Zabawki techniczne dla dzieci 9-12 lat

W tym wieku dzieci zmieniają się intensywnie. Ich zainteresowania również często balansują pomiędzy kilkoma dziedzinami. Czy to sport, technika czy zajęcia kreatywne… Możemy zauważyć też pewien rodzaj buntu i chęć bycia coraz bardziej niezależnym. Jest to moment, w którym nasze pociechy wchodzą powoli w wiek nastoletni. Zaczynają dojrzewać i czasem do głosu dochodzą po prostu buzujące w nich hormony. Ten wiek to również czas na odkrywanie nowych rzeczy i szukanie swoich pasji. W tym mogą pomóc zabawki techniczne. Jeżeli nasza pociecha przejawia zainteresowania różnymi technicznymi nowinkami i majsterkowaniem, dobrze będzie sprezentować taką zabawkę techniczną. Zabawki techniczne wpływają na kreatywność dzieci. Dają też możliwość tego, że dziecko poczuje się trochę jak dorosły. Przecież coś zbudowało. Coś samo skonstruowało. Jest to wprawdzie wyzwanie, które rozwija również zdolności logicznego myślenia, cierpliwość i zdolności manualne.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Gra Zwierzęta - (98325)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Hero Squad - Fire box (RC-052)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Labolatorium mechaniki Samochód policyjny RC
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
PLAYMOBIL Summer Fun

Zdrowa i mądra rozrywka dla dziecka

Zabawki techniczne to zdrowa i mądra rozrywka dla dziecka. Oprócz tego, że takie zabawki wprawiają w ruch szare komórki, to jeszcze potrzeba trochę zdolności manualnych. Czasem można się nawet nieźle spocić nad skręcaniem jakichś elementów, czy budową statku kosmicznego. Ponadto późniejsza zabawa takimi modelami czy samo spoglądanie na swoje dzieło przynosi wiele radości i satysfakcji. Zabawki techniczne mogą również podnieść samoocenę dziecka. Zrobienie samodzielnie czegoś z wielu elementów daje naprawdę wiele satysfakcji. Dzięki takiej rozrywce możesz zaszczepić w dziecku chęć do majsterkowania i logicznego myślenia. Ponadto, kto wie… może Twoje dziecko dzięki majsterkowaniu wpadnie na jakiś genialny pomysł.

Skupienie się i wyciszenie

Wielu dzieciom brakuje takiego skupienia się i wyciszenia. Zabawki techniczne tak naprawdę wymagają od dzieci tego, żeby przy ich składaniu maksymalnie się skupiły i wyciszyły. Przecież nie da się składać modeli i przy tym równocześnie skakać. Dzięki takiej zabawie możesz trochę wyciszyć malucha. Dać mu do zrobienia coś konstruktywnego, co podbuduje jego samoocenę i będzie robić naprawdę duże wrażenie na jego rówieśnikach. Może być to też okazja do wspaniale spędzonego razem z dorastającym już dzieckiem. Składanie modeli to fajna rozrywka również dla dorosłych.

Zabawki techniczne i talent do majsterkowania i konstruowania

Dzięki zabawkom technicznym Twoje dziecko może odkryć swój talent. Talenty przecież przejawiają się w różnym czasie i miejscu. Do ich odkrycia wystarczy czasem odrobina szczęścia. Jeżeli chcesz spróbować z zabawkami technicznymi, takimi jak modele samochodów, samolotów czy składanie drewnianych szkieletów to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy trochę chęci, czasu i dobrego nastawienia. Takie zabawy zmuszają też ich uczestników do wytrwałości i dokończenia zadania. Jeżeli Twoje dziecko ma problemy z kończeniem tego, co już zaczęło, będzie mogło w tym przypadku potrenować tę swoją przypadłość. Ponadto Ty będziesz wiedzieć, że jeżeli dziecko nie zbuduje pierwszego modelu, nie warto inwestować w kolejny.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Wyścigówka RC Supersport (9089)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Wyścigówka RC Rocket (9090)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Wyścigówka RC Rock'n'Roll (9091)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
PLAYMOBIL Summer Fun

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź