Kominy, chusty, bandany

Nakrycia głowy dla sportowców

Kominy, chusty, bandany to akcesoria, które przydadzą się każdemu miłośnikowi sportów. Niemal obowiązkowo powinny one znaleźć się w garderobach miłośników turystyki górskiej, kolarstwa i biegania. Ich zadaniem jest skuteczne chronienie przed wiatrem i słońcem. Kominy, chusty i bandany są akcesoriami całorocznymi. Występują w wersji letniej oraz zimowej. Jaką chustę do biegania wybrać? Czym jest bandana i jak korzystają z niej miłośnicy sportu? Jak zastosować komin sportowy?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Ochrona głowy w czasie treningu

Wybierając się na trening, szczególnie ten mający się odbywać na świeżym powietrzu trzeba zadbać o odpowiednie ubranie. Termoaktywna odzież, a zimą termoaktywna bielizna, sportowe obuwie to jednak nie wszytko, o czym trzeba pamiętać. Ćwicząc na zewnątrz, bardzo ważne jest zapamiętanie odpowiedniej ochrony głowie. Jest ona potrzebna o każdej porze roku. Głowę, twarz i drogi oddechowe w czasie treningu należy zabezpieczać przed mrozem, nadmiernym nasłonecznieniem, pyłem, drobinkami piasku itp. Idealnymi akcesoriami do ochrony są kominy, chusty i bandany. To, po który z tych produktów się sięgnie, uzależnione jest m.in. od indywidualnego stylu i poczucia wygody, rodzaju prowadzonej aktywności fizycznej, pory roku. Czasem wystarczy zawiązanie zwykłej badany, innym razem koniecznie trzeba sięgnąć po zimową chustę sportową. W czasie szczególnie zimne dni lub wypraw w wysokie góry przydatne są natomiast bezszwowe, ciepłe kominy. Warto pamiętać, że kominy, chusty i bandany to sportowa odzież wielofunkcyjna, ochroni nie tylko głowę, ale i przyda się do innych zadań.

Wielofunkcyjna chusta sportowa

Chusta sportowa to proste w wykonaniu akcesorium. Stanowi ją kawałek materiałów. W czasie aktywności fizycznej może on być wykorzystywany na wiele sposobów. Sportowa chusta posłuży jako nakrycia głowy, szalik, opaska na włosy, maska chroniąca przed wiatrem i mroźnym powietrzem. W przypadku urazu lub wypadku można wykorzystać ją jako temblak, czy opaskę uciskową, natomiast przy intensywnym wysiłku jako chusteczkę do ocierania potu.

Sportowe kominy

Kominy to idealny gadżet dla zwolenników długich, zimowych wędrówek górskich. Są one znacznie cieplejsze niż chusty, a także wygodniejsze. Te dla profesjonalistów wykonywane z oddychających materiałów, które jednocześnie bardzo dobrze chronią przed wiatrem i morzem. W naszym sklepie można znaleźć kominy dla sportowców wyposażone w ściągacze – zwiększa to ich właściwości chroniące.

Bandany – modny dodatek nie tylko dla sportowców

Moda na bandany powraca. Modna w latach 80 i 90 XX wieku ponownie podbija nie tylko siłownie, ale i wybiegi mody oraz ulice wielkich miast. Badanki uważane są za idealny dodatek do każdej stylizacji. Noszą je panie i panowie. Można założyć je na uszy, szyję czy głowę. Sportowe bandany sprawdzą się jako opaska, szalik, czapka, a nawet gumka do włosów. W naszym sklepie dostępne są bandany uszyte z dobrej jakości materiałów, które idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Proponujemy ciepłe zimowe wersje, które odprowadzają wilgoć i nie utrudniają skórze oddychanie, a także letnie bandamki.

Po bandany sięgają fani różnych dyscyplin sportowych. Wynika to z ich uniwersalności oraz wielofunkcyjności. Można nosić je na kilka sposobów. Idealnie zastąpią czapkę czy szalik, a przy tym są lekkie, poręczne i nie zajmują wiele miejsca. Ich dużą zaletą jest również to, że są niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Szukając najbardziej funkcjonalnej bandany, najlepiej sięgać po tę o większych rozmiarach.

Liczy się design

Kominy, chusty, bandany są akcesoriami, które do razu rzucają się w oczy. To, dlatego oprócz tego, że stanowią praktyczny gadżet, mają też funkcję estetyczną. Ich wygląd dodaje charakteru całemu strojowi i pozwala wyróżnić się z tłumu. Dobrze wiedza o tym producenci odzieży sportowej i przygotowują chusty czy bandanami w różnych wzorach, kolorach, deseniach, fakturach oprócz klasycznych jednokolorowych bez problemu można znaleźć takie z charakterystycznymi i modnymi motywami. Groźnie wyglądające biało-czarne czaszki, orły, krzyże maltańskie, podkowy, flagi amerykańskie, motyw roślinne, wzory paisley czy łzy zakręcone u wyższego końca to tylko niektóre z możliwości. Najefektywniej będzie się prezentować ozdobiona wzorami po obu stronach i bez widocznych szwów.

Kominy, chusty, bandany – dlaczego warto je kupić?

Najwięcej ciepła traci się przez głowę. Głowa też przegrzewa się najszybciej, co może prowadzić do udaru cieplnego. Dodatkowo mroźne powietrze podrażnia błony śluzowe, a stąd tylko krok do choroby. Przy aktywności fizycznej niebezpieczny jest też pył zatykający drogi oddechowe i powodujący ich niewydolność. To, dlatego wszędzie, gdzie jest się narażonym na działanie niekorzystnych czynników, należy nosić bandany sportowe i wielofunkcyjne chusty. Do plecaka warto włożyć je, wybierając się w podróż, na wycieczkę, jogging czy spacer. Ważną one niewiele, a pomogą ochronić głowę i zadbać o zdrowie oraz komfort treningu, wycieczki, spaceru czy podróży.  Kominy, chusty, bandany z powodzeniem zastąpią tradycyjną czapkę czy szalik.