Czapki, szaliki i rękawiczki dziecięce

Czapka, szalik, rękawiczki dla dziecka

Czapki, szaliki i rękawiczki dziecięce to akcesoria, które kojarzą się głównie z okresem zimowym. Ich zadaniem zimą jest ochrona przed mrozem i wiatrem. Jednak czapki, szaliki i rękawiczki dziecięce sprawdzić mogą się i w innych porach roku niż zimowa. Po akcesoria tego typu sięgają chętnie przede wszystkim rodzice aktywnych dzieci, którym sport nie jest obcy. Sportowe akcesoria do odzieży dla dzieci potrzebne są przez cały rok. Przydadzą się w górach, na rowerowych ścieżkach, nad jeziorem czy nad morze. Zobacz ofertę sportowych czapek, szalików i rękawiczek dla dzieci.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Sportowa czapka dla dziecka

Sportowa czapka to akcesorium przydatne przez cały rok. W zależności od warunków atmosferycznych należy stosować inny rodzaj nakrycia głowy. Należy pamiętać, że równie ważne jest ono zimą, jak i latem. Kiedy słońce przygrzewa, absolutnie nie powinno się rezygnować z kapelusza czy czapki. Ich zadaniem jest przede wszystkim chronić ciało (głowę) przed przegrzaniem i zmniejszać ryzyko udaru. Zimą sportowe czapki dziecięce towarzyszyć będą natomiast na stokach narciarskich, lodowisku czy jeździe na sankach. Chroniąc głowę przed zimnem, zabezpiecza organizm przed wyziębieniem i chorobami.

Jaką czapkę dla dziecka wybrać?

Wybór czapki dla dziecka nie jest łatwy – utrudnia go szeroka oferta producentów odzieży dziecięcej. Oferują oni nakrycia głowy w różnym rozmiarze, kolorze, fasowanie, wykonane z rozmaitych materiałów. Zaleca się, aby bez względu na typ nakrycia głowy (lenie/zimowe) w pierwszym roku sprawdzić jego rozmiar.  W celu dopasowania odpowiedniego rozmiar czapki, należy znać obwód głowy malucha – można zmierzyć go centymetrem i na tej podstawie dopasować go porównując wynik z tabelą rozmiarową producenta.

Równie ważny jak rozmiar czapki sportowej dla dziecka, jest materiał wykonania nakrycia głowy. Zimowa czapka powinna być ciepła, ale nie powodować przegrzania czy nadmiernego pocenia się głowy. Za najlepsze czapki dla dzieci uznaje się te wykonane z polaru lub bawełny organicznej. Doskonale utrzymują one ciepło, ochraniają głowę, pozwalają skórze oddychać. Latem powinno się natomiast postawić na materiały lekkie i maksymalnie przewiewne. Dobrym rozwiązaniem są czapki z ażurowymi wstawkami.

Jaki fason czapki dla dziecka wybrać?

Kupując czapkę dziecięcą, zwróćmy też uwagę na jej kształt. Nakrycie głowy nie powinno spadać dziecku na oczy, czyli być za luźne. Nie wskazane są też czapki zbyt ciasne, które będą uciskać główkę. Ta rada dotyczy zarówno czapek dziecięcych na zimę, jak i na lato. Wybór fasonów jest bardzo duży czapek z pomponami, przez turystyczne kapelusze i chustki na głowę, po modne czapki z daszkiem. Dla najmłodszych sportowców idealnym rozwiązaniem są nakrycia głowy z dodatkowym zabezpieczeniem np. sznurkami czy rzepami, które pomagają lepiej się trzymać czapce na głowie.

Fason, a także wygląd czapki powinien być uzależniony od płci dziecka, które będzie je nosić. Chłopcy chętnie sięgają po nakrycia głowy z autami czy superbohaterami. Dziewczynki wolą stylowe chustki i kapelusze, a także czapki zimowe z pomponami czy uszami zwierząt. Za uniwersalne rozwiązanie uznaje się zawsze modne czapki z daszkiem regulowane. Dzięki temu, że można zmniejszać i zwiększać ich obwód posłużą one dłużej niż jeden sezon.

Szaliki sportowe dla dzieci i nie tylko

Zimą czy wczesna wiosna szafę małego sportowca warto uzupełnić o szalik. Zawiązany pod szyją będzie chronił tę część ciała przed wiatrem i niską temperaturą. W naszym sklepie dostępne są szaliki dziecięce w wersji chłopięcej i dziewczęcej. Proponuje modele klasyczne, jak i kominiarki dla dzieci, bandany, chusty, kominy, półgolfy. Te w wersji sportowej wykonane są z oddychających materiałów i idealnie nadają się na dłuższy spacer, wyprawę w góry czy przejażdżkę rowerową w chłodniejszy dzień.

Szaliki dziecięce: na co zwrócić uwagę?

Kupując szalik zimowy dla dziecka, warto zadbać o to, aby był on miękki i przyjemny w dotyku. Dzięki temu komfort jego noszenia będzie większy. Delikatne tkaniny są też przyjaźniejsze delikatnej skórze dziecka i nie wywołują podrażnień czy otarć. Najlepsze szaliki dziecięce wykonywane są z. polaru, miękkiej dzianiny, żakardu czy przytulnego futerka.

Szaliki dla dzieci powinny mieć także odpowiednią długość. Zbyt długi będzie kłopotliwy w ubraniu, a dodatkowo będą przeszkadzać w aktywnościach fizycznych. Za długie szaliki mogą również stanowić niebezpieczeństwom przy zjazdach na nartach czy sankach – łatwo mogą się w nie zaplątać i spowodować wypadek. Nie wskazane są też modele krótkie, które nie będą właściwie zabezpieczać szyi, stale się odwijać i narażać ją na chłód. Za najlepsze rozwiązanie uważa się zakup szalika w formie kominów. Dla niemowlaków rodzice chętnie wybierają natomiast szaliki w formie trójkątnych polarowych chustek zapinanych na napy z tyłu. Są one łatwe do założenia, a przy tym delikatne dla wrażliwej skóry.

Rękawiczki dla dzieci – nie tylko te zimowe

Rękawiczki dla dzieci to akcesorium przydatne tylko zimą. W naszym sklepie można kupić te klasyczne, a także dziecięce rękawiczki rowerowe czy bez palców. Idealnie sprawdzają się one do uprawiania sportów. Czapki, szaliki i rękawiczki dziecięce w naszym sklepie kupisz solo lub w zestawach.