Plastelina i modelina

Masy plastyczne dla dzieci

Plastelina i modelina to masy plastyczne przeznaczone do zabawy dla najmłodszych. Wyróżniają się one konsystencja i strukturą, która pozwalają z nich tworzyć rozmaite konstrukcje. Trzeba jednak pamiętać, że plastelina nie jest tym samym co modelina. Obydwie masy mają inne właściwości i inne zastosowanie. W naszym sklepie kupić obydwie z tych dwóch mas plastycznych dla dzieci i to różnych modelach. Oferujemy plastelinę i modelinę w zestawach od 6 do nawet 40 kolorów. Nasz asortyment obejmuje produkty marek Astra, Mona, Herlitz, St. Majewski AZ, Nara, Pirot, Starpak, Bertus, Crayola, Modelito, Bic, Smily Play i wiele innych.

Wyświetlanie wszystkich 10 wyników

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Brokatowa plastelina diament
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
GENIO KIDS mini lipdymo (plastilino) rinkinys
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Modelina i walizka z akcesoriami
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Plastelina 12 kolorów  (1536)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Plastelina 12 Kolorów Emoji Frozen (397690)
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Plastelina 180g 10 kolorów Helikopter
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Plastelina 180g 10 kolorów Kameleon
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Plastelina luzem 1kg biała
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
PLASTELINA PASTELOWA
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Ultra Plastelina Zmieniająca kolor

Plastelina dla dzieci

Podstawową masą plastyczną dla dzieci jest plastelina. Maluchy bawiły się nią od dawien dawna. Z plasteliny można lepić różnego rodzaju ludziki lub figury. Przed zabawą musi ona zostać zmiękczona. Można to zrobić, ugniatając kawałek plasteliny w dłoniach. Jest ona na tyle elastyczna, że pozwala na tworzenie rozmaitych kształtów. Jej wada jest jednak to, że brudzi ręce. Plastelina nie twardnieje pod wpływem powietrza czy innych czynników zewnętrznych, dlatego wielokrotnie można ją formować. Nie oznacza to jednak, że używać można jej wiecznie. Z czasem plastelina traci swoje właściwości plastyczne.

Plastelina dla dzieci dostępna jest w wielu kolorach. Oprócz zestawów ze standardową paletą barw, można spotkać też plastelinę w kolorach neonowych lub pastelowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się też plastelina świecącą w ciemności.

Plastelina sprzedawana jest w zestawach, które mogą mieć od kilku do kilkunastu sztuk masy do formowania. Najmniejsze zestawy posiadają 6 różnobarwnych mas. Ciekawą propozycją są też zestawy np. plastelina Boogy Wheels czy My Little Farm. Takie akcesoria plastyczne są droższe od zwykłej plasteliny, ale stanowią znakomity pomysł na prezent dla dziecka.

Plasteliną bawić mogą się dzieci od 3 roku życia. Rodzice, którzy chcą wcześniej wprowadzić zabawy z lepieniem, powinni postawić na ciastolinę lub masę solną. Są to masy łatwiejsze modelowaniu. W czasie zabawy dziecko trzeba pilnować, aby nie wzięło masy solnej do buzi.

Modelina dla dzieci

Masą plastyczną podobną do plasteliny jest modelina. Ma ona właściwie te same właściwości co plastelina, ale z dodatkowym bonusem. Figurki wykonane z modeliny po podgrzaniu w nauczeniu z wodą twardnieją na stałe i mogą stać się ozdobą pokoju dziecka lub prezentem na dzień babci, dziadka, mamy czy taty. Modelina dostępna jest w zestawach po kilka sztuk. Podobnie jak plastelina przybiera ona nieskończenie wiele kolorów. Jej wadą jest jednak to, że małym dzieciom trudno z niej formować kształty (jest ona mniej elastyczna).

Modelina i akcesoria

Modelina występuje nie tylko w zwykłych zestawach, ale i wraz z dodatkowymi akcesoriami. Pozwalają one na tworzenie ciekawych wzorów, postaci, figurek czy budynków. W naszym sklepie możesz kupić m.in. magiczną modelinę księżniczkę, safari, rycerzy, dżunglę czy zestawy do wyrabiania zabawkowych cukierków, ciast i innych artykułów spożywczych.

Dlaczego warto kupić dziecku plastelinę?

Masy plastyczne w postaci modeliny i plasteliny to dla dzieci znakomita rozrywka i zabawa. Lepiąc z nich, są w stanie spędzić długie godziny. Frajdą jest również utwardzenie modeliny w naczyniu z wodą lub piekarniku. Zabawy masami plastycznymi wpływają na kreatywność, wyobraźnię (również tą przestrzenną) i zdolności motoryczne dziecka. Wskazuje się również, że urabianie modeliny i plasteliny pozwala najmłodszym rozładować emocje. Jest to niezwykle ważne w przypadku dzieci z dużymi pokładami energii.

Jaką modelinę i plastelinę wybrać dla dziecka?

Chcąc kupić dziecku masę plastyczną, przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy jest ona bezpieczna. O tym, czy tak jest, powiedzą nam certyfikaty i atesty posiadane przez dany produkt plastyczny. Podstawą jest certyfikat CE, który dopuszcza akcesoria plastyczne do sprzedaży na rynku Europejskim. Oprócz tego dobrze jest też zapoznać się ze składem plasteliny i modeliny. Najlepsze dla dzieci są produkty eko, wykonane z naturalnych substancji np. biodegradowalnych.

Aby zachęcić dziecko do prac plastycznych, dobrze jest też wybierać plastelinę i modelinę w ciekawych kolorach. Dobrze sprawdzają się plasteliny neonowe lub świecące w ciemnościach. Im więcej kolorów będzie zawierał zestaw, tym większą frajdę będzie miało dziecko w czasie zabawy. Plasteliną i modeliną maluch może bawić się wspólnie z rodzicem, rodzeństwem, kolegami lub samodzielnie. Masy plastyczne pozwalają na tworzenie nieograniczonej liczby artystycznych tworów. Zarówno z plasteliny, jak i modeliny można lepić figurki, domki, zwierzaka, łódki, biżuterię, dekoracje świąteczne itd. – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Jak kupować w naszym sklepie?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór artykułów plastycznych. Oprócz plasteliny i modeliny oferujemy kredki, farby, pędzelki, fartuszki ochronne, kleje biurowe, materiały DIY, flamastry, zakreślacze, markery, kredę szkolną. Zaopatrując się u nas, masz pewność, że możesz tworzyć ciekawe i piękne prace plastyczne.