Odzież pływacka juniorska

Strój na basen dla dziecka

Odzież pływacka juniorska to nic innego jak stroje kąpielowe dla dzieci. Maluchy mogą w nich bawić się i pływać na basenie, nad jeziorem, morzem czy w domowym ogródku. Wbrew pozorom stroje kąpielowe dla dzieci potrzebne są nie tylko latem, ale i przez cały rok. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór odzieży pływackiej juniorskiej dla chłopców i dla dziewczynek. Przygotowaliśmy modele dla dzieci w każdej kategorii wiekowej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Stroje kąpielowe dziecięce – czy warto je kupować?

Kiedy słońce praży, a temperatura przekracza kilkanaście stopni, nie marzy się o nimi innym niż urlop nad jeziorem czy morzem. Chłodna woda ma orzeźwić i ochłodzić, również dzieci. Dla ich własnego bezpieczeństwa warto zakładać im odzież pływacką juniorską. Specjaliści zgodnie potwierdzają, że nagie dziecko na plaży czy nad jeziorem to nie najlepsze rozwiązanie i to bez względu na to, ile lat ma pociecha. Stroje kąpielowe dla dzieci mają je chronić ich intymne części ciała przed wzrokiem obcych, postronnych osób, a także przed przedostawaniem się do nich piasku czy innych zabrudzeń – to może skutkować zakażeniami i infekcjami intymnymi. Niczym przyjemnym nie jest też siedzenie gołą pupą na piasku.

Odzież pływacka juniorska obowiązkowa jest też na basenach publicznych. Zakładać ja należy dziecku zarówno latem, jak i zimą. Dziecko nie może nago biegać w przestrzeni, jaką jest basen i na golasa pobierać lekcji pływania. Najmłodsze dzieci powinny mieć założoną pieluszkę pływacką (ją również można zakupić w naszym sklepie), starsze sportowe stroje kąpielowe dla dzieci.

Stroje kąpielowe dziecięce na lato

Latem zarówno dorośli, jak i dzieci najchętniej sięgają po stroje maksymalnie odsłaniające ciało. Są one przeznaczone przede wszystkim do opalania się, plażowania i relaksowania nad brzegiem fal. Małe dziewczynki chętnie zakładają wtedy dziecięce bikini, które podpatrzyły u mamy czy starszej siostry, chłopcy zaś przebierają się w kąpielowe szorty lub wzorzyste kąpielówki. Letnie stroje kąpielowe dla dzieci często zawierają w zestawie kapelusz lub czapkę z daszkiem, która ma chronić głowę malca przed przegrzaniem.

Odzież pływacka juniorska

Jesienią i zimą większą popularnością od plażowych strojów kąpielowych cieszy się odzież pływacka juniorska. Pod tą nazwą kryją się sportowe stroje kąpielowe dla dzieci. Służą one przede wszystkim do uprawniania sportów wodnych, głównie pływania. Ich zadaniem jest zapewnienie wygody i komfortu w czasie aktywności fizycznej. Odzież pływacka juniorska wykonana jest również z materiałów, które ułatwią pływanie.

Modna odzież pływacka dla dzieci

Sportowe stroje kąpielowe często kojarzą się z nudną i szablonową odzieżą sportową. Okazuje się jednak, że producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, stworzyli ciekawe, oryginalne i wielobarwne kolekcje. Dzisiejsza odzież sportowa juniorska jest wielobarwna, wzorzysta i dostępna w wielu kombinacjach kolorów oraz w tysiącach fasonów. Bardzo prosto można dopasować ją do sylwetki oraz własnych upodobań kolorystycznych. Największy wybór jest w zakresie sportowych strojów kąpielowych dla dziewczynek.

Praktyczna i trwała

Odzież pływacka dla dzieci wykonywana jest z materiałów odpornych na działanie chloru, które cechują się bardzo dużą elastycznością. W naszym sklepie zakupić można głównie stroje z poliestru oraz włókien PBT. Dzięki temu odzież pływacka jest również odporna na działanie promieniowania UV. Wybierając odzież pływacką juniorską, dobrze jest też zwrócić uwagę, czy została ona stworzona w myśl technologii AQUARESIST. Sprzyja ona intensywnemu użytkowaniu, przez co jest wytrzymała i solidna. Taka odzież pływacka doskonale sprawdza się dla dzieci, które sport trenują niemal zawodowo i na basenie bywają kilka razy w tygodniu.

Pianki do pływania dla dzieci

Wśród rodziców najmłodszych dzieci największą popularnością cieszy się odzież pływacka dziecięca w formie specjalnych pianek. Występują one w wersji letniej oraz zimowej. Pianki do pływania dla dzieci na lato to te z ochroną przeciwsłoneczną. Wyglądają one jak kombinezon. Materiał zakrywać ręce i nogi dziecka, jednocześnie chronią delikatną skórę przed szkodliwymi promieniami słońca. Pianka do pływania na lato sprawdzi się w czasie zabaw w ogrodowym basenie, a także plażowania nad morzem czy jeziorem. W chłodniejsze dni dziecko można ubrać w kombinezon do pływania podszyty polarem. Jest on wykonywany z materiału o nazwie TPU, przez co chroni malucha przed chłodniejszą wodą i wiatrem. Model ten również posiada ochronę przeciwsłoneczną. Warto wspomnieć, że niektóre pianki do pływania dla niemowląt wyglądają jak typowe jednoczęściowe stroje kąpielowe, czyli nie mają zakrytych materiałem rączek i nóżek.

Dla niemowlaka, starszaka, na plaże, na basen, na zajęcia sportowe w wodzie – w naszym sklepie znaleźć można odzież pływacką juniorska dla każdego. Oferujemy szeroki wybór wzorów, fasonów i kolorów. Dostarczamy produkty takich marek jak Nike, Speedo, Aqua-Speed, Stanteks, Close, Aquawave, Arena, Shepa czy Sesto Senso.