Portfele i saszetki dziecięce

Jak nauczyć dziecko gospodarowania pieniędzmi?

Dzieci od najmłodszych lat powinno uczyć się gospodarowania pieniędzmi. Nie da się zrobić tego inaczej niż poprzez praktykę. Pierwsze kieszonkowe w wysokości kilku złotych otrzymywać może jest 4 letnie dziecko. Aby miało ono, gdzie przechować swoje pierwsze pieniądze, warto kupić dziecko portfel lub saszetkę np. w formie nerki. Nasz sklep oferuje szeroki wybór takich akcesoriów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pierwszy atrybut dorosłości

Większość dzieci portfel postrzega jako atrybut dorosłości. W końcu to akcesorium znajduje się w torebce mamy i w kieszeni taty. Obdarowanie portfelem lub saszetkę dziecięcą poczuje się więc doroślejsze i pewniejsze siebie. Podarowanie dziecku takiego gadżetu to także dokonała okazja, aby rozpocząć naukę gospodarowania pieniędzmi, porozmawiać o oszczędzaniu, zachowaniu na zakupach, stawianiu sobie celów i pracy. Pierwsze (niewielkie) pieniądze w ramach kieszonkowego wypłacać można już 4 letniej pociesze.

Jaki portfel dziecięcy wybrać?

Modeli portfeli i saszetek dziecięcych jest bardzo wiele. Aby dokonać dobrego wyboru, fason i rodzaj gadżetu należy dobrać od wieku dziecka. W przypadku najmłodszych pociech idealni sprawdzi się portmonetka. Dzieci w wieku 3,4,5 lat zazwyczaj dysponują tylko bilonem. Do portmonetki będzie go więc wygodnie wrzucać i wyjmować z niego.

W przypadku, gdy kupujemy portfel dla dziecka w wieku szkolnym lepiej wybrać model większy, wyposażony w kilka komór i przegródkę. W portfelu dziecięcym powinny się więc znaleźć zamykane kieszonki na bilon, przegroda na banknoty, miejsce na legitymacje, bilety autobusowe czy inne drobne przedmioty.

Design portfeli i saszetek dziecięcych

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych akcesoriów dziecięcych również w zakresie portfeli i saszetek wybór jest bardzo duży. Wybierać można pomiędzy portfelami i saszetkami dziecięcymi utrzymanymi w bajkowych i baśniowych wzorach, jak i tymi bardziej stosowanymi. Większość młodszych dzieci chętnie sięga po akcesoria utrzymane w żywych kolorach i zabawnych wzorach. Dużym zainteresowaniem cieszą się saszetki dziecięce ozdobione postaciami z kreskówek lub zwierzątkami. Dziewczynki wybierają portfele z kocykami, księżniczkami czy słodkimi zwierzątkami, natomiast chłopcy wolą motyw Star Wars, samochodów, superbohaterów. Jeśli po zakup portfela wybiera się wspólnie z dzieckiem, to warto dać mu samodzielnie zdecydować co do designu tego akcesorium. Portfel dziecięcy to także znakomity pomysł na oryginalny prezent dla najmłodszych. W tym wypadku dobrze jest wybierać portfel czy saszetkę, której wygląd zewnętrzny jest zgodny z zainteresowaniami dziecka.

Materiał wykonania

Portfele i saszetki dziecięce mogą być wykonane z różnych materiałów. To, jakie one będą, wpłynie na jakość i trwałość akcesorium. Dla dzieci najlepiej wybierać saszetki z materiału wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia. Dobrze, aby dał się on prać w pralce lub wyczyścić. Niemal na pewno nie będzie to możliwe, jeśli wybierzemy portfel zdobiony pasmanterią, cekinami czy koralikami. Takie portfele, choć atrakcyjnie wizualne dla najmłodszych nie są wyborem na lata. Szukając trwałego portfela dziecięcego lepiej postawić na modele uszyte z grubszych, wodoodpornych i poliestrowych tkanin.

Mechanizmy i użytkowanie

Portfel dla dzieci powinien być prosty i łatwy w użytku. W tym celu dobrze jest wybierać modele, które mają wygodne zamykanie i otwieranie. Producenci oferują portfele dla dzieci zamykane na zamek, napy, guziczki czy rzepy. Najłatwiejsze w obsłudze są te ostatnie, z rzepami poradzi sobie nawet kilkulatek. Zapięcie portfela jest bardzo ważne. Kiedy będzie on zbyt trudne w obsłudze, dziecko będzie się trudzić i męczyć uwijają portfela, a jego zawartość łatwo może wylądować na podłodze.

Oprócz mechanizmu zapinania zwróćmy też uwagę na bezpieczeństwo portfeli i saszetek dziecięcych. Dla najmłodszych nie powinno wybierać się akcesoriów z dobrymi elementami i ozdobami, które mogą łatwo się oderwać i zostać połknięte. Potencjalne zagrożenie stanowią przede wszystkim ozdoby pasmanteryjne np. cekiny, końcówki zamków błyskawicznych czy doczepiane breloczki. Takie gadżety i dekoracje mogą znaleźć się tylko w portfelach i saszetkach dla starszych dzieci. W ich przypadku ciekawym rozwiązaniem będzie też zakup modelu z doczepianym łańcuckiemu, który pozwoli przypiąć go do szlufki spodni – dzięki temu portfel nie wypadnie z kieszeni.

Portfel dla dziecka na prezent

W naszym sklepie znajdziesz oryginalne portfele dziecięce, które ucieszą dziecko w każdym wieku. Idealnie nadają się one na ciekawy prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy świąt. Taki gadżet będzie praktyczniejszym prezentem niż kolejna zabawka i pozwoli dziecku poczuć się dorosłej.

Robiąc zakupy w naszym sklepie, możesz wybierać pomiędzy portfelami i saszetkami dziecięcymi takich marek jak Santoro, Derform, Starpak, Coriex, Eurocom. Dostępne są one w atrakcyjnych cenach, które dodatkowo pogłębiamy licznymi rabatami i akcjami promocyjnymi. Najprostsze modele portmonetek dziecięcych dostępne są już od 5 złotych. Pozwala to na niskobudżetowe zakupy, które nie zrujnują domowego budżetu.