Plecaki i torby szkolne

W czym do szkoły?

Dobry plecak do szkoły to podstawa. Pozwala na noszenie najpotrzebniejszych rzeczy, a jednocześnie nie obciąża kręgosłupa i nie przyczynia się do popisania wad postawy. Nasz sklep oferuje plecaki i torby szkolne renomowanych marek. Współpracujemy m.in. z Eurocom, Starpak, Astra, Derform, St. Majewski, PASO i inni. Dzięki współpracy z wieloma producentami artykułów szkolnych możemy zaoferować plecaki i torby szkolne z różnej półki cenowej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wygląd się nie liczy!?

Dzieci wybierając plecak szkolny, często na pierwszym miejscu stawiają jego design. Chcą, aby był on kolorowy, ozdobiony nadrukami z ulubionych bajek czy animowanych filmów. Uczniowie chętnie sięgają po modne plecaki nawiązujące do aktualnych trendów. Rodzice powinni jednak pamiętać, że dobra torba szkolna czy plecak nie zawsze jest tym najładniejszym. Przy zakupie takich akcesoriów wygląd powinien stać na drugim miejscu, liczy się przede wszystkim funkcjonalność, wygoda i bezpieczeństwo.

Plecak do szkoły

Plecak do szkoły najczęściej wybierany jest przez starszych uczniów. Dzieci w początkowej fazie nauki (w klasach od I-III) częściej sięgają po tornistry, które również możesz zakupić w naszym sklepie. Plecaki szkolne różnią się od tornistrów budową. Nie są one tak sztywne, a także nie posiadają tyle przegródek co klasyczny tornister. Plecak do szkoły zazwyczaj ma tylko dwie kieszenie o dużych gabarytach i szereg pomniejszych. Dużą zaletą plecaków jest natomiast to, że są one dostępne w wielu wzorach, kolorach, wielkościach. Mogą pomieścić o wiele więcej rzeczy niż tornister, a przy tym sam niewiele ważny. Jeśli nosi się ciężkie wyposażenie, warto zainwestować w plecak wyposażony w pasek do spinania w pasie, co ma odciążyć plecy. Nie można jednak zapominać o wadach plecaków. Cześć modeli nie nadaje się do szkoły, ponieważ są zbyt wiotkie, a co za tym idzie, ciężar źle rozkłada się na plecach. Wynika to z braku odpowiednich usztywnień na plecach i dnie. Przy wypychaniu takie plecaki stracą fason i będą wyglądać nieestetycznie.

Plecak na kółkach

Alternatywą dla tradycyjnego plecaka są te na kółkach. Posiadają one usztywnioną konstrukcję na dnie, kółka oraz rączkę, za którą ciągnie się torbę szkolną. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w przypadku dzieci, które muszą do szkoły dźwigać duże ilości podręczników, zeszytów i przyborów. Plecak na kółkach pomaga odciążyć kręgosłup, ale ma i swoje wady. Przede wszystkim jest o wiele cięższy niż tradycyjne modele, trudno się nim też kieruje po nierównym terenie – wtedy trzeba nosić go na plecach.

Jaki plecak szkolny wybrać?

Plecak do szkoły powinien być dobrany do potrzeb, a także wzrostu dziecka. Wybierając torbę szkolną, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Pierwszym z nich jest wyprofilowany i usztywniony tył. Nie zaleca się noszenia przez dziecko workowatych plecaków bez usztywniaczy. Są one niewygodne i niebezpieczne dla kręgosłupa. Warto zobaczyć, czy szkolny plecak posiada dodatkowo wzmocnione i wytrzymałe dno. Jeśli będzie ono wykonane z nietrwałego materiału, to bardzo szybko się uszkodzi i zniekształci pod ciężarem książek i zeszytów.

Kolejny element, na który powinno się zwrócić uwagę, są szelki. Najlepsze są te miękki i szerokie, które da się regulować. Plecak z cienkimi szeklami będzie się nieprzyjemnie wbijała w ramiona i powodował otarcia skóry. Możliwość regulacji szelek sprawi natomiast, że ich długość będzie łatwo dopasować do wzrostu dziecka. Dodatkowym plusem są szelki, paski i sprzączki, które można zapić w talii oraz na klatce piersiowej. Pozwala to rozładować ciężar i zapobiegnie przekazaniu dziecka do tyłu.

W dalszej kolejności plecak szkolny musi mieć liczne przegródki i kieszonki. Pomoże to uporządkować jego zawartość, oddzielić od siebie książki i zeszyty, buty i drugie śniadanie. Liczne przegródki pozwalają też rozłożyć ciężar noszonych rzeczy po całym plecaku, a nie kumulować od w jednej komorze.

Atesty i certyfikaty toreb szkolnych

Torby szkolne powinny być opatrzone certyfikatami i atestami. Dokumenty te potwierdzają, że plecak jest wytrzymały, bezpieczny dla dziecka. Informacje o certyfikatach posiadanych przez torby szkolne znajdują się na ulotce do niej dołączonej. Warto też upewnić się, że plecak objęty jest gwarancję i przez jaki okres ona obowiązuje. Jest to ważne, szczególnie jeśli inwestujemy w markowy plecak do szkoły.

Design plecaków i toreb

Wygląd plecaka do szkoły to rzecz, na którą dzieci zwracają największą uwagę. Choć nie powinien być on najważniejszy, to nie da się go całkowicie pominąć. Estetyka wykonania torby szkolnej nie jest bowiem całkowicie bez znaczenia. Na szczęście coraz więcej plecaków dla dzieci jest zarówno wytrzymałych, jak i ładnych. Producenci dbają, aby podobały się one uczniom i to w każdym wieku. Stąd też może kupić plecak w jednokolorowy w stonowanych barwach, z nadrukami, bajkowy, baśniowy czy z motywem zwierzątek, czy florystycznym. Wszystko zależy od aktualnych upodobań i zainteresowań tego, kto ma go nosić. Jeśli chce się kupić plecach, który posłuży dłużej niż jeden rok szkolny, to dobrze jest postawić na uniwersalne wzornictwo – trendy, mody, a nawet zainteresowania dziecka szybko się zmieniają.