Śniadaniówki

W czym nosić drugie śniadanie do szkoły?

Drugie śniadanie jest tak samo ważne, jak to pierwsze. Pobudza mózg, dodaje energii, pozwala zachować koncentrację i skupienie. Jest więc ono niezwykle ważne dla dzieci w okresie edukacji szkolnej. Aby dziecko mogło zabierać je jednak do szkoły, potrzebuje odpowiedniego pojemnika. Wybór śniadaniówki nie jest taki prosty. Okazuje się, że to, w czym przechowujemy jedzenie, jest bardzo ważne dla jego jakości.  Naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pudełek na drugie śniadanie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co dziecku śniadaniówka?

Śniadaniówka to inaczej pojemnik na drugie śniadanie. Wykonany jest on z trwałych materiałów, które pozwalają na jego wielokrotne użycie. Śniadaniówki są więc o wiele bardziej przyjazne środowisku naturalnemu niż owijanie kanapek papierem czy pakowanie ich do plastikowych woreczków.

Rozmiar i kształt śniadaniówki dla dziecka

Jednym z najważniejszych parametrów pudełka na drugie śniadanie jest jego rozmiar. Aby dobrać go prawidłowo, należy ustalić, czy dziecko będzie go transportować w plecaku, ręce, worku na buty czy torbie termicznej. Pojemnik ma być przede wszystkim lekki i dostosowany do wielkości posiłków, jakie ma się zamiar w niego pakować. Jeśli dziecko pojemnik na drugie śniadanie będzie nosiło w plecaku w zewnętrznej kieszeni, to dobrze kupić śniadaniówkę wąską i płaską, w kształcie prostokąta.

Waga pojemnika na śniadanie

Pojemnik na śniadanie dla dziecka powinien być lekki, dzięki temu nie będzie dodatkowo obciążał plecaka. Nie powinno się jednak wybierać zbyt lekkiej śniadaniówki, ponieważ można mieć wtedy wątpliwości co do jej trwałości i solidność wykonania.

Kolor i wzór śniadaniówki

O ile dla rodziców ważna jest funkcjonalność pojemnika na drugie śniadanie, to dla dzieci liczy się przede wszystkim design. Chcąc, aby ich śniadaniówka była modna i kolokwialnie mówiąc, nie przynosiła obciachu. Kupując więc ten gadżet, warto skonsultować go z dzieckiem lub wybrać śniadaniówkę zgodną z zainteresowaniami dziecka. Pojemnik na śniadanie z postaciami z ulubionych bajek, filmów i kreskówek, zwierzętami czy ciekawymi motywami na pewno ucieszą każde dziecko. W przypadku, gdy kupiło się jednokolorową śniadaniówkę, ciekawym pomysłem jest ozdobienie jej przy pomocy wodoodpornych naklejek.

Szczelność śniadaniówki

Szczelność śniadaniówki ważna jest, jeśli dziecko do szkoły będzie nosić takie dania jak owsianka, jogurt, sałatka czy inne płyny. W tym wypadku nie można sobie pozwolić na pojemnik przeciekający. Jeśli w pojemniki noszone mają być tylko kanapki, to jest to parametr mniej istotny.

Mechanizm otwierania i zamykania

W przypadku śniadaniówek dla dzieci liczy się również mechanizm ich otwierania i zamykania. Niektóre modele obsługuje się bardzo ciężko i dziecko może mieć problem z korzystaniem z nich. Najwygodniejsze są śniadaniówki na klips lub z opuszczonymi skrzydełkami. W ich przypadku wystarczy jeden ruch i pudełko jest zamknięte/otwarte. Pudełka na śniadanie z silikonowymi zaworami i wciskane to raczej wybór dla dorosłych.

Przegródki w śniadaniówce

W nowoczesnych śniadaniówkach znajdziemy kilka przegródek, do których można pakować jedzenie. Pozwalają one urozmaicić menu dziecięcego drugiego śniadanie. W lunchboxie dla dzieci znajdzie się więc miejsce i na kanapkę, i na owoc, a nawet na coś słodkiego. Dzięki przegródkom do szkoły dziecku można dać zbilansowane śniadanie.

Materiał wykonania pojemnika na drugie śniadanie

Tworzywo, z jakiego wykonana jest śniadaniówka, jest bardzo ważna. Niestety niewiele osób zwraca na to uwagę. Skutkuje to tym, że dzieci często noszą śniadania w pojemnikach z bisfenolu A lub ftalany. Są to szkodliwe związki chemiczne, które wykorzystuje się do produkcji plastiku i żywic. Negatywnie oddziałują one na układ nerwowy i hormonalny. Toksyny to mogą przeniknąć do żywności – szczególnie przy podgrzewaniu jedzenia w mikrofalówce, pozostawieniu pojemnika na słońcu czy uszkodzenia poprzez zarysowania sztućcami, czy podczas mycia.

Dodatkowe elementy lunchboxa dla dzieci

Niektóre modele lunchboxów dla dzieci posiadają dodatkowe wyposażenie pozwalające na komfortowe spożywanie posiłków. Najpilniejszym akcesorium są oczywiście plastikowe sztućce. Są one praktyczne i bezpieczne dla dziecka.

Torba na lunch dla dzieci

Oprócz standardowych śniadaniówek producenci tych akcesoriów oferują też torby na lunch. Pozwalają one zabrać przekąski na zajęcia pozalekcyjne np. basen, kółko plastyczne itd. Torba lunchowa pomieści nie tylko posiłek, ale także zeszyt, piórnik i inne drobne przedmioty potrzebne w czasie zajęć dodatkowych. Dziecko torbę może też zabierać na spacery czy pikniki rodzinne.

Termos obiadowy dla dzieci

Na uwagę zasługują też termosy obiadowe, które długo trzymają ciepło. Takie pojemniki na śniadanie najczęściej wyposażone są w przegródki, dzięki czemu można w nie zapakować pełnowymiarowy obiad. Przegródki sprawiają, że poszczególne elementy obiady nie zmieszają się i nie będą nieapatycznie wyglądać.

Bidony dla dzieci

Dziecko do szkoły powinno zabierać nie tylko śniadaniówkę, ale i bidon z wodą lub sokiem. Uzupełnianie płynów to podstawa. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pojemników do picia dla dzieci.