Markery i zakreślacze

Akcesoria do zaznaczania

Sprawdzają się zarówno w biurze, jak i w piórniku ucznia czy studenta – mowa oczywiście o zakreślaczach. Pomagają one w zapamiętywaniu i zaznaczaniu najważniejszych informacji, których nie można pominąć przy czytaniu dokumentów czy notatek. W tej kategorii artykułów plastycznych znajdziesz szeroki wybór kolorowych zakreślaczy oraz praktycznych markerów. Możesz wykorzystywać je w wielu sytuacjach. Stawiamy na markery i zakreślacze trwałe, wydajne i renomowanych producentów artykułów piśmienniczych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rodzaje zakreślaczy

Zakreślacz jest rodzajem kolorowego mazaka, za pomocą którego można podkreślić wybrany fragment w tekście lub narysować prosty rysunek. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zakreślaczy. Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim grubością końcówki oraz pojemnością. Najpopularniejsze są szerokie zakreślacze, których grubość maksymalna wynosi 5 mm. Posiadają one dwie końcówki – grubszą i cieńszą. Stosują tą ostatnią, można wykonać kreskę o grubości 2 mm. Tego typu zakreślacze dostępne są w wielu wariantach kolorystyce. W naszym sklepie kupić m.in. zakreślacze pastelowe, fluorescencyjne czy mini zakreślacze.

Większość modeli jest przeznaczona do użytku jednorazowego. Oznacza to, że po tym, jak wyczerpie się ich wkład, zakreślać należy wyrzucić i kupić nowy. Od niedawna dostępne są jedna zakreślacze z wymiennymi wkładami. Po wyczerpaniu tuszu należy go uzupełnić.

Interesującą propozycją są też cienkie zakreślacze. Z ich pomocą można obrysować kontur znaki lub wypełnić kolorem drobny element. Cienkie zakreślacze dają możliwość narysowania kreski o grubości od 0,5 do 3 mm. Niektóre mogą dawać możliwość wykonania kresek aż o trzech grubościach.

Jaki zakreślacz wybrać?

To, jaki zakreślacz się kupi, należy ukierunkować tym do, czego będzie on wykorzystywany. Jeśli szukamy takiego, który pozwali na podkreślanie najważniejszych informacji w tekście lub sprawdzi się przy prowadzeniu planera – to postawmy na zakreślacze szerokie.

Dobrze jest też określić, ile zakreślaczy i jakiego koloru będzie się potrzebować. W przypadku, gdy zależy nam na większej ilości tych akcesoriów plastycznych i to w różnych kolorach, warto skusić się na zakup całego zestawu. Będzie on tańszy niż kupowanie zakreślaczy na sztuki. Najmniejsze zestawy zakreślaczy obejmują 3 sztuki, ale w naszym sklepie najpopularniejsze są zakreślacze pakowane w zestawach po 6. Wybierają je zarówno studenci, jak i pracownicy biurowi. Często stawiają oni na zakreślacze wodoodporne oraz z wymazywalnym tuszem, co pozwala na łatwą korektę ewentualnych błędów.

Markery permanentne – czy to te jedyne?

W tej kategorii artykułów plastycznych znajdziesz też markery. Są to piaski, które pozwalają na pisanie niemal po każdej powierzchni. Występują one w różnych odmianach. Możemy kupić marker ultracienki lub supergruby. Najczęściej występują w kolorze czarnym, czerwonym oraz zielonym, ale dużą popularnością cieszą się też markery złote, srebrne lub białe.

Marker jest prostym pisakiem, z którego w czasie pisania stopniowo uwalnia się tusz z chłonnego rdzenia. Tusz przekazywany jest do rysika wykonane z włókna szklanego, filcu lub innego materiału, który oddaje farbę na podłoże.

Rodzaje markerów

Choć najpopularniejsze są markery permanentne, to nie są one jednymi pisakami, jakie znajdują się w tej kategorii. Dużym zainteresowaniem cieszą się też markery wodne, którymi bez trudno można pisać po papierze. Markery wodne wyposażone są w grubą końcówkę i nie wydzielają żadnego zapachu. Oprócz nich nasi klienci chętnie kupują markery do pisania na płytach CD/DVD. Takie markery mają bardzo cienką i miękką końcówkę oraz wyposażone są w tusz na bazie alkoholu. Dzięki temu napis nie zmyje się i nie zajdzie po napisaniu na plastikowej powierzchni płyty. Nie można też zapominać o markerach olejnych. Wyróżniają się one metalową obudową i ruchomymi elementami w środku. Służy on do mieszania farby olejnej, którą się piszę. Marker olejny doskonale sprawdza się do pisania na metalu, szkle lub nieco zatłuszczonych powierzchniach. Te artykuły piśmiennicze dostępne są w wielu kolorach. Innym rodzajem markerów są te przeznaczone do tablic suchościeralnych. Przypominać one pisaki wodne, ale wyposażone są w specjalny tusz, który pozwala na pisanie po białych tablicach suchościeralnych. Aby zetrzeć napisaną treść, wystarczy przejechać po tablicy ściereczką – marker nie pozostawia na powierzchni żadnego śladu po starciu.

Nasz sklep oferuje też markery do tkanin, które działają na zasadach pisaka permanentnego, ale są odporne na pranie i prasowanie. Dzięki niemu na ubraniach, pościeli czy innych tekstyliach można stworzyć ciekawe wzory. Nietypowym jest również marker kredowy, który wykorzystuje się o pisania na szkle. Naniesioną nim teść można zetrzeć za pomocą wilgotnego materiału. Markery kredowe sprawdzają się np. do pisania na witrynach sklepowych. W kategorii markerów dostępne są też pisaki permanentne, które odporne są na światło UV, czyli to słoneczne.