Programowanie dla dzieci

Czy warto uczyć dzieci programowania?

Nauka programowania powinna być tak samo ważna jak nauka języka obcego czy matematyki. W dzisiejszym pędzącym świecie może nie zauważamy tego, jak szybko zmieniają się pewne rzeczy i wymagania stawiane wobec naszych dzieci. Jednak nauka programowania powinna być czymś utożsamianym z poznaniem po prostu kolejnego języka. Tak zwanego języka komputerowego. Programowanie i kodowanie dla dzisiejszego pokolenia nie powinno stanowić żadnego problemu. Cała edukacja związana z programowaniem i kodowaniem rozwija się dość szybko, ponieważ jest na nią bardzo spore zapotrzebowanie. Dzieci już w podstawówkach uczone są na przykładzie prostego programu kodowania i programowania – i to w tych pierwszych klasach.

Nauka kodowania od najmłodszych lat

Proces nauczania kodowania i programowania wchodzi w życie naszych dzieci już od najmłodszych lat. Edukacja stawia na to, aby wykształcisz nasze brzdące na osoby, które będą rozumiały logiczne zależności kodowania i programowania. Taka nauka się opłaci, ponieważ w przyszłości będzie duże zapotrzebowanie na osoby, które umieją posługiwać się kodowaniem, programowaniem a do tego znają różne języki. Kształtuje się zupełnie nowe pokolenie, w którym wiedza i doświadczenie związane z programowaniem zdobywane jest już od najmłodszych lat. Do tego publicznie rozpowszechniane kursy i różnego rodzaju interesujące książki czy gry mają pomagać rozwijać tę pasję.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Programowanie z Minecraftem dla dzieci p.średni
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Programowanie z Minecraftem dla dzieci
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Programowanie dla dzieci 1 Zaprogramuj gry wideo

Dzieci uczą się kodowania i programowania

Czego może nauczyć się dziecko podczas zajęć z kodowania i programowania? Dziecko może nauczyć się  wielu rzeczy, przykłady, które Cię zaciekawią, znajdziesz poniżej.

Dzieci w wieku od 13 do 18 lat mogą nauczyć się na przykład takich umiejętności jak wstęp do programowania w języku C#. Jest to wysokopoziomowy i wieloplatformowy język ogólnego przeznaczenia wykorzystywany w wielu dziedzinach. Najczęściej stosuje się go do pisania aplikacji na system Windows.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Superkoderki
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Hello Ruby. Programowanie dla dzieci - 198909

Dzieci w wieku nastoletnim mogą nauczyć się pisać gry i aplikacje mobilne na system Android – Java. Przy pomocy nauki programowania nastolatek może stworzyć też swoją własną grę na komputer, właśnie w języku C#. Wszystko to może wydawać się nam trochę kosmiczne, ale to fakt, że technika idzie do przodu. Dzieci mogą tworzyć już swoje własne trójwymiarowe komputerowe światy 3D – właśnie za pomocą programowania. Taka nauka pozytywnie oddziałuje na logiczne myślenie i z pewnością opłaci się w przyszłości zdobyciem atrakcyjnego zawodu.

Młodzież może się nauczyć tworzenia stron internetowych, za które często my dorośli płacimy. Gdzie stronę internetową może stworzyć nam już nasze własne dziecko. Nastały czasy, w których jeżeli nie rozwijasz się i nie uczysz nowych technologii, cofasz się. Myślenie, że nie każdy może być dobrym we wszystkim w tym przypadku będzie nieadekwatne, bo kodowanie stanie się tak popularne, że jego nieznanie będzie równorzędne z czymś takim jak nieznanie tabliczki mnożenia. Popularyzacja nauki kodowania właśnie do tego zmierza.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Programowanie jakie to proste!
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Napisz kod 4 Programowanie dla najmłodszych - 200742
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Napisz kod 1 Programowanie dla najmłodszych - 200743

Kodują już nawet 7 latki i 9 latki

Kodowanie to nie tylko zajęcie dla nastolatków. Kodować mogą już nawet 7 latki. Jeżeli zastanawiasz się jaki zakres wiedzy może pojąć dziecko w tym wieku, to być może nie znasz potencjału swojego dziecka. Taki maluch może również sam stworzyć swój program lub nawet grę komputerową. I nie jest to wielki wysiłek dla dziecka.

Świat zaczyna podążać swoim tempem, a to tempo rozwija się wraz z nauką kodowania. Dzięki nauce programowania i rozwijaniu tej pasji Twoje dziecko może zyskać naprawdę fajną pozycję i pracę w przyszłości. Nim się obejrzysz, kodowanie stanie się czymś naturalnym.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź