Pralka ładowana od góry – co musisz wiedzieć przed jej zakupem?

Pralka ładowana od góry to wciąż chętnie wybierane urządzenie do wielu gospodarstw domowych i nie tylko. Charakteryzuje je przede wszystkim naprawdę korzystna cena, co dla wielu jest kluczowym czynnikiem wpływającym na zakup. Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o pralkach ładowanych od góry? Chciałbyś poznać zalety tego urządzenia i dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przed zakupem? Sprawdź!

  1. Gdzie sprawdzi się pralka ładowana od góry?
  2. Jakie wymiary mają pralki ładowane od góry?
  3. Zalety pralek ładowanych od góry
  4. Pralka ładowana od góry – na co zwrócić uwagę?

Szukasz sprawdzonych pralek ładowanych od góry? Pomoże Ci w tym jeden z najchętniej wybieranych sklepów z urządzeniami elektronicznymi w Polsce. Oferuje AGD i RTV na miarę Twoich oczekiwań od cenionych dostawców z całego świata. O czym mówimy? Oczywiście o sklepie Neonet, do którego link podajemy tutaj: https://www.neonet.pl/.

Gdzie sprawdzi się pralka ładowana od góry?

Będzie to idealny wybór do domów lub mieszkań, w których pomieszczenia, takie jak łazienka (z reguły tam jest pralka) są niewielkie. Mały metraż wymusza niejako na użytkownikach zakup po prostu mniejszego sprzętu. Pralka ładowana od góry będzie więc tutaj udanym wyborem. Możesz bowiem liczyć na wąską konstrukcję, sporo mniejszą od pralek ładowanych od frontu, przy tym nie musisz się obawiać zbyt obszernych drzwiczek, które mogłyby ingerować w otwieranie się drzwi itp. W pralce ładowanej od góry otwierasz, wsadzasz odzież i wyciągasz ją właśnie górą! Wszystkie przyciski sterujące również znajdują się na górze obudowy nie na boku. Wszystko to wpływa na fakt, że to właśnie w niewielkich pomieszczeniach pralka ładowana od góry sprawdzi się najlepiej.

Jakie wymiary mają pralki ładowane od góry?

Pralki ładowane od góry są stosunkowo wąskie, ich konstrukcja w tym przypadku wynosi przeważnie około 40 centymetrów. To przekłada się na fakt, o którym pisaliśmy wyżej, że tego rodzaju pralki sprawdzą się najlepiej w niewielkich pomieszczeniach. Jak to wygląda dalej? Wysokość takiej pralki to zawsze około 90 centymetrów, liczby te wahają się nieco, nie są to jednak spore zmiany. W przypadku głębokości również mamy do czynienia z ujednoliceniem konstrukcji przez wielu producentów. Widać to po prostu po samych urządzeniach, których głębokość nie przekracza 60 centymetrów, czasem niektóre modele są nieco głębsze, wynik sięga 65 centymetrów. Tak jak wspominaliśmy, to właśnie wymiary sprawiają, że pralki ładowane od góry są chętnie wybierane w małych mieszkaniach, przez osoby, które wyposażają daną powierzchnię pod wynajem lub po prostu mają w domu małą łazienkę, czy pomieszczenia, które nazwano „pralnią”.

Zalety pralek ładowanych od góry

Znów będziemy kręcić się koło wymiarów, bo to właśnie one są największą zaletą pralek ładowanych od góry. Niewielka konstrukcja to główny powód, dla którego ten rodzaj urządzeń wybierany jest najczęściej. Jednak to nie koniec, możesz liczyć na wiele innych zalet. Kolejna to bez dwóch zdań dość spora pojemność w niektórych modelach, nie odstaje to bardzo od tradycyjnych pralek. Warto dodać, że wrzucając pranie do bębna, nie trzeba się schylać, może to pomóc osobom starszym lub schorowanym w łatwiejszy sposób wyprać swoje ubrania. Jak widzisz wymiary to nie jedyna zaleta pralek ładowanych od góry. Postaw więc na jedną z nich, bo naprawdę warto, znajdziesz je pod tym linkiem: https://www.neonet.pl/pralki/pralki-ladowane-od-gory.html.

Pralka ładowana od góry – na co zwrócić uwagę?

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o wymiarach. Zwracaj na nie uwagę, jeśli zależy Ci na niewielkich urządzeniach, stawiaj na pralki ładowane od góry najmniejsze z możliwych! Zwracaj także uwagę na pojemność bębna, to kluczowy element, który sprawi, że Twoje pranie będzie prało się w pralce raz dziennie, a nie kilka razy dziennie. Nie możesz także zapomnieć o sprawdzeniu rocznego zużycia energii. Im mniejsze tym oczywiście lepiej, wpłynie to na rachunki za prąd. Czy jest jeszcze coś, o czym musisz pamiętać i zwracać na to uwagę, przy zakupie pralki ładowanej od góry? Oczywiście! Jest jeszcze kilka ważnych parametrów.

Będzie to ilość obrotów bębna na minutę, co przełoży się oczywiście na szybsze lub wolniejsze wirowanie ciuchów, również na skuteczność samego procesu wirowania. Czy to koniec? Nie! Nowoczesne urządzenia pokroju pralki ładowanej od góry powinny być wyposażone w kilkanaście programów do wyboru. Przełoży się to na możliwość prania różnego rodzaju tekstyliów bez względu na to, jak należy do danej odzieży podejść. Niska, wysoka temperatura to tylko jeden z parametrów, którym możesz sterować i kontrolować. Nie zapomnij także o hałasie, pralka powinna pracować dość cicho, oczywiście nieco głośniej w trakcie wirowania, ale wciąż nie powinno to być głośno. Wystrzegaj się urządzeń, które w czasie wirowania skaczą po całej łazience! Tych kilka informacji powinno sprawić, że wybierzesz pralkę ładowaną od góry na miarę swoich oczekiwań!

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź