Kleje biurowe

Jak połączyć dwa elementy?

Klej biurowy znajdziemy w każdym domu, plecaku ucznia czy firmie. Jest on niezwykle pomocny przy wykonywania rozmaitych prac. Najczęściej stosuje się go do łączenie ze sobą kartek papieru czy też innych drobnych powierzchni. W naszym sklepie kupisz klej biurowy w sztyfcie, tubce, płynie, taśmie, sprayu kulce czy klej żelowy. Oferujemy produkty takich marek jak Astra, Pelikan, Grand, Tesa, UHU, Amos. W naszym asortymencie znajdują się zarówno standardowe kleje biurowe, jak i te do zadań specjalnych, które pozwolą połączyć ze sobą materiały o różnych strukturach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Klej w sztyfcie

Najpopularniejszym klejem biurowym jest ten w sztyfcie. To jego wybieramy zazwyczaj, kompletując wyprawkę szkolną. Jest on prosty w użyciu. Aby z niego skorzystać, wystarczy go otworzyć, wykręcić i posmarować papier, który chce się skleić. Klej w sztyfcie nie brudzi rąk i powierzchni wokół nas. Bez problemu pomoże ze sklejeniem kartek papieru o różnej grubości i fakturze, a także sprawdzi się przy naklejaniu na nie ozdób. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się kleje biurowe w sztyfcie wykonane na bazie składników odnawialnych. Są one proekologiczne, nie zawierają rozpuszczalników, a przez to bezpieczne dla dzieci (nawet tych najmłodszych). Cena kleju w sztyfcie nie jest wygórowana. Tubkę można kupić już za 1 złotych. Koszt zakupu uzależniony jest od firmy, a także wielkości tubki. Te są różne od bardzo małych po pokaźne i starczają na bardzo długo.

Klej w płynie

Alternatywą dla kleju w sztyfcie jest ten w płynie. Wiele modeli posiada specjalną końcówkę, która i ułatwia aplikacje. Kleje w płynie sklejają papier, karton, zdjęcia, tekstylia i inne materiały. Tutaj również proponuje kleje bez rozpuszczalników i bezwonne. Dużym plusem jest to, że klej w płynie łatwo można usunąć za pomocą wody np. z rąk, a dodatkowo nie deformuje on klejonych powierzchni. Najtańsze można kupić już za 1 złotych.

Klej w taśmie

Nowością na rynku są kleje w taśmie. Szczególnie dobrze spisują się one w biurze. Charakteryzują się one łatwością aplikacji oraz szybkim zasychaniem. Kleje w taśmie swoim wyglądem przypominają tradycyjny korektor. Mogą one mieć różne kształty. Aby aplikować klej w taśmie, wystarczy nałożyć pasek kleju na powierzchnię, którą chce się połączyć. Koszt takiego gadżetu to ok. 10 złotych.

Magiczne kleje do zadań specjalnych

Klejąc różne powierzchnie, nie zawsze chcemy, aby elementy i miejsca łączenia były widoczne. Magiczne kleje charakteryzują się tym, że po zaschnięciu stają się przezroczyste, a przez to niewidoczne. Po nałożeniu ich na kartkę lub inny materiał przez chwile przyjmują natomiast intensywny kolor np. różu, fioletu czy błękitu. Dzięki temu masę klejąca można prosto zidentyfikować. Przezroczyste kleje idealnie nadają się do wykonywania dekoracji i ozdób np. na garden party czy inną imprezę. Podobnie jak w przypadku innych klei biurowych, koszt ich zakupu nie jest wysoki.

Mówiąc o dekoracjach, warto także wspomnieć o kleju z brokatem. Z tego pomocą wykonuje się np. kartki świąteczne, urodzinowe czy imieninowe. Można też wykorzystać go do tworzenia innych arcydzieł. Klej z brokatem nie służy do klejenia powierzchni, a jedynie do ich dekorowania. Akcesorium dostępne jest w wielu różnych kolorach i wyróżnia się tym, że błyszczy. W naszym sklepie kupisz kleje brokatowe w zestawach lub w pojedynczych tubach. Nie musisz martwić się, że brokat zawarty w masie klejącej zabrudzi całe mieszkanie, ponieważ po wyschnięciu będzie on na stałe przytwierdzony do wybranej powierzchni. Klej z brokatem aplikuje się bardzo łatwo, używa się go podobnie jak tradycyjnego pisaka.

Klej introligatorski

Niekiedy zwykły klej biurowy nie radzi sobie ze sklejaniem wymagających powierzchni. Problem może pojawić się , chociażby przy łączeniu kartonów, kartonów, folii czy korka. W takim wypadku warto sięgnąć po mocniejszy klej introligatorski. Najpopularniejszy w tym gronie jest klej Magic. Bardzo łatwo się go rozprowadza, jest elastyczny i nie brudzi. Dzięki temu, że szybko zasycha, jest wygodny w użyciu. Z jego pomocą można kleić drewno, karton, papier i tkaniny.

Jeśli potrzebuje się bardziej specjalistycznej pomocy, ratunkiem jest klej wikol. Jest on potrzebny, w przypadku, gdy kleimy drewno, skórę, aluminium, plastik, tworzywa sztuczne, filc, korek. Klej wikol można rozcieńczać i używać do wykonywania ozdób techniką decoupage.

Klej dla dziecka

Ucznia, a nawet przedszkolaka obowiązków należy wyposażyć w klej biurowy. Będzie on niezbędny w czasie zajęć plastycznych. Kupując to akcesorium papiernicze, warto wybrać takie, które nie będzie sprawiało problemów z aplikacją. Dla dzieci polecane są kleje w sztyfcie o małej pojemności. Są one wygodne w użyciu, łatwe w nanoszeniu i nie brudzą rąk. Dziecko bez problemu z jego pomocą wykona wydzierankę lub inną pracę opartą na sklejeniu ze sobą kawałków papieru.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór klejów biurowych. Oferujemy najpopularniejsze modele, które od lat cieszą się dużą renomą i są doceniane w szkole, w biurze oraz domu. Oprócz kleju biurowego zakupisz u nas też inne akcesoria plastyczne, które ułatwią wykonywanie prac artystycznych.