Zawieszki dla niemowląt – Zabawki dla niemowlaka

Najbardziej popularne zabawki dla niemowlaka to właśnie zawieszki dla niemowląt. Możemy wybierać spośród ich wielu rodzajów. W tej dużej kategorii — zawieszki dla niemowlątznajdziemy zawieszki pozytywki, zawieszki z gryzakami, zawieszki piszczące lub szeleszczące. Znajdą się też zawieszki sensoryczne. Czyli takie, które stymulują różne zmysły dziecka i pomagają w prawidłowym rozwoju. Jest cała masa zawieszek dla niemowlaków. Dostosowane są do wieku dziecka i jego umiejętności. Zawieszki dla niemowląt to bardzo praktyczne zabawki. Dzięki temu, że mają element, który możemy przytwierdzić do czegoś, są atrakcyjne dla rodziców. Nie gubią się na spacerach. Można je mieć zawsze przy sobie lub udekorować nimi łóżeczko dziecka.

Zawieszki dla niemowlątZalety małych zabawek

Małe zabawki wyposażone zazwyczaj w plastikowy haczyk do przywieszenia robią wielką furorę. Są idealne dla niemowlaków. Odpowiadają dziecku pod względem atrakcyjności, kształtu, ciężaru i tekstury. Takie małe zabawki z haczykiem sprawdzą się wszędzie. Zawieszki dla niemowląt możemy zabierać ze sobą wszędzie. Możemy też zadbać o higienę takiej zabawki. Wrzucając ją po prostu do pralki lub wymrozić w zamrażalce.

Zalety zawieszek dla niemowląt:

  • praktyczny element do zaczepienia w dowolnym miejscu
  • mały rozmiar
  • lekkie i przystosowane do zabawy dla niemowlaka
  • różne funkcje i szeroki wybór
  • łatwa higiena zabawki
  • cena

Taką zawieszkę dla niemowlaków z gryzakiem będziemy na pewno potrzebować. Na przykład, gdy nasze dziecko skończy 3 lub 4 miesiąc życia. Będzie wtedy mogło przy okazji zabawy maskotką, wymasować swoje dziąsła. W tym okresie zaczynają już wychodzić pierwsze ząbki. Masowanie dziąseł pomaga w przejściu trochę łagodniej okresu ząbkowania. Możemy też w tym czasie zafundować naszemu maluszkowi specjalne szczoteczki. Takie na nasze palce, aby masować mu dziąsła.

Zawieszki dla niemowlaków uczą i bawią

Te małe zabawki mogą również spełniać funkcję edukacyjną dla naszego maluszka. Dzięki nim dziecko może prawidłowo się rozwijać. Udoskonala też swoje funkcje poznawcze. Zabawki zawieszki dla niemowląt z piszczałkami dają dziecku dodatkową stymulację. Taką w postaci ćwiczeń chwytania i ściskania zabawki. By zabawka wydała z siebie dźwięk. Maluszek musi się skupić i zacisnąć na niej dłoń. Taka zabawa uczy też zależności przyczynowo-skutkowej. Ćwiczenie małej motoryki dla maluszków to niezwykle ważna rzecz.

Najbardziej popularne zawieszki dla niemowląt

Jednak najbardziej popularnymi zawieszkami dla dzieci, są te, które posiadają gryzaki i grzechotki. Maluszki uwielbiają bawić się czymś, co wydaje dźwięk. Coraz częściej spotyka się też zawieszki czarno-białe. Takie, które pozwalają na stymulację wzroku dziecka. Może dla starszego pokolenia czarno-białe zabawki mogą wydawać się przytłaczające. Jednak młodzi rodzice wiedzą już, że takie kontrasty pozwalają dziecku ćwiczyć wzrok. Oprócz grzechotek chętnie kupowane są również szeleściki. Zawieszki dla niemowlaków, które posiadają wewnątrz elementy z szeleszczącej folii. To pomaga dziecku rozwijać zmysł słuchu i dotyk.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zwierzątko - Dzwoneczek Różowy (209975)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Żółwik Turtlesik (KIDS-0221)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Zestaw pluszowych zawieszek do wózka (28310)

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź