Na tropie prezentu uniwersalnego. Co sprawdzi się i dla kolegi, i dla ojca?

Wybór prezentu z gąszczu oferowanych przez stacjonarne i internetowe sklepy drobiazgów, wciąż nie jest sprawą łatwą. Trudno bowiem dobrze dopasować upominek do indywidualnych potrzeb osoby, która go otrzymuje. Uniwersalny prezent daje największe prawdopodobieństwo, że obdarowany będzie z niego szczerze zadowolony. Co jednak może być takim uniwersalnym podarunkiem dla mężczyzny? 

Prezent dla kolegi i dla ojca

Udany prezent wcale nie musi być wyszukany i kosztowny. Liczą się intencje wręczającego oraz to, czy dana rzecz będzie miała znaczenie dla odbiorcy. Prezent można dopasować, zwracając uwagę na zainteresowania i hobby danej osoby, lub po prostu na cechy charakteru. Mężczyźni znani ze swojego zamiłowania do weekendowego majsterkowania w garażu z pewnością będą zadowoleni z solidnego młotka lub piły. Z pewnością zachwyci ich też zestaw narzędzi, zapakowany w poręczną skrzynkę. Sklep Tooles oferuje narzędzia, które idealnie sprawdzą się w przypadku męskich aspiracji i oczekiwań, stanowiąc praktyczne uzupełnienie dotychczasowego dorobku technicznego.

Zupełnie inny prezent otrzyma z pewnością osoba, która hobbystycznie maluje obrazy. W takim przypadku sprawdzi się nowy pędzel lub stelaż. Dla mężczyzn, którzy dbają o swój wizerunek i znani są z nienagannej elegancji, trafiona okaże się muszka lub popularny krawat. Czymś, co od lat nie znika z prezentowych afiszów jest skórzany portfel.

Są jednak prezenty, które są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w większości przypadków i nie rozczarują osoby, która je otrzyma.

Inne pomysły na prezenty

Prezentem zarówno uniwersalnym i praktycznym jest wełniany sweter. Wełna to przyjemny w dotyku materiał, który zapewnia optymalne ciepło w zimie. Coraz częściej w sklepach spotykane są swetry z wełny merynosów, które mają niezwykłe właściwości utrzymywania ciepła i jednoczesnej cyrkulacji powietrza. Podobnie rzecz ma się w przypadku pasków do spodni. W zasadzie każdy mężczyzna nosi paski, a dodatek skóry, zawarty w tym funkcjonalnym prezencie, będzie podkreśleniem każdej stylizacji.

Niektórzy decydują się na ofiarowanie prezentu w postaci alkoholu. Może to być na przykład bardzo popularne obecnie wino leżakowane, koniak lub whisky.

Personalizacja

Prezenty coraz częściej można spersonalizować. Poprzez wygrawerowanie na nich napisów nabiorą osobistego charakteru. Pomysłem na taki prezent może być na przykład nosidło na piwo, z wyrytym imieniem. Niektórzy decydują się na wręczenie poduszki ze zdjęciem. Dobrym prezentem może okazać się miedziany kubek lub kieliszki do wina z wygrawerowaną dedykacją. Dla osób w młodszym wieku świetnym rozwiązaniem może okazać się czapka z daszkiem, na której będzie widnieć naprasowane imię obdarowanego.

Krótka refleksja nad zainteresowaniami jubilata, może spowodować, że dopasowany do tej osoby prezent okaże się strzałem w dziesiątkę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź