Rękawiczki rowerowe dziecięce

Jakie rękawiczki rowerowe dziecięce wybrać?

Twoje pociechy uwielbiają szaleć na rowerze? A może chciałbyś zabrać swojego nastolatka na zjazd górskim lub leśnym szlakiem? Pamiętaj, że dbanie o bezpieczeństwo Twojego dziecka, jest Twoim zadaniem i powinno być dla Ciebie jednym z priorytetów. Nie uchronimy dzieci przed wszystkimi zagrożeniami, ale jeśli możemy czemuś zapobiec, to naprawdę warto spróbować. Rękawiczki rowerowe dziecięce są ważną i potrzebną inwestycją, w trosce o bezpieczeństwo Twojego malucha. Jak wybrać najlepsze rękawiczki rowerowe dziecięce? Podpowiadamy!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rękawiczki rowerowe dziecięce – potrzebne czy nie?

Oczywiście, że rękawiczki rowerowe dziecięce są potrzebne zarówno maluchom, jak i nastolatkom, którzy świetnie jeżdżą już od kilku lat. Upadki są naturalne, ale warto zadbać, aby nie zraziły dziecka do jazdy na rowerze. Gdy maluch upada, odruchowo wyciąga rączki przed siebie. Z tego powodu są szczególnie narażone na zdarcie delikatnej skóry, rany, a nawet wbicie sobie w dłoń ostrego przedmiotu. Niestety niektórzy uważają, że rękawiczki rowerowe dziecięce to niepotrzebny wydatek. Lecz jak mówi przysłowie „mądry Polak po szkodzie”. Rękawiczki nie są drogie, a dzięki nim tak łatwo można zapobiec wielu łzom dziecka. Warto kupić rękawiczki rowerowe dziecięce od razu w zestawie z kaskiem i ochraniaczami, gdy maluch zaczyna swoją kolarską przygodę. Przydadzą się także starszym dzieciakom, które z chęcią wyruszają razem z rodzicami w dłuższe i krótsze trasy. Dla nich najlepiej wybrać rękawiczki rowerowe dziecięce krótkie z wytrzymałych materiałów i od znanych producentów. Zapobiegną powstawaniu odcisków, oparzeniom słonecznym, a nawet mogą ochronić dziecko przed upadkiem z roweru. W jaki sposób? W czasie upałów większe pocenie się dziecka powoduje ślizganie się jego dłoni po kierownicy roweru. Może to przyczyniać się do utraty równowagi i upadków. Dobre rękawiczki rowerowe dziecięce eliminują ten problem. To samo dotyczy jazdy po nierównym terenie, pełnym stromych zjazdów, dużych kamieni lub wystających z ziemi korzeni. Gdy wjeżdża się na taką przeszkodę, skok roweru przyczynia się do oderwania rąk od kierownicy. Wtedy dziecko momentalnie upada, co na takiej trasie jest szczególnie niebezpieczne. Natomiast porządne rękawiczki rowerowe dziecięce są gwarancją wysokiej przyczepności rąk na kierownicy. Dla małych miłośników wycieczek w zimie, odpowiednie będą ocieplane rękawiczki rowerowe dziecięce. Trzeba jednak zaobserwować czy nie ograniczają one ruchu dłoni dziecka.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Rozmiar to kluczowa kwestia, jeśli chcecie zafundować swojemu dziecku dobre rękawiczki rowerowe dziecięce. Wybranie odpowiedniego rozmiaru wcale nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Jeżeli rozmiar dłoni Waszego nastolatka nie mieści się już w rozmiarówce dziecięcej, najlepiej wybrać rozmiar XS spośród modeli dla dorosłych. Dla maluchów nie warto kupować modeli za dużych, będą im spadać z rączek.   Wypiszemy trzy szybkie sposoby na zmierzenie dziecięcej dłoni.

  1. Niech dziecko przyłoży płasko do kartki rozłożoną dłoń. Postarajcie się, odrysować ją jak najstaranniej. Następnie na Waszym wzorze zmierzcie dokładną linijką wszystkie potrzebne wymiary i dopasujcie je do odpowiedniego rozmiaru, zgodnie z tabelą producenta. Gotowe!
  2. Tutaj potrzebny będzie metr krawiecki. Dokładnie tak samo, jak w powyższym punkcie należy płasko położyć dłoń z maksymalnie rozłożonymi palcami i zmierzyć ją w najszerszym miejscu, a następnie dobrać odpowiedni rozmiar.
  3. Zmierzenie dłoni dziecka jest niemożliwe? Możecie zastosować się do poniższej tabeli wiekowej. 
  • Dziecko w wieku 2-3 rozmiar 1
  • Dziecko w wieku 4-5 rozmiar 2
  • Dziecko w wieku 5-6 rozmiar 3
  • Dziecko w wieku 8-9 rozmiar 4
  • Dziecko w wieku 10-13 rozmiar 5

Jak prać rękawiczki rowerowe dziecięce?

Każdy upadek wiąże się z ubrudzeniem rękawiczek rowerowych dziecięcych, przynajmniej w niewielkim stopniu. Nie ma w tym niczego dziwnego, szczególnie gdy dziecko jeździ po trawie czy błocie. O rękawiczki rowerowe dziecięce warto dbać, być może w przyszłości posłużą jeszcze innemu dziecku, kiedy nasz maluch z nich wyrośnie. Wszystkie potrzebne informacje powinien podać producent na metce lub opakowaniu. Jednak jeżeli ich nie macie, to przychodzimy z pomocą. Brudne rękawiczki rowerowe dziecięce najlepiej wyprać od razu po skończonej zabawie. W pralce nie ustawiamy temperatury większej niż 30 stopni Celsjusza, nie włączamy wirowania oraz nie dodajemy płynów zmiękczających lub wybielaczy. Suszarka czy kaloryfer także mogą je uszkodzić. Wystarczy delikatnie wycisnąć z nich wodę i pozostawić do wysuszenia. Jeżeli rękawiczki rowerowe dziecięce chcecie wyprać ręcznie, to nie używajcie wrzącej wody i nie moczcie ich dłużej niż 30 minut. Jeśli nie będziecie przestrzegać tych podstawowych zasad, rękawiczki rowerowe dziecięce mogą się całkiem zniszczyć. Zmieni się kolor lub rozmiar, szwy przestaną dobrze trzymać, a w materiale zrobią się dziury. Takiej sytuacji lepiej uniknąć, by sprzęt służył, jak najdłużej.