Kurtki i płaszcze dziecięce

Kurtki i płaszcze dla dzieci na zimę, wiosnę i jesień

Kurtki i płaszcze dziecięce to najpopularniejsze rodzaje okryć wierzchnich. W swojej garderobie dziecko powinno mieć co najmniej kilka sztuk kurtek i płaszczy. Wynika to z tego, że przydają się one nie tylko w okresie zimowym, ale i na wiosnę, jesień, a nawet w chłodnieje letnie dni. Kurtki i płaszcze dziecięce dostępne są w wielu modelach, fasonach, kolorach. W naszym sklepie można kupić kurtkę dla dziecka na zimę, dziecięce płaszcze wiosenne czy jesienne kurtki i płaszcze dziecięce.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kurtki i płaszcze dziecięce na wiosnę i jesień

W Polsce jesień i wiosna to przejściowe pory roku. Oznacza to, że nigdy do końca nie można przewidzieć, jaka będzie pogoda. Słoneczne dni przeplatają się z tymi deszczowymi i zimnymi, a wtedy nietrudno o chorobę. Aby chronić maluch przed infekcją, należy zadać o ich właściwe ubranie w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Istotne jest przede wszystkim to, ile warstw dziecko będzie miało na sobie. Jedną z nich powinna być kurtka wiosenna dla dziecka.

Kurtki wiosenne dla dzieci

Jedną z najważniejszych cech kurtek i płaszczy dziecięcych na wiosnę i jesień jest nieprzemakalność. Dzięki temu maluchowi niestraszne będą deszcze w czasie drogi ze szkoły czy z przedszkola. Przeciwdeszczowe kurtki dla dzieci to zawsze dobry wybór. Sprawdzą się one w każdych okolicznościach. Większość modeli wyposażona jest w podszewki z ciepłych materiałów, które chronią przed zimnem. Należy pamiętać, że dziecięce kurtki i płaszcze wiosenne nie mogą jednak być zbyt ciężki i krępować ruchów malucha.

Modne kurtki i płaszcze dziecięce na wiosnę i lato

Producenci odzieży proponują kurtki i płaszcze dziecięce w różnych fasonach i kolorach. Wybór jest duży. Najlepiej po odzież wierzchnia wybrać się razem z dzieckiem i pozwolić mu wybrać samodzielnie pomiędzy wcześniej upatrzony wzorami. Maluch ucieszy się, że sam będzie mógł zdecydować o kolorze swoje kurtki czy fasonie płaszczyka.

Do najmodniejszych modeli kurtek dziecięcych na wiosnę zalicza się okrycia wierzchnie pikowane. Idealnie sprawdzają się one wiosną oraz wczesną jesienią. Są one ciepłe i wygodne. W naszym sklepie można kupić kurtki pikowane dla dzieci w różnych kolorach. Przygotowaliśmy kurtki dla dziewczynek oraz chłopców. Szeroka oferta obejmuje m.in. kurtki pikowane termicznie czy kurtki dziecięce wielofunkcyjne. Te ostatnie charakteryzują się tym, że posiadają szereg odpinanych elementów np. rękawy, kaptur czy wewnętrzną podszewkę. Oprócz tego rodzice często dla swoich pociech wybierają kurtki z ekoskóry, wiatrówki, dziecięce parki.

Kurtki i płaszcze dziecięce na zimę

Kurtki i płaszcze dziecięce to podstawowy element garderoby zimą. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed zimnem, mrozem, wiatrem i śniegiem. Kurtki zimowe dla dzieci dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach, wzorach fasonach. Kurtka zimowa dla dziecka powinna być funkcjonalna i praktyczna. Wybór takiego modelu wcale nie jest łatwy. Przede wszystkim rodzaj okrycia zimowego należy uzależnić od wieku pociechy. Dla najmłodszych – noworodków i niemowlaków – najlepiej zakupić jednoczęściowy kombinezon zimowy, starsze dzieci lepiej będą czuły się z dwuczęściowych kombinezonach lub kurtkach i płaszczach.

Jaką kurtkę dla dziecka wybrać na zimę?

Dziecięca kurtka zimowa powinna być łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu. Jest to ważne przede wszystkim, jeśli dziecko jest jeszcze małe, np. chodzi do przedszkola. Początkowo maluch ma ograniczona samodzielność i zbyt duża ilość zamków, zatrzasków, guzików może sprawiać mu duża trudność. Wybierając kurtki i płaszcze dziecięce, należy więc stawiać na takie modele, które dziecko bez problemu zapnie i rozepnie samo.

Kolejną istotną kwestią jest długość dziecięcego płaszcza na zimę. Najlepiej, jeśli sięga on za biodra. Dzięki temu, gdy dziecko się schyli lub przykucnie, materiał nie podwinie się i nie odsłoni pleców. Dobrym rozwiązaniem są też kurki wyposażone w specjalny pas, który chroni przed wysypywaniem się śniegu. Zimowa kurtka dziecięca musi mieć też odpowiednio długie rękawy, najlepiej zakończone ściągaczami z regulacją szerokości na rzepy. Praktycznym rozwiązaniem są kurtki i płaszcze dziecięce z kapturami i kieszeniami. Kaptur powinien chronić przed wiatrem i śniegiem, a więc dać się naciągnąć na całą głowę.  Ułatwieniem są rzepy, które pozwalają regulować wielkość kaptura. Kieszenie w kurtkach to natomiast skrytki na podstawowe gadżety np. rękawiczki czy chusteczkę. Zaleca się, aby były one zapinane.

Praktyczne kurtki i płaszcze dziecięce na zimę

Zimowe płaszcze dziecięce obowiązkowo muszą chronić przed zimnem. Oznacza to, że z natury są większe i grubsze niż dziecięce kurtki przejściowe. Nie oznacza to jednak, że mogą one krępować ruchy dziecka. Powinny one dawać swobodę potrzebną w trakcie zabaw na śniegu. Z racji tego, że w czasie zjeżdżania na sankach czy lepienia bałwana dziecko może się pobrudzić, idealnie jest, kiedy kurtka zimowa zrobiona jest z materiałów łatwych w czyszczeniu. Próbne zabrudzenia powinny schodzić po przetarciu jej mokrą szmatką, natomiast przy większych kurtkę powinno się móc prać w pralce.