Pamiętniki

Powiernicy dziecięcych sekretów

Pamiętniki są powiernikami dziecięcych sekretów i tajemnic, najlepszymi przyjaciółmi, kronikom dzieciństwa. Po pamiętniki chętnie sięgają też nastolatki, które na kartkach papieru chętnie opisują swoje pierwsze miłości, przyjaźnie, zawody miłosne, trudne życiowe decyzje i rozterki okresu buntu. Zapisywanie własnych emocji nie jest także obce osobom dorosłym. Popularności pamiętników nie ma się co dziwić – sztuka ich prowadzenia znane jest już od wieków. Wystarczy przejrzeć tylko propozycje naszego działu literatury, aby odnaleźć na półkach pamiętniki prowadzone przez znane osobistości, a dziś wydawane w formie książek.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pamiętniki dla dzieci

W tej kategorii produktów kreatywnych dla dzieci proponujemy piękne pamiętniki dla najmłodszych. W naszym sklepie można zakupić zarówno pamiętniki dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Mogą one pełnić dwie funkcje. Pierwsza to swoista kronika wydarzeń z życia. Dziecko w pamiętniku może opisywać wydarzenia z życia szkolnego i rodzinnego, swoje inspiracje, motywacje i inne ważne oraz istotne rzeczy. Drugim zastosowaniem pamiętania jest stworzenie z niego zeszyty wpisów dla przyjaciół i znajomych. Pamiątkowe wierszyki i przesłania będą znakomitą pamiątką po szkolnych latach.

Kiedy kupić dziecku pierwszy pamiętnik?

Pamiętniki to doskonały prezent dla każdego dziecka i to bez względu na płeć. Do prowadzenia pamiętnika warto zachęcać dziecko od najmłodszych lat. Aby maluch mógł w nim zapisywać swoje przeżycia, musi jednak umieć pisać. Pierwsze pamiętniki warto więc kupować dzieciom od 5 lat w górę. Warto pamiętać, że pamiętniki to nie tylko niemi świadkowie historii życia, ale także i doskonały sposób na ćwiczenie przez dziecko ręcznego pisma, uczenie się wyrażania swoich myśli, uczuć i emocji w jasny i klarowny sposób. Rodzice powinno pamiętać, że choć powszechnie pamiętnik uważa się za dziewczyński atrybut, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kronikę życia prowadzili też chłopcy. Pamiętniki mogą oni prowadzić od wczesnego dzieciństwa przez całe dorosłe życie. W przyszłości zapisane kartki będą cudowną pamiątką i pozwolą wrócić do chwil dzieciństwa.

Na dole róże, na dole fiołki…

Dzieci warto również zachęcać, aby prowadziły pamiętniki ze wpisami pamiątkowymi kolegów ze szkolnej ławki lub podwórka. Wpisy do pamiętnika kolegów czy koleżanek to dobraąpamiątkę na dorosłe lata. Najczęściej na pamiątkę wpisuje się urocze i śmieszne wierszyki. Wierszyki do pamiętnika znane są od lat i popularne do dziś – bez problemu można znaleźć je w Internecie lub puścić wodzę wyobraźni i rymowankę ułożyć samodzielnie.

Pamiętniki dla dzieci: jakie wybierać?

Pamiętniki to doskonałe upominki dla dzieci. Szeroki wybór tych kreatywnych publikacji sprawia, że można bez problemu znaleźć model budzący zachwyt dziewczynek oraz zainteresowanie chłopców. Największym zainteresowaniem nadal cieszą się klasyczne pamiętniki, które zamyka się na kłódkę. Coraz częściej jednak wypierane są one przez pamiętniki na tajemniczy kod, otwierane na szyfr, odcisk palca czy ton głosu. Dzieci lubią też pamiętniki grające po otworzeniu czy z pachnącymi kartkami. Chcąc podarować dziecku pamiętnik, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego design. Zazwyczaj najlepszym wyborem będzie zakup takiego pamiętnika, którego okładka nawiązuje do ulubionej bajki, komiksu, filmy animowanego. Dużym zainteresowaniem cieszą się też pamiętniki z podobiznami dziecięcych gwiazd estrady i filmu oraz te z okładką z futerka, mchu czy innego niecodziennego materiału. Ciekawym wyborem są pamiętniki w niestandardowych kształtach np. kwiatka, serduszka.

Wybierając pamiętnik dla dziecka, warto też sprawdzić, jak wygląda jego środek. Niektóre pamiętniki oprócz czystych kartek wyposażone są dodatkowo w kalderze, motywujące cytaty, złote rady, listy celów i zadań, planery.

Zawsze zabezpieczony

Dzieci, które pamiętnikom powierzają swoje tajemnice, chcą, aby były one zawsze bezpieczne. Dziecięce sekrety nie powinny wpaść w niepowołane ręce siostry, brata czy rodziców. W tym celu dobrze jest dziecku kupić pamiętnik na kłódkę. Jest to klasyczny i najtańszy wybór. Alternatywą są pamiętniki na hasło, które trzeba nagrać, a następnie wypowiedzieć – dopiero wtedy notes się otworzy. Niektóre modele pozwalają także na nagranie głosu intruza, a przez to chronienie dziecięcych sekretów przed osobami niepożądanymi. Najnowsza propozycja producentów to pamiętniki zamykane na elektroniczny kluczyk. Ciekawym zabezpieczeniem zapisów jest wykonywanie ich magicznym pisakiem, którego zapis da się odczytać dopiero pod światłem ultrafioletowej lampki dołączonej do zestawu.

Modne pamiętniki dla dzieci

Jak w przypadku każdej dziecięcej rzeczy, tak i w zakresie dziecięcych pamiętników do głosu dochodzi moda i najnowsze trendy. W ostatnich sezonach prawdziwym hitem są dziewczęce pamiętniki w kolorze różowym, z futerkiem, wizerunkiem lam, alpak, motywem roślinnymi i kwiatony. Wśród mniejszych dam królują natomiast pamiętniki z postaciami z bajek My Little Pony, Hello Kitty, księżniczki Disneya i inne. Wśród chłopców królują natomiast pamiętniki z okładkami, na których znajdują się bohaterowie takich bajek i kreskówek jak Angry Birds, Spiderman, Animal Planet, Psi Patrol.