Kurtki rowerowe damskie

Jaką kurtkę rowerową damską wybrać?

Kurtki rowerowe damskie rozchodzą się każdego roku w sklepach jak świeże bułeczki. Coraz więcej Polek zaczyna swoją przygodę z kolarstwem i wszystkie panie chcą być dobrze przygotowane na bliższe oraz dalsze wycieczki. Kurtka rowerowa jest stworzona specjalnie do jazdy na rowerze i od zwykłych modeli odróżnia ją wiele rzeczy. Czy warto ją kupić? Oraz jakie kurtki rowerowe damskie sprawdzą się najlepiej?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Najważniejszy w czasie zakupów jest…

…przemyślany wybór. Zakup pierwszej przymierzonej kurtki rowerowej wcale nie jest dobrym pomysłem, ale dużym błędem. Nawet, jeśli rozmiar pasuje, a model wygląda na nas wyjątkowo dobrze. Ważne jest przymierzenie przynajmniej kilku różnych kurtek rowerowych damskich, zanim zdecydujemy się na zakup. W sklepach oferta jest ogromna, z braku czasu lub wiedzy wybieramy czasem kiepski model, który nie spełnia później naszych oczekiwań, mimo wysokiej ceny, którą trzeba było zapłacić. Niewątpliwie jest potrzebnym elementem garderoby, kiedy zaczyna się chłodna jesień. Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, aby kupić kurtkę rowerową damską, która posłuży nam przez wiele lat? I jakie modele kurtek rowerowych są dostępne na rynku? O wszystkim przeczytacie poniżej.

  • Kurtka rowerowa damska na jesień – dobrze sprawdzą się cienkie przeciwdeszczowe, ale jeszcze lepszym wyborem będzie softshell. Najłatwiej ją opisać, jako połączenie przyjemnie ciepłego polaru z kurtką przeciwdeszczową. Są to modele miękkie, wodoodporne i lekkie. Większość jest pokryta ochronną warstwą przeciwwiatrową. Znajdziemy je w wielu kolorach oraz w różnym zakresie cenowym.
  • Kurtka rowerowa damska na zimę – można kupić grubszą kurtkę, przeznaczoną do jazdy na rowerze w ziemie, ale lepiej może się sprawdzić rozwiązanie ubierania się na cebulkę, czyli cieplejsza bluza i lżejsza kurtka. Wygodę na pewno zapewnią ubrania termoaktywne, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Warto zakupić bluzę z długim rękawem i golfem, aby jak najlepiej chronić naszą szyję w czasie jazdy. Można kupić także sportowy komin, ale już założenie dłuższego szalika, nie jest najlepszym rozwiązaniem.
  • Cena – kwestia bardzo indywidualna. Jednak warto zdecydować się na modele droższe, które posłużą nam dłużej. Najlepiej ustalić sobie przemyślany limit, zanim wybierzemy się na zakupy. Warto również dodać, że na odzież jest wiele korzystnych promocji w ciągu roku, dzięki czemu może nam się udać troszkę pieniędzy zaoszczędzić.
  • Firma – raczej nie opłaca się kupowanie odzieży sportowej z nieznanych firm lub z tych o kiepskich opiniach użytkowników. Może się okazać, że wcale nie będą spełniały zadań, do których były przeznaczone. Warto zwracać uwagę na certyfikaty jakości, gwarancję oraz opinie innych rowerzystów, w przypadku sklepów internetowych. 
  • Dodatki – przydadzą się dodatkowe kieszenie, szczególnie te wewnętrzne oraz obowiązkowe odblaski. Jakie udoskonalenia możemy jeszcze znaleźć? Specjalne miejsce na słuchawki, rękawy przykrywające dłoń (mają wycięcia na palce) oraz przyjemny, odpinany komin na szyje, który ochroni nas w wietrzny dzień. 
  • Stylistyka – „o gustach się nie dyskutuje”, ale warto kupić kurtkę rowerową damską, która oprócz świetnych opinii i dodatków, będzie się nam zwyczajnie podobać. A już szczególnie istotna kwestia, jeśli kupujemy odzież dla nastolatki. W okryciu, które się jej nie spodoba, nie będzie jeździła, więc zakup okaże się zmarnowanymi pieniędzmi. Dzięki szerokiej ofercie producentów na pewno znajdziemy model, który się nam spodoba i będzie dostępny cenowo.

Bezpieczna jazda

Podkreślenie kwestii odblasków wszytych na kurtce wydaje się szczególnie ważne, ponieważ statystki każdego roku pokazują, iż liczba wypadków z rowerzystami po zmroku jest kilkukrotnie wyższa niż w ciągu dnia. Dbanie o własne bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem, więc nawet jeżeli zakupiona przez nas kurtka rowerowa damska, nie posiada odblasków, a mamy zamiar jechać w czasie słabej widoczności, załóżmy kamizelkę odblaskową. Bezpieczeństwo jest ważne.