Skarpety dziecięce

Skarpety dla najmłodszych

Skarpety dziecięce są podstawowym wyposażeniem garderoby najmłodszych. Stanowią one ważny element dziecięcej bielizny. Mają one za zadanie chronić małe stopy przed otarciami, odparzeniami, mrozami. Skarpety dziecięce to także pierwsze buty malucha. Zakłada się je noworodkom i niemowlętom. Specjaliści radzą, aby dziecko przez pierwsze lata życia chodziło jedynie w skarpetach. To w nich powinno stawiać swoje pierwsze kroki. Tradycyjne buty można zakładać dopiero po tym, jak maluch nauczy się sam chodzić. Skarpety dziecięce powinny jednak być odpowiednio dopasowane do małej stópki. Jakie skarpety wybrać? Czym różnią się poszczególne fasony i modele?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rola skarpet dziecięcych

Skarpety to ważny element bielizny zarówno dziecka, jak i dorosłego. W przypadku najmłodszych stanowi pierwsze buty.  W nich maluch stawia pierwsze kroki, uczy się chodzić i bada różnorodne podłoża. Zadaniem skarpet jest ochrona stóp. To, jaka ona będzie, zależy od typu wybranych skarpet. Te występują w różnych fasonach, modelach, wzorach i kolorach. W naszym sklepie znaleźć można skarpety dla dzieci w różnych rozmiarach, letnie i zimowe. Fizjoterapeuci i lekarze zalecają jednak, aby to nie na wzory czy kolory patrzeć w pierwszej kolejności. Skarpety dziecięce przede wszystkim powinny być dopasowane do stopy – źle dobrane mogą być przyczyną dyskomfortu w czasie chodzenia, a także zwiększyć ryzyko występowania wad takich jak płaskostopie. Skarpety dla dzieci są tak samo ważne jak buty. To, dlatego przy ich zakupie należy wykazać się dużą uwagą i ostrożnością.

Rodzaje skarpet dla dzieci

Producenci oferują przeróżne skarpety dziecięce. Różnią się one nie tylko designem, ale i zastosowaniem. Poszczególne fasony dedykowane są też dzieciom w różnym wieku. Nasz sklep przygotował szeroką ofertę tej części bielizny. Oferujemy modele dla najmłodszych dzieci, a także tych starszych. Jakie są najpopularniejsze modele skarpetek dla dzieci?

  • Skarpetki antypoślizgowe – mogą zastąpić one domowe kapcie i pantofle; doskonale spisują się podczas domowych zabaw i harców; ich właściwości to zarówno ochrona przed zimnym podłożem, jak i zminimalizowanie ryzyka poślizgnięcia się na parkiecie; skarpety dziecięce antypoślizgowe nie tylko chronią, ale i zapewniają swobodne, nieskrępowane ruchy;
  • Skarpetki z naturalnych włókien – to idealna propozycja na lato; pozwalają stopom oddychać; najlepsze skarpetki dziecięce wykonywane są z włókien bawełnianych; lekkie i przewiewne są jednocześnie niezwykle wytrzymałe;
  • Skarpetki sportowe – stanowią idealne uzupełnienie garderoby małego sportowca; charakteryzują się płaskim szwem, który niweluje nacisk palców, a także bezuciskowym ściągaczem; skarpety sportowe dla dzieci wykonywane są z niezwykle trwałych i solidnych materiałów; dzięki temu odporne są m.in. na dziurawienie; ich dużą zaletą jest to, że stabilizują stopę na śródstopiu oraz cholewce, wyposażone są też w system, który ogranicza ich rolowanie się i ściąganie.

Z czego wykonane są dziecięce skarpetki?

Skarpetki i te dla dzieci i te dla dorosłych powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Decyduje on bowiem o tym, czy stopy mają zapewnioną prawidłową wentylację. Najlepsze modele wykonane są z naturalnych, wysokogatunkowych włókien. Dobrej jakości skarpetki dziecięce to te z biobawełny z niewielką domieszką włókien sztucznych (5-10%).

Na dziecięcych stópkach dobrze spisują się także skarpety z włókna bambusowego. Materiał ten ma takie same właściwości jak organiczna bawełna.

Warto pamiętać, aby stóp dziecka nie ubierać w skarpety wykonane z materiałów, przy produkcji, których użyto chemikaliów i sztucznych barwników, a także zawierają wysoki procent sztucznych włókien.

Wygoda przede wszystkim

Skarpetki dziecięce przede wszystkim powinny być wygodne i zapewniać komfort stopem. Jest to ważne głównie przy dziecięcych skarpetach sportowych. W czasie aktywności stopy nie powinny być uciskane i podrażniania. Zalecamy więc, aby przed zakupem sprawdzić, jak zostały uszyte skarpety. Najlepiej, jeśli szwy są delikatne i wykonane w takich miejscach, aby nie podrażniać i nie uciskać stopy. Dodatkowo ściągacze powinny przylegać do skóry, ale nie ściskać ją. Pozwoli to utrzymać skarpety na nodze, a jednocześnie wyeliminować trudności z krążeniem krwi w nogach.

Jak dobrać rozmiar skarpet dziecięcych?

Skarpetki podobnie jak buty muszą być dopasowane do stopy dziecka pod względem rozmiaru. Nie mogą one być ani za małe, ani za duże. W takich przypadkach albo stopa nie będzie odpowiednio chroniona, albo zostanie ograniczona swoboda ruchu. Rozmiar skarpet należy dobierać tak samo jak rozmiar dziecięcego obuwia. Rozmiarówka tych dwóch produktów jest ze sobą skorelowana, co znacznie ułatwia zakupy. W dobrze dobranej skarpecie dziecko może swobodnie poruszać palcami.

Jakie skarpety dla dziecka u nas kupisz?

Nasz sklep to królestwo dziecięcych skarpetek. Proponujemy zarówno klasyczne modele, jak i dziecięce podkolanówki, skarpety stopki dla dzieci, skarpety do baletek dla dziewczynek, skarpety do kaloszy. Każdy z tych fasonów dostępny jest w szerokiej palecie barw, wzorów, kolorów. Dużym zainteresowaniem cieszą się też sportowe skarpety dla dzieci.