Fartuszki ochronne

Sposób na malowanie farbami

Dzieci uwielbiają wszelkiej maści prace plastyczne. Malowanie, rysowanie, lepienie rozwija wyobraźnie, pobudza kreatywność, rozwija funkcje motoryczne. Dziecięce zabawy farbami czy plasteliną mogą jednak skończyć się zabrudzeniem, a nawet zniszczeniem ubrania. Dlatego też dzieci w czasie prac plastycznych warto zabezpieczyć fartuszkami ochronnymi. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór fartuszków do farb dla chłopców i dziewczynek, a także tych uniwersalnych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego i kiedy warto kupić fartuszek ochronny?

Fartuszki ochronne to przydatny gadżet w pokoju najmłodszych adeptów sztuki. Sprawdza się on przede wszystkim przy malowaniu farbami. Coraz częściej fartuszki ochronne są też elementem wyprawki szkolnej lub przedszkolnej. Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie ubrania malucha przed zabrudzeniami w czasie wykonywania prac plastycznych. Dzięki nim na koszulce czy spodenkach nie pojawią się trudno zmywalne plamy z farb plakatowych czy pasteli. Warto również wiedzieć, że fartuszki ochronne sprawdzają się jako zabezpieczenie dla dzieci, które chcą uczestniczyć w pracach kuchennych.

Fartuszki ochronne dla chłopca i dla dziewczynki

Oferta naszego sklepu to fartuszki ochronne uniwersalne oraz te dedykowane chłopcom i dziewczynkom. Oferujemy fartuszki w różnych kolorach. Dziewczynki chętnie sięgają po modele różowe lub w pastelowych odcieniach ozdobione kwiatami owocami, księżniczkami Disney. Chłopcy wolą fartuszki ochronne w kolorze niebieskim, zielonym lub nadrukami z Hot Wheels, Star Wars czy superbohaterami.

Na co zwrócić uwagę wybierając fartuszek ochronny dla dziecka?

Szeroka oferta fartuszków ochronnych dla dzieci sprawia, że wybór tego właściwego nie jest łatwy. Chcąc dokonać dobrego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim na powinno się sprawdzić jego formę. Niektóre modele są typowymi fartuszkami, inne przybierają postać kaftaników, które zakłada się dziecku. Szukając fartuszka ochronnego dla przedszkolaka, dobrze jest wybrać taki model, który dziecko będzie w stanie samodzielnie założyć i zdjąć. Dobrze więc sprawdzają się fartuszki do farb na rzepy lub wkładane.

Mówiąc o formie zabezpieczania, nie zapomnijmy też o jego rozmiarze. Najlepiej sprawdzają się fartuszki do farb, które sięgają dziecku za kolan. Dzięki temu kompleksowo chronią ubranie brzdąca przed zabrudzeniami. Dodatkowe zabezpieczenie będą stanowić ściągacze wokół szyi i dłonie. Sprawią one, że farba przez przypadek nie wleje się za fartuszek np. przez rękaw.

Materiał wykonania fartuszków ochronnych

Fartuszki ochronne w większości wykonywane są z poliestru. Jest to tkanina, z której bardzo łatwo zmyć wszelkie zabrudzenia. Dzięki temu niestraszne mu będą plamy z farb czy kredek. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wszystkie elementy fartuszka są łatwo zmywalne.

Fartuszek szkolny do malowania farbami to gadżet, który niewiele kosztuje, a jest niezwykle funkcjonalny. Pozwala na utrzymanie ubrania dziecka w czystości podczas prac malarskich i plastycznych.