Butelki na wodę

Jakie butelki na wodę wybrać dla sportowca?

Butelki na wodę to atrybut każdego sportowca. Podczas treningu zarówno na siłowni jak i na świeżym powietrzu, właściwie trudno obejść się bez źródła nawodnienia. Temat butelek na wodę dla sportowca wydaje się prozaiczny, przecież woda butelkowana jest w specjalne, prosportowe opakowania: na przykład z odpowiednim dozownikiem czy wygodnym uchwytem.

Problem rozpoczyna się, gdy trenujesz często i za każdym razem kupujesz nową, najczęściej plastikową butelkę. W ciągu miesiąca generujesz masę śmieci, czemu można w prosty sposób zapobiec ,wybierając porządną butelkę sportową wielorazowego użytku. Jakie butelki na wodę wybrać dla sportowca? Co znajdziemy w ofercie producentów butelek na wodę?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Butelki na wodę dla sportowca – czy warto zainwestować w butelkę wielorazowego użytku?

Odpowiedź może być tylko jedna: warto. Poza opisanym powyżej zgubnym dla środowiska, generowaniem masy niepotrzebnych środowisku śmieci, zyskujemy oszczędność i butelkę dopasowaną dokładnie do naszych potrzeb.

Butelka na wodę dla sportowca może być bowiem dobrana według kilku kryteriów, jak choćby ilość wody potrzebnej na jeden trening, rodzaju aktywności sportowej, jaką uprawiamy czy nawet sprzętu, na którym trenujemy np. rower, kajak, samochód rajdowy.

Istnieje bowiem różnica, czy butelkę trzymamy cały czas w ręce (krótkie joggingi) czy możemy ją swobodnie odłożyć (na siłowni, w uchwycie do roweru czy uchwycie samochodowym).  Innej ilości wody potrzebujemy np. podczas medytacji, pilatesu czy jogi, a zupełnie innej trenując piłkę nożną, biegi przełajowe lub boks.

Na szczęście na rynku dostępne są butelki na wodę dla sportowców, dedykowane nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi, dlatego bez problemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Butelki na wodę – jakie wybrać dla sportowca?

Butelki na wodę dla sportowca najczęściej wykonane są z plastiku lub silikonu. Butelki wykonane ze szkła niestety są mniej praktyczne, mogłyby się stać nawet niebezpieczne dla innych: szklana butelka wypuszczona z rąk i rozbita na setki kawałków na siłowni, boisku lub trasie biegowej stanowi realne, niedopuszczalne zagrożenie dla zawodników.

Butelki na wodę przeznaczone do użytku przez sportowców posiadają szereg udogodnień. Pierwszym z nich jest antypoślizgowy uchwyt na dłoń. Podczas ćwiczeń nasze ręce stają się wilgotne od potu. Chwycenie zwykłej butelki może skończyć się jej wyślizgnięciem, dlatego warto szukać dla sportowca butelki na wodę z odpowiednią rękojeścią.

Przy zakupie butelki na wodę dla sportowca warto przyjrzeć się z bliska ustnikowi i dodatkowemu zamknięciu. Dobrze, aby butelka na wodę była wyposażona w zabezpieczenia skutecznie chroniące przed przypadkowym otwarciem i niecelowym wciśnięciem guzika zwalniającego blokadę pokrywki.

Ustnik do butelki na wodę dla sportowców powinien być ponadto zabezpieczony pokrywką z systemem uszczelek zapewniających szczelność. Nikt nie chciałby być zaskoczony sytuacją, kiedy zawartość butelki wybrała wolność i rozlała się na cały nasz ekwipunek znajdujący się w torbie lub plecaku.

Rodzaje butelek na wodę – co znajdziemy w ofercie producentów?

Jak w każdej dziedzinie, tak i w trendach dotyczących butelek na wodę, przewijają się najnowocześniejsze tendencje. Obecnie na tapecie występują ekologiczne butelki na wodę z filtrem węglowym. Na czym polega ich fenomen? Nie musimy przelewać do nich wody mineralnej lub źródlanej kupowanej w sklepie, ale z powodzeniem możemy uzupełnić ją z dowolnego kranu.

Producenci butelek na wodę z filtrem węglowym zachwalają kolejne zalety swoich produktów, jak choćby: filtr z węgla białego ma przyciągać zanieczyszczenia i zapewniać odpowiednie pH, filtr węglowy pochłania jony chloru i zanieczyszczenia, uwalniając jednocześnie pierwiastki żelaza, wapnia i magnezu.

Kolejnym udogodnieniem dla sportowców, które montowane jest w butelkach na wodę, są tak zwane pojemniki na dodatki, na przykład na owoce (plastry cytryny, liście mięty, melisy). Pojemniki umieszczone są w głównej komorze butelki, ale dzięki drobnym otworkom skutecznie blokują dostanie się do wody pestek z cytryny czy odłamków liści.

Następnie warto wspomnieć o designerskiej butelce tritanowej. Z wyglądu przypomina butelkę szklaną, ale wystarczy jednak, że ją upuścisz i już wiesz, że jest mocniejsza i lżejsza niż szkło, a zarazem zdrowsza niż plastik. Tritanowa butelka na wodę nie zawiera BPA, BPS ani żadnych innych bisfenoli. Niezależne testy potwierdzają, że butelki wykonane z tritanu nie tracą koloru pod wpływem kolejnych myć, nawet tych odbytych w zmywarkach.

Dla fanów nowoczesnego wyglądu i miłośników nowinek warto polecić stalowe butelki na wodę zapewniające termoizolację: czy to gorących napojów, czy zimnej wody. Takie butelki na wodę są wykonane ze stali nierdzewnej, zapewniają szczelność i higienę – są łatwe do czyszczenia. Wspomniana powyżej użyteczność, czyli utrzymanie odpowiedniej, gorącej temperatury sprawia, że butelkę możesz użyć także poza treningiem, na przykład podczas spokojnego pikniku lub wyjazdu na wakacje – po prostu wlewasz do niej kawę i cieszysz się z multifunkcjonalności jednego zakupu.