy podać dziecku lek przeciwbólowy. Możemy też smarować dziąsła dziecka specjalną maścią. Zawiera środek znieczulający zwany – lidokainą.

Gryzaki dla niemowlaków na swędzące dziąsła

Wybór gryzaków dla niemowlaków jest naprawdę spory. Możemy znaleźć wiele gryzaków, które pomogą dziecku podczas swędzenia ząbków. Pierwsze gryzaki dla niemowlaków mogą być miękkie i z wypustkami, by rozmasować bolące i rozpulchnione zęby dziecka. Możemy dawać też maluszkowi gryzaki nieco twardsze, które pomogą wybić się wyrastającym zębom na powierzchnię. Gryzaki dla niemowlaków łagodzą ból podczas ząbkowania. By były jeszcze bardziej pożyteczne, możemy taki gryzak lekko schłodzić.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żelowy gryzaczek deluxe Lisek Benir
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żelowy gryzaczek deluxe Królik Benir
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żelowy gryzaczek deluxe Jeżyk Benir
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zakręcony Gryzak do zabawy dla dzieci uniw

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź