Torby na zakupy

Zamiast foliowej reklamówki

Jeszcze do niedawna większość z nas nie wyobrażała sobie zakupów bez foliowej reklamówki. O taką prosiło się ekspedientkę przy kasie i pakowało w nią zakupy. Foliowe torebki dostępne były za darmo. Rozdawano je w sklepie spożywczym czy w butikach z odzieżą. Dziś foliowe reklamówki są płatne i passe. Trend ochrony środowiska sprawił, że coraz częściej i chętniej sięgamy po wielorazowe torby na zakupy.  Modę tą wzmocniło prawo wprowadzone przez UE, które wprowadziło opłatę za jednorazówki. Jeśli nie chcesz za nie płacić, w naszym sklepie możesz zakupić stylowe, wygodne i praktyczne torby na zakupy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Ekologia górą

Statystyki podają, że każda osoba zużywa ok. 200 plastikowych reklamówek roczne. Te znacznie zaśmiecają planetę i bardzo długo się rozkładają. Aby chronić środowisko, Unia Europejska postanowiła zainterweniować i ograniczyć zużycie torebek foliowych w sklepach. Od niedawna foliówki są dostępne jedynie za opłatą i chociaż nie jest ona wysoka, to wiele osób już teraz przestawiło się na bawełniane torby zakupowe wielokrotnego użytku.

Materiał wykonania torby na zakupy

Na zakupy można zabrać torby wielokrotnego użytku pod różnymi postaciami.  Zakupiony produkty do domu można przetransportować za pomocą modnej torby shopper, wózka na zakupy czy plecaka. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest jednak bawełniana torba na zakupy. Jest ona ekologiczna, wygodna i dostępna a wielu rozmiarach. Za taki gadżet nie zapłacimy też wiele.  Wiele osób traktuje też bawełniane torby na zakupy jako designerski dodatek i uzupełnienie stylizacji. Po złożeniu zajmuje ona mało miejsca i można ją schować do kieszeni czy torebki. Wiele bawełnianych toreb na zakupy dodatkowo pakowana jest w specjalne etui, które ułatwia jej złożenie i przechowanie.

Bawełniana torba na zakupy

Z racji tego, że torba shopper na zakupy to najpopularniejszy wybór, to dostępna jest ona w różnej stylistyce. Można wybrać tą z logiem sklepu, w którym najczęściej robi się zakupy. Taką torbę można zakupić w sklepie, przy kasie. Alternatywną są torby bawełniane z oryginalnymi grafikami, aplikacjami czy napisami. Idealnie nadają się do personalizacji. Wiele sklepów świadczy usługi nadruku wybranych obrazków czy napisów na torbie.

Materiałowe torby na zakupy mogą być wykonane nie tylko z bawełny, ale także z płótna, włókien sztucznych lub syntetycznych. Szybkie modele są lekkie, składane. Idealnie sprawdzą się i na większych, i na mniejszych zakupach. Są niezwykle pakowne i wytrzymałe – właściwie nie ma niebezpieczeństwa, że urwie się jej ramię.

Wózki na zakupy

Foliowe reklamówki można zastąpić nie tylko materiałowymi torbami. Mniej popularne, ale również spotykane są wózki na zakupy lub wiklinowe kosze. Są to akcesoria wybierane głównie przez starsze osoby. Pozwalają one odciążyć kręgosłup i uniknąć noszenia ciężarów. Wózek na zakupy może pomieścić wiele przedmiotów i to ciężkich np. butelki z wodą. Jego ciągniecie, wymaga minimalnej siły. Można prowadzić go po różnym podłożu.

Kupując wózek na zakupy, należy zwrócić uwagę na jego wytrzymałość i jakość zastosowanych materiałów. Model, który posłuży dłużej niż kilka miesięcy, powinien mieć solidny i mocny stelaż, który nie ugnie się pod ciężarem zakupionych produktów.  Ważne są także duża kółka, które sprawią, że wózek zakupowy będzie bardziej funkcjonalny. Modele dobrej jakości wyposażone są także w wygodne zamykanie, podpórkę do ustawiania na miejscu oraz rączkę z możliwością regulacji.  Warto pamiętać, że w sprzedaży są wózki na zakupy z dwoma, czterema lub sześcioma kołami.

Plecak na zakupy

Młodsze osoby równie chętnie, jak torbę na zakupy wybierają plecak. Powinien on spełniać podobne parametry jak wózek. Ważny jest więc stabilny stelaż, wysoka jakość materiałów, sztywny tył, szerokie pasy na ramiona. Plecak na zakupy polecany jest osobom, które jeżdżą na rowerze i muszą mieć wolne ręce.

Woreczki zero waste

Moda na trend zero waste sprawiła, że coraz więcej poszukuje nie tylko toreb na zakupy, ale i woreczków zakupowych.  Woreczki zero waste to te wykonane z materiału, zazwyczaj z bawełny. Używa się ich do maskowania mniejszych produktów spożywczych np. pomidorów, ziemniaków, szparagów, ryżu itd. Pozwalają one niemal całkowicie zrezygnować z plastiku podczas zakupów. Woreczki zero waste dostępne są w wersjach mniejszych, większych, cieńszych i grubszych.

Torby na zakupy w naszym sklepie

Torby na zakupy w naszym sklepie pozwolą ci na wygodne robienie zakupów przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. Oferujemy torby zakupowe w wielu rozmiarach, formach, wzorach i kolorach. Designerskie motywy spodobają się nie tylko dorosłym, ale i dzieciom, które od najmłodszych lat można uczyć rezygnacji z jednorazowych reklamówek. Dla najmłodszych przygotowaliśmy torby na zakupy Frozen, Psi Patrol czy nadrukami zwierzątek, kwiatek, motylków. Każdy z modeli jest wytrzymały i solidny i pozwala nosić nawet najcięższe produkty. Oferujemy torby na zakupy takich marek jak St. Majewski, Santoro, Skona Ting, Koziol, LOQI, Spiegelburg i inni.