Piórniki

Jaki piórnik wybrać dla dziecka?

Obok plecaka, zeszytów i książek piórnik jest niezbędnym wyposażeniem szkolnym. Pomaga on segregować, przechowywać i odnajdywać przybory do pisania. Wybór piórnika szkolnego ułatwia fakt, że jest on dostępny w wielu rozmiarach, kolorach, modelach i wzorach. Nasz sklep oferuje piórniki dla dzieci i dorosłych. Stylowe, solidne i komfortowe w użytku będą stanowić podstawę szkolnej wyprawki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje piórników

Piórniki szkolne dostępne są pod różnymi postaciami. Pierwszym krokiem jest więc wybór typu piórnika, w jaki chce się zainwestować. Podstawowy podział tego szkolnego akcesorium obejmuje piórniki tuby (inaczej nazywane saszetkami) oraz klasyczne piórniki rozkładane. Te pierwsze wyróżniają się miękką konstrukcją i zapinane na zamek błyskawiczny. Poznany je również po tym, że nie mają one oddzielnych przegródek do wkładania przyborów do pisania. Po piórniki tuby zazwyczaj sięga starsza młodzież szkolna, studenci i osoby dorosłe. Są one wygodne w użytku, ponieważ nie zmuszają do każdorazowego porządkowania wnętrza piórnika, przybory wystarczy tylko wrzucić do środka. Ich minusem jest jednak to, że można napotkać trudności w znalezieniu poszczególnych akcesoriów. Drugim wariantem piórników szkolnych są te rozkładane. Otwiera się je jak książkę. Posiadają one usztywnioną konstrukcję, zamek błyskawiczny, jedną lub dwie komory, w których znajdują się oddzielne, mocowane na gumce przegródki na poszczególne przybory do pisania. Dziecko w takim piórniku musi utrzymywać porządek i umieszczać poszczególne akcesoria w specjalnie do tego przeznaczonych przegródkach, dzięki temu będzie mogło je też łatwo odszukać.

Jak duży powinien być piórnik szkolny?

Piórnik szkolny powinien pomieścić wszystko, co dziecku jest potrzebne w trakcie nauki. Zanim więc się jakiś zakupie warto sprawdzić, czy ma on wystarczająco dużo miejsca. Warto pamiętać, że inne będzie wyposażenie piórnika dla pierwszoklasisty, inne do licealisty. Pierwszaki zazwyczaj potrzebują więcej akcesoria pisarskich. Mówiąc o wielkości piórnika szkolnego, należy zaznaczyć, że z jego wielkością nie można przesadzać. Zbyt duży i napakowany gadżetami będzie dodawał kilogramów, które dziecko musi dźwigać.

Wyposażenie piórnika

Zakup piórnika to tylko początek, należy go jeszcze uzupełnić. Najprościej jest kupić piórnik z wyposażeniem. Dzięki czemu oszczędza się czas, który trzeba poświęcić na wybieranie kredek, ołówków, pisaków. W praktyce jednak okazuje się, że część asortymentu piórnika z wyposażeniem jest nieużywana lub też ich jakość nam nie odpowiada. Dlatego też wielu rodziców wyposażenie piórnika decyduje się dokupić we własnym zakresie. To, jakie ono będzie, zależy od wieku dziecka i jego potrzeb. Innych przyborów potrzebują dzieci w klasach od I do III, innych w liceum.

Jako podstawowe wyposażenie piórnika podaje się pióro lub długopis, ołówek, kolorowe kredki i pisaki, linijka, ekierka, gumka do ścierania lub ołówek z nią, temperówką. Na dalszych etapach edukacji można zrezygnować z kredek i mazaków i zastąpić je np. cyrklem, kątomierzem i kolorowymi cienkopisami.

Dobrej jakości piórnik dla dziecka

Na jakość szkolnego piórnika wpływa przede wszystkim materiał jego wykonania. Większość modelu wykonana jest z plastikowych stelaży, które pokrywane są warstwą miękkiej pianki i przeszywane poliestrowym materiałem lub kołdra. Zewnętrzna powłoka piórnika wykonana może być z filcu, futerka, pluszu, skóry czy innymi materiałami. Warto także wspomnieć o piórnikach metalowych. Są one ciekawe i designerskie, niestety robią dość duży hałas. Równie ciekawe są piórniki saszetki z kolorowego plastiku lub całkowicie przezroczyste.

Kupując piórnik, dobrze jest też przyjrzeć się zamkowi błyskawicznemu. Powinien on być mocno wszyty, a także przeszyty podwójnie. Dzięki temu nie będzie się rozchodził.

Kolory, wzory i styl piórników

Piórniki z wyposażeniem i bez niego występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych i tematycznych. Wybór jest szeroki. Można wybierać pomiędzy piórnikami z motywem zwierzęcym, motoryzacyjnym, sportowym, z postaciami z bajek, kreskówek i filmów. Najmłodsi docenią też piórniki z księżniczkami, samochodami, pojazdami mechanicznymi. Dla młodzieży producenci przygotowali piórniki z krajobrazami, ikonami popkultury, wzorami geometrycznymi lub zwykłe jednokolorowe.

Jak widać, wybór piórników jest bardzo duży. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice kupujący piórnik dla dziecka powinni pamiętać, aby dobrać go do wieku i zainteresowań dziecka. Zupełnie inny piórnik ucieszy dziecko w klasie I-III niż studenta. Piórniki można też dobrać do płci ucznia.

Modne piórniki

W naszym sklepie największym zainteresowaniem cieszą się piórniki nawiązujące do najnowszych produkcji filmowych i nawiązujące do animowanych bajek takich jak Auta, Minionki, Faires, Avengers, Star Wars, czy Minnie, Kraina Lodu, My Little Pony, czy Amazing Spiderman. Takie piórniki wzbudzają zachwyt dziecka, ale nie na długo. Dzieci bardzo szybko wyrastają z ulubionych bohaterów bajek czy zwierząt tek. Moda się zmienia, tak samo jak gusta. Jeśli więc chce się kupić piórnik na lata, dobrze wybrać ten o prostym i uniwersalnym wzorze np. w figury geometryczne.