Książeczki edukacyjne

Edukacja od najmłodszych lat

Książki dla dzieci pełnią nie tylko funkcję rozrywkową. Ich bardzo ważnym zadaniem jest wychowywać i edukować najmłodszych. To, dlatego w dziecięcej biblioteczce nie powinno zabraknąć książeczek edukacyjnych. Ich rolą jest poszerzać wiedzę o otaczającym dziecko świecie, zwiększać wyobraźnię, wiedzę, inteligencję. Książeczki edukacyjne dla dzieci to znakomita alternatywa dla telewizora, gier komputerowych czy innych niewskazanych dla najmłodszych zabaw.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Książeczki edukacyjne dla maluchów

Dzieci uczą się poprzez naśladownictwo i przekazywaniem im właściwych wzorców. Wiedzę w ten sposób dzieci zdobywają już od pierwszych miesięcy życia. Rodzice, pamiętając o tym, powinni swoje pociechy uczyć dobrych zachowań od najmłodszych lat. Jednym z pozytywnych nawyków, który warto wpoić dziecku, jest czytanie. Do czytania najlepiej zachęcić dziecko poprzez zabawę. Przymuszanie i wywieranie presji mogą przynieść rezultat odwrotny do zamierzonego. Warto jednak pamiętać, że książki to nie tylko te do czytania. W naszym sklepie znajduje się cały zestaw książeczek edukacyjnych, które mają poszerzać wiedzę dziecka i pozwolić mu zdobywać nowe umiejętności.

Czym są książeczki edukacyjne dla dzieci?

Książeczki edukacyjne dla dzieci to swoista literatura, która nie tyle przeznaczona jest do czytania, ile do rozwijania poszczególnych umiejętności. Wśród książeczek edukacyjnych spotkać można publikacje wspomagające naukę mówienia, ćwiczących wymowę, uczące rysowania szlaczków (a więc ćwiczą małą motorykę ręki), pisania literek, cyferek, podstaw matematyki. Oprócz tego dla najmłodszych przygotowaliśmy też książeczki edukacyjne z zakresu przyrody, historii, dźwięków i odgłosów, kształtów, kolorów, nauki języka obcego, zagadek i łamigłówek.

Po pierwsze książeczki edukacyjne inaczej nazwane zeszytami ćwiczeń można sięgnąć, kiedy dziecko skończy 2 lata. W ćwiczeniówkach znaleźć można proste zadania dopasowane do umiejętności i zdolności malucha. Nasz sklep oferuje również zeszyty ćwiczeń edukacyjnych dla starszych dzieci – 3,4,5, 6 – latków. Dla każdego wieku przeznaczona jest książeczka edukacyjna o innym zestawie zadań, ucząca innych umiejętności i przekazująca inny typ wiedzy. To, co ważne dla rodziców, to fakt, że książeczki edukacyjne zawsze dopasowane są do wieku malucha i umiejętności, które powinien posiadać (lub nabyć) na konkretnym etapie rozwoju. Przy zakupie takich książek warto więc kierować się oznaczeniami wiekowymi przygotowanymi przez producentów publikacji. Istotną informacją jest również to, że książeczki edukacyjne dla przedszkolaków są opracowane na podstawie podstawy programowej i ramowego programu nauczania w polskich przedszkolach. Dzięki temu książeczki edukacyjne rodzice mogą wykorzystywać jako wsparcie w zakresie edukacji dzieci.

Czego uczą książeczki edukacyjne dla dzieci?

Książeczki edukacyjne dla dzieci uczą bardzo wiele rzeczy. To, jakich umiejętności nabierze dziecko, zależy do typu wybranego zestawy ćwiczeń. Co do zasady tego typu publikacje mają wspierać spostrzegawczość, uczyć pisać, liczyć, rozpoznawać kształty, wspierać rozwój ruchowy. Dobrym wyborem są też książeczki do nauki mówienia oraz książki logopedyczne, które w lekki i zabawny sposób będą wspierać rozwój aparatu mowy i zadbają o prawidłową dykcję dziecka. Z racji tego, że ćwiczenia w takich książeczkach edukacyjnych opracowywane są przez specjalistów, faktycznie działają i są dużą pomocą dla rodziców, którzy chcą ćwiczyć z dzieckiem w domu.

W naszym sklepie kupić można również książki dla dzieci, które edukację przedszkolną mają za sobą i wchodzą w wiek szkolnych. Dla ich przygotowaliśmy pozycje rozwijające wiedzę historyczną, przyrodniczą, geograficzną. Nie brakuje też standardowych pozycjach ćwiczących umiejętność pisania oraz liczenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także książeczki edukacyjne ortograficzne oraz przygotowujące do nauki języków obcych. Popularna w naszym sklepie jest m.in. seria Już czytam po angielsku, która pozwala na zapoznanie się z najpopularniejszymi bajkami (np. Pinokio, Czarnoksiężnik z Krainy Oz) w języku Szekspira.

Jak więc widać książeczki edukacyjne to znakomity sposób na naukę poprzez zabawę dla dzieci w każdym wieku. Pięknie wydane, kolorowe, z atrakcyjnymi zadaniami dają szansę na poznanie świata i ćwiczenie wyobraźni.

Książeczki edukacyjne do czytania

W naszym sklepie nie brakuje również książeczek edukacyjnych w wydaniu tradycyjnym, czyli do czytania. Ich zadaniem jest zmierzenie się z trudnym, ważnym problemem lub wydarzeniem w życiu dziecka. Mają one przekazać wiedzę o istotnych aspektach życia. I tak np. rodzice mogą kupić książeczkę edukacyjną, mówiącą o tym: skąd się biorą dzieci, jak zarabia się pieniądze, czy dlaczego trzeba po sobie sprzątać. Takie książeczki edukacyjne przyjmują formę bajek, które mogą być czytane na dobranoc. Maluchy uwielbiają je, ponieważ często bohaterami są ich rówieśnicy, dzięki czemu mogą się z nimi utożsamiać.

Ile kosztują książeczki edukacyjne dla dzieci?

Książeczki edukacyjne to publikacje, które nie są drogie. Cena pojedynczego zeszytu ćwiczeń to ok. 5 złotych. Zawiera on ok. 15-20 stron z różnorodnymi zadaniami, często wykreślankami, zagadkami, łamigłówkami, naklejkami, kolorowankami.