Kombinezony dziecięce

Okrycia wierzchnie na zimę dla dziecka

Kiedy zima za pasem pora rozejrzeć się za odzieżą, która zapewni dziecko komfort termiczny. Jednym z lepszych wyborów są kombinezony dziecięce. Dzięki nim maluch nie zmarznie, nawet kiedy za oknem śnieg, mróz i wiatr. Kombinezony dziecięce występują jednak w wielu typach, dlatego niejednemu rodzicowi trudno jest podjąć ostateczną decyzję. W naszym sklepie można zakupić kombinezony dla dzieci jedno oraz dwuczęściowe. Posiadamy również szeroki wybór kombinezonów niemowlęcych, które dostępne są w dziale ubranka dla niemowląt.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kombinezony dziecięce na zimę

Kombinezony dziecięce to okrycia wierzchnie typowo zimowe, ewentualnie można zakładać je bardzo chłodną jesienią. Zazwyczaj ten typ ubrania dziecięcego zakłada się maluchowi od listopada do marca. Biorąc pod uwagę, że dzieci szybko rosną i te kilka miesięcy może oznaczać znaczący wzrost, nie warto kupować kombinezonów w sam raz lub lekko za ciasnych. Zaleca się zakup modeli większych nawet o rozmiar. Pozwala to założyć pod ten typ odzieży wierzchniej inne, codzienne ubrania lub dodatkowy sweter, który będzie dawał ciepło. Większe kombinezony dziecięce mają też szansę posłużyć przez więcej niż jeden sezon. Rodzice zazwyczaj decydują się na zakup jednego kombinezonu na sezon – jest to rozwiązanie ekonomiczne i praktyczne. Z racji tego, że w szafie malucha znajdzie się tylko jedna sztuka tej odzieży wierzchniej, warto dokonać najlepszego z możliwych wyborów i wziąć pod uwagę różne opcje.

Kombinezon jednoczęściowy dla dziecka

Kombinezony dziecięce można podzielić na te jedno oraz dwuczęściowe. Podział ten jest również podstawowym kryterium wyboru tego ubranka dla dzieci. Zimowe kombinezony jednoczęściowe są polecane przede wszystkim mniejszym dzieciom. Idealnie sprawdzają się w szafie noworodków i niemowlaków. Kombinezony dziecięce jednoczęściowe można dostępne są od najmniejszych rozmiarów. Ich popularność wynika z tego, że prosto i szybko można w nie ubrać niemowlaka. Rodzice doceniają też to, że pozwalają one na wygodniejszą zmianę pieluchy niż kombinezony dziecięce dwuczęściowe. Ich dużą zaletą jest również to, że nie podwijają się on w wózku czy na sankach, przez co dziecko nie będzie narażone na chłód.

Rodzaje kombinezonów jednoczęściowych dla dzieci

Jednoczęściowe kombinezony dla dzieci występują w kilku typach. Tym podstawowym jest okrycie z jednym suwakiem, który wszyty jest na środku. Takie kombinezony nie są jednak lubiane przez rodziców i dzieci. Trudno wkłada się do nich nóżki, a całość nie otwiera się zbyt łatwo, przez co rozbieranie dziecka trwa bardzo długo. O wiele wygodniejsze są kombinezony dla dzieci z dwoma zamkami. Umożliwiają one swobodne wkładanie i zdejmowanie okrycia, szczególnie w obszarze nóżek. Suwaki w takich modelach wszyte są od ramion do kolan.

Ciekawym zakupem jest również jednoczęściowy kombinezon dziecięcy z butami i rękawiczkami. Pozwala to od razu skompletować zimową garderobę dla dziecka i uniknąć osobnego zakupu rękawiczek czy butów na zimę. Elementy te są na stałe wszyte w kombinezon, dzięki temu nie zgubią się. Rodzice zauważają jednak, że w przypadku starszych dzieci lepsze są kombinezony z odpinanymi rękawiczkami, dzięki temu łatwiej je wysuszyć po zabawie na śniegu.

Kombinezony dla dzieci dwuczęściowe

Alternatywą dla modeli jednoczęściowych są kombinezony dziecięce dwuczęściowe. Jak mówi ich nazwa, składają się one z dwóch osobnych części: spodni oraz kurtki. Tego typu odzież wierzchnia zimowa przeznaczona jest dla większych dzieci. W większość producentów ubranek dla dzieci kombinezony dwuczęściowe produkuje dopiero od rozmiaru 86 cm.

Czy warto kupić kombinezon dwuczęściowy dla dziecka?

Kombinezony dziecięce dwuczęściowe to idealny wybór dla dzieci, które potrafią samodzielnie chodzić. Nie będą one krępować ruchów (jak kombinezony jednoczęściowe) i pozwolą na swobodną zabawę na śniegu. Modele dwuczęściowe są też wygodniejsze, jeśli dziecko umie sygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne. Same spodnie łatwiej zdjąć niż całe jednoczęściowe okrycie.

Należy pamiętać, że modele dwuczęściowe nie są w niczym gorsze niż jednoczęściowe – tak samo chronią one przed zimową aurą. Co więcej, dają one o wiele więcej możliwości, np. umawiają wybranie tylko jednej części, która aktualnie uległa zabrudzeniu. Dużym ułatwieniem jest również to, że jedną z części kombinezonu dziecięcego można zestawiać z innym ubraniem np. kurtkę z tradycyjnymi spodniami – takie zestawienie idealnie spisuje się w trakcie cieplejszych zimowych dni. Dla rodziców dużym ułatwieniem jest także to, że jeśli dziecko wyrośnie z którejś części, np. spodnie okażą się za krótkie w następnym sezonie, to bez problemu można kupić tylko jeden element – jest to tańsze niż zakup całego jednoczęściowego kombinezonu dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę kupując kombinezon jednoczęściowy?

Kupując kombinezon dla dziecka, należy pamiętać o dokupieniu do niego niezbędnych akcesoriów takich jak czapka, szalik, rękawiczki zimowe. Akcesoria dla dzieci tego typu można odnaleźć w naszym sklepie. Przy wyborze samego kombinezonu dziecięcego, dobrze jest zwrócić uwagę, czy posiada on odpinany kaptur oraz praktyczne kieszonki np. do schowania chusteczek higienicznych. Kombinezony dziecięce obowiązkowo powinny być wykonane z materiału odpornego na wodę i wiatr, a jednocześnie umożliwiającego właściwą cyrkulację powietrza.