Skarpety dziecięce

Skarpety dla najmłodszych

Skarpety to ważny element dziecięcej bielizny. Ich zadaniem jest chronić małe stopy przed otarciami, odparzeniami, mrozami. Skarpety dziecięce to pierwsze buty malucha. Zakładać można je już noworodkom i niemowlętom. Zaleca się też, aby dziecko po domu chodziło w tylko w skarpetach do czasu, aż nie nauczy się samodzielnie chodzić. Z racji swojej roli skarpety dziecięce występują różnych fasonach, modelach, wzorach i kolorach. W naszym sklepie znaleźć można skarpety dla dzieci w różnych rozmiarach, letnie i zimowe. Ciekawe wzory, oryginalne desenie i mnogość kolorów zachęca dzieci do zakładania ich na małe stópki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Skarpetki dziecięce – dlaczego są tak ważne?

Skarpetki to dla dzieci pierwsze buty. To w nich maluch stawia pierwsze kroki i uczy się chodzić.  Mają one chronić stopy zarówno na zewnątrz jak w domu. Fizjoterapeuci i lekarze przestrzegają, że źle dobrane skarpety dziecięce mogą być przyczyną dyskomfortu w czasie chodzenia, a także zwiększyć ryzyko występowania wad takich jak płaskostopie. Podkreślają, że skarpety dziecięce są tak samo ważne, jak buty i dlatego przy ich zakupie trzeba przeanalizować najważniejsze elementy tej bielizny dziecięcej.

Jakie skarpetki kupić dziecku?

Skarpetki dziecięce powinny zawsze być dopasowane do wieku malucha. W naszym sklepie można kupić modele dedykowane niemowlętom, które przypisaliśmy do działu ubranek dla niemowląt. W tym dziale natomiast dostępne są skarpetki dla starszaków. Im głównie polecamy modele antypoślizgowe, które mogą zastąpić domowe kapcie i pantofle. Idealnie sprawdzają się one w czasie domowych zabaw. Chronią nie tylko przed zimnym podłożem, ale i przed poślizgnięciem się na parkiecie. Skarpety dziecięce antypoślizgowe nie tylko chronią, ale i zapewniają swobodne, nieskrępowane ruchy.

Dzieci, które samodzielnie chodzą, do butów powinny zakładać delikatne skarpetki z naturalnych włókien, które pozwolą stopom oddychać. W tym zakresie najpopularniejsze są skarpetki dla dzieci bawełniane, ale nie jest to jedyny możliwy wybór. Warto również zadbać o to, aby dziecięce skarpety były wytrzymałe. Jeśli maluch jest nad wyraz aktywny – uprawia sport lub chętnie bierze udział w pieszych wycieczkach, polecamy sportowe skarpety dziecięce. Są one odporne na dziurawieniu. Poznać można je po płaskim szwie, który niweluje nacisk palców oraz bezuciskowym ściągaczem. Skarpetki sportowe dla dzieci stabilizują stopę na śródstopiu oraz cholewce, wyposażone są też w system, który ogranicza ich rolowanie się i ściąganie.

Materiał na skarpetki dziecięce

Wybierając skarpetki dziecięce, przede wszystkim trzeba przyjrzeć się, z czego są wykonanie. Skład skarpetek decyduje bowiem o tym, czy stopy dziecka mają zapewnioną prawidłową wentylację. Najlepsze modele wykonane są z naturalnych, wysokogatunkowych włókien. Dobrej jakości skarpetki dziecięce to te z bawełny, a dokładnie biobawełny z niewielką domieszką włókien sztucznych (5-10%). Alternatywą są skarpetki dla dzieci z włókna bambusowego. Ma on takie same właściwości jak bawełna, dzięki czemu jest przyjazne dziecięcym stopom. Kupując skarpetki dla dziecka, należy unikać tych przy produkcji, których użyto chemikaliów i sztucznych barwników, a także zawierają wysoki procent sztucznych włókien.

Wygodne skarpetki dla dziecka

W przypadku skarpetek dziecięcych niezwykle ważna jest wygodna. Maluch powinien czuć się w nich komfortowo. Dobrze jest więc sprawdzić, jak zostały uszyte skarpetki. Zaleca się, aby w dziecięcych skarpetkach szwy były delikatne i wykonane w takim miejscu, aby nie podrażniać i nie uciskać stopy. Istotne są również ścigacze – ich podstawowym zadaniem jest utrzymanie skarpetek na nodze dziecka. Ściągacze powinny więc przylegać do skóry, ale jej nie ściskać – może to negatywnie wpływać na komfort chodzenia, a także na krążenie krwi w nogach.

Rozmiar skarpetek dziecięcych

Skarpetki podobnie jak buty muszą być dobrane do stopy dziecka pod względem rozmiaru. Specjaliści uczulają, że skarpetka nie może być ani za duża, ani za mała. W takich przypadkach albo stopa nie będzie odpowiednio chroniona, albo zostanie ograniczona swoboda ruchu. Rozmiar skarpet skorelowany jest z rozmiarówką butów dziecięcych, co znacznie ułatwia zakup. Potwierdzeniem, że dokonało się właściwego wyboru, jest to, że dziecko może swobodnie poruszać palcami w skarpecie.

Kolorowe, z nadrukami, oryginalne

Dziecięce skarpety występują w wielu fasonach. Klasycznym rozwiązaniem są długie skarpetki, ale w naszym sklepie można zakupić także: dziecięce podkolanówki, skarpety stopki dla dziecięce, skarpety do baletek dla dziewczynek, skarpety do kaloszy. Każdy z tych fasonów dostępny jest w szerokiej palecie barw, wzorów, kolorów. Dziecięce skarpetki mogą być jedno lub wielobarwne, z nadrukiem czy ozdobami typu pompony, cekiny, naszywki. Ciekawym rozwiązaniem jest też zakup pary skarpetek, w której każda sztuka jest inna. Nasz sklep oferuje skarpety dziecięce, które przypadną do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dla małych dam przygotowaliśmy skarpety w desenie roślinne i we wzory zwierzęce, dla chłopów skarpety piłkarskie, z nadrukami kosmicznymi czy pirackimi. Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się także skarpety z bohaterami bajkowymi i nawiązuje do znanych dzieciom filmów animowanych.