Rękawiczki sportowe

Dbaj o dłonie w czasie treningu

Akcesoriów dla miłośników sportu i aktywności fizycznej nie brakuje. Jedne są bardziej, inne mniej przydatne. W tej pierwszej grupie znajdują się m.in. rękawiczki sportowe. Przydają się one w wielu dyscyplinach sportowych. Rękawiczki sportowe to przydatny gadżet m.in. dla osób ćwiczących na siłowni czy rowerzystów. Znacznie uprzyjemniają one trening i chronią dłonie przed urazami. Wybór rękawiczek dla sportowców jest bardzo duży. Ułatwia to znalezienie odpowiedniego produktu, który będzie pasował do typu przeprowadzanego treningu. W naszym sklepie dostępne są rękawiczki sportowe męskie, kobiece i dziecięce.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rękawiczki na siłownie

Sportowe rękawiczki to akcesoriom, po które bardzo chętnie sięgają osoby ćwiczące na siłowni czy w fitness klubie. Oczywiście bez nich też można przeprowadzić trening, ale nie jest on tak komfortowy, a dodatkowo ryzykuje się uraz/kontuzje. Rękawiczki sportowe przydają się przede wszystkim przy intensywnych ćwiczeniach mięśni rąk. Mają one chronić dłonie przed mikro urazami i odciskami. Rękawiczki powinny zakładać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy nie będą borykać się z problemem zniszczonych dłoni.

Jakie rękawiczki wybrać do ćwiczeń na siłowni?

Sportowe rękawiczki na siłownie w naszym sklepie dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy to modele skórzane, drugi -tekstylny. Różnice pomiędzy rękawiczkami skórzanymi a tekstylnymi są bardzo duże i nie kończą się tylko na cenie.

Sportowe rękawice tekstylne idealnie spisywać będą się na rękach amatorów i osób dopiero zaczynających przygodę z siłownią. Ich główną zaletą jest niska cena. Niestety wpływa ona na jakość o trwałość akcesoriów. Sportowe rękawice tekstylne nie nadają się do intensywnych treningów – szybko mogą się zniszczyć, a dodatkowy sztuczny materiał nie będzie pomagał też skórze oddychać. Modele tekstylne nie przepuszczają powietrza i nieabsorbujące potu.

Profesjonaliści, osoby często i intensywnie ćwiczące powinny więc postawić na droższe, ale i solidniejsze skórzane rękawice na siłownie. Oferują one o wiele wyższą odporność i są w stanie wytrzymać nawet kilka lat treningów. Ich dużą zaletą jest również to, że dopasowują się do kształtu dłoni, zapamiętajcie kształt. Skórzane rękawiczki na siłownie są miękkie, komfortowe i gwarantują cyrkulację powietrza. Trzeba się jednak przygotować na ich wysoką cenę.

Sportowe rękawiczki outdoorowe

Sportowe rękawiczki przydatne są nie tylko na siłowni, ale i przy uprawianiu sportów outdoorowych. Chcąc je wykorzystać do zewnętrznych aktywności, zawsze warto dobrać typ rękawiczek do uprawianej dyscypliny. Biegacze zadowoleni będą z rękawiczek sportowych, lekkich, cienkich i oddychających. Zapełnienie inne wymagania będą mieć narciarze, którzy szukają rękawiczek ocieplanych ze wzmocnieniem pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Rękawice narciarskie i snowboardowe muszą być też nieprzemakalne. W naszym sklepie dostępne są też rękawiczki dla rowerzystów. Mogą oni wybierać pomiędzy modelami całorocznymi lub ekstremalnie ocieplonymi rękawiczkami sportowymi zimowymi z ogrzewającym wypełnieniem Primaloft s osłaniającymi poduszeczkami na dłoniach.

Podsumowując, przy zakupie rękawiczek sportowych na zewnątrz trzeba ustalić:

  • Do jakiego sportu najbardziej potrzebuję rękawiczek?
  • Na jakie temperatury?
  • Czy potrzebuję nieprzemakalnych rękawiczek?
  • Jestem zmarzluchem, czy częściej się pocę?

Pod uwagę należy wziąć również wypełnienie rękawiczek, zastosowany system wentylacji, materiał oraz ponadstandardowe rozwiązania np. uchwyty umieszczone między palcami.

Rękawiczki turystyczne – czym są i kiedy warto je kupić?

Nasz sklep proponuje również rękawiczki turystyczne. Powinny one stanowić część ekwipunku miłośników górskich wycieczek. Rękawiczki turystyczne wyróżniają się lekkości i dobrym izolowaniem ciepła. Bardzo dobrze przylegają do dłoni i nie ograniczają jej ruchów. Wybierając rękawiczki turystyczne, należy dobrać je do typu gór, po jakich będzie się wspiąć. Alpiniści powinny wybierać akcesoria profesjonalne i specjalistyczne. Dedykowane im rękawiczki o te, które sprostają niskim temperaturom. Oznacza to, że są one znacznie grubsze niż tradycyjne modele, a dodatkowo wielowarstwowe, wodoodporne i o ergonomicznym kształcie.

Jak dobrać rozmiar rękawiczki sportowej?

Rękawiczka sportowa powinna dobrze leżeć na dłoni. Nie może być za luźna lub odwrotnie – za ciasna. Aby dobrać rozmiar rękawiczek sportowych, wystarczy zmierzyć obwód dłoni w najszerszym jej miejscu, pomijając kciuk. Otrzymany wymiar należy porównać z tabelami rozmiarowymi producenta wybranego modelu.

Design rękawiczek sportowych

Rękawiczki sportowe to praktyczny gadżet, jednak może on i być ciekawym i charakterystycznym akcesorium, który doda strojowi sportowemu indywidualności. Rękawiczki sportowe występują w wielu wzorach, kolorach, fakturach, desenia. Oprócz klasycznych, jednokolorowych modeli dostępne są też te z nadrukami. Producenci odzieży sportowej w swoich kolekcjach przygotowują modele zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a także unisex. W naszym sklepie dostępne są też rękawiczki sportowe dziecięce np. przeznaczone na narty czy rower.