Bielizna termoaktywna dziecięca

Bielizna termoaktywna dla najmłodszych

Aktywne dzieci potrzebują specjalnych zestawów ubrań. Mają one zapewniać im komfort, wygodę i należytą ochronę w czasie outdoorowych aktywności. Takie funkcje i zadania spełnia bielizna termoaktywna dziecięca.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kiedy kupić dziecku bieliznę termoaktywną?

Bielizna termoaktywna sprawdza się przede wszystkim zimą i późną jesienią, kiedy to pogoda nie rozpieszcza. Warto po nią sięgnąć, gdy z maluchem wybiera się na sanki, narty czy bitwę na śnieżki, jest ona również dobrym rozwiązaniem, kiedy z dzieckiem wybiera się w góry lub na dłuższą wycieczkę rowerową. Maluchowi bieliznę termoaktywną dobrze jest założyć też przy innych zewnętrznych aktywnościach.

Właściwości termoaktywnej bielizny dziecięcej

Bielizna termoaktywna dziecięca przede wszystkim ma chroni jej małego użytkowania przed chłodem, regulować wymianę ciepła między organizmem a otoczeniem, wentylować miejsca wzmożonej potliwości, tworach korzystny mikroklimat przy skórze oraz transportować wilgoć z powierzchni skóry na zewnątrz.

Bielizna termoaktywna dla dzieci posiada również właściwości higieniczne. Większość modeli jest antybakteryjne i bakteriostatyczna. W praktyce oznacza to, że ograniczone jest w niej powstawanie przykrych zapachów. Bielizna termoaktywna dziecięca to także ta antyalergiczna, która nie podrażnia i nie uczula dziecka. Nie można też zapomnieć o tym, że bielizna termoregulacyjna dla dzieci posiada wiele właściwości użytkowych. Jako te najważniejsze wymienia się lekkość i łatwość dopasowania się do ciała oraz szybkie wysychanie.

Termoregulacja w bieliźnie termoaktywnej dla dzieci

Najważniejszą cechą bielizny termoaktywnej dla dzieci jest termoregulacja. To jej w pierwszej kolejności należy się przyjrzeć. Bielizna termoregulująca powinna skutecznie chronić przed zimnem, wiatrem i wodą. Aby było to możliwe, musi być ona wykonana ze specjalnych materiałów, które są oddychające. Ich zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru ciepła i wilgoci ze skóry, co zapewnia optymalny komfort cieplny i eliminuje uczucie mokrego ciała. Ten typ odzieży ma chronić dziecko zarówno przed przegrzaniem, jak i wyziębieniem.

Wygodna bielizna termoaktywna dla dzieci

Wybierając bieliznę termoaktywną dla dzieci, należy upewnić się, że będzie ona komfortowa i wygodna. Zakupiony model powinien dopasować się do ciała (jest to możliwe dzięki elastycznym włóknom). Dzięki temu poszczególne elementy bielizny nie będą się podwijać, rolować czy przesuwać, a dziecko bez przeszkód będzie mógł szaleć na sankach czy nartach. Dla większej wygody dziecka, a także zapewniania mu nieskrępowanych ruchów najlepiej jest wybierać modele ze szwami płaskimi lub bieliznę termoaktywną dziecięcą wykonaną w technologii bezszwowej. Te ostatnie modele nie mają żadnych zgrubień, dzięki czemu nie obcierają i nie gryzą.

Jaką bieliznę termoaktywną dla dziecka wybrać?

Nasz sklep w kategorii bielizna termoaktywna dziecięca proponuje koszulki, spodnie oraz całe komplety. Najwygodniej jest kupić cały komplet bielizny termoaktywnej dziecięcej. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i ekonomiczne. Zestaw kosztuje mniej niż kupno osobno poszczególnych elementów.

Przy zakupie bielizny dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar. Jest ona dostępna w standardowej dziecięcej rozmiarówce. Należy się wystrzegać zakupu koszulki czy spodni termoaktywnych na wyrost z myślą, że posłużą one dłużej niż jeden sezon. Bielizna termoregulacyjna dziecięca powinna być idealnie dopasowana do ciała. Zbyt duża nie będzie spełniać swoich podstawowych zadań. Oznacza to, że zmniejszy ona odczuwalny komfort termiczny malucha. Dodatkowo za duże komplety będą niewygodne – marszczące się, podwijające itp. sprawia, że uprawianie sportu i zabawy na świeżym powietrzu nie będą możliwe. Trzeba też pamiętać, aby dziecka nie ubierać w za małe zestawy bielizny termoaktywnej. Te będą ograniczać i krępować ruchy. Większość modeli bielizny termoaktywnej dziecięcej dostępna jest w ramach od 92 do 158 cm.

Koszulka, spodnie czy komplet?

Bielizna termoaktywna dziecięca składa się z koszulki i spodni. Zakupić można też komplety lub specjalne kombinezony termoaktywne dla dzieci.

Dziecięce koszulki termoaktywne odpowiedzialne są za utrzymywanie stałej temperatury na klatce piersiowej. Dla dzieci najlepsze są modele ze wzmocnioną struktur na łokciach, co ma zapewnić dodatkową ochronę w czasie uderzenia czy upadku.

Spodnie termoaktywne dla dzieci to element obowiązkowy dla małego narciarza. Dobrym wyborem są te wspierające stabilizację mięśni i ścięgien oraz wspomagające układ krążenia.

Komplety bielizny termoaktywnej to wygodne rozważanie. W naszym sklepie kupić można zestawy dla chłopców i dla dziewczynek. Bielizna termoaktywna dziecięca dostępna jest w wielu kolorach. Standardowo producenci oferują zestawy lub pojedyncze elementy w ciemnych kolorach (czarny, granatowy, szary), ale można też zakupić bieliznę termoaktywną dla dzieci różową, zieloną, żółtą czy niebieską.