Kreda szkolna

Kreda do tablicy

Kreda szkolna to ta, którą pisze się po tablicy. Nie może jej zabraknąć więc w żadnej klasie. Kredą szkolną można pisać po tradycyjnej tablicy, którą ściera się na mokro. Nasz sklep oferuje szeroki wybór kredy szkolne w różnych kolorach. Sprawdzi się ona zarówno w szkolnej klasie, jak i na podwórku. W tej kategorii artykułów piśmienniczych znajdziesz produkty takich marek jak Toma, Herlitz, Crayola, TOP-2000.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Skąd się bierze kreda szkolna?

Kreda szkolna powstaje ze skał osadowych, które znajdują się na dnie mórz i oceanów. Skały te są odmianą czystych wapienie, które nie zawierają domieszek innych skał. Oznacza to, że podstawowym składniki kredy szkolnej jest kalcyt. Oprócz tego w kredzie do pisania znajdziemy mikroskopijne skorupki otwornic i kokolitów oraz drobnoziarnisty mikryt.

Sama kreda (jako skała) jest skałą miękką, niezbyt zwięzłą, porowatą, o małym ciężarze właściwym, lekką. Występuje pod postacią wapienia, marmury oraz szpatu wapiennego. Kredę znany też pod nazwą kalcytu lub kredy naturalnej.

Należy pamiętać, że kreda do pisania po tablicy nie jest czystą skałą. Na etapie produkcji dodawany jest do niej sprasowany gips ewentualnie węglan wapnia oraz substancje wiążące.

Zastosowanie kredy szkolnej

Kreda szkolna ma wiele zastosowań. Wbrew temu, co mówi jej nazwa, kredę szkolną wykorzystuje się nie tylko w klasie. Bardzo często dzieci piszą nią po chodnikach lub asfalcie. Z jej pomocą dzieci mogą tworzyć kolorowe rysunki i wzory, a także np. rysować pola do gry w klasy czy inne podchody. Kredą dziecko może też pisać po domowej tablicy edukacyjnej.

Nie tylko biała

Najpopularniejsza jest biała kreda szkolna. To ją najczęściej możemy spotkać przy szkolnej tablicy. Nie jest to jednak jedyny kolor kredy piszącej. W naszym sklepie znajdziesz kredę we wszystkich kolorach tęczy. Różowa, zielona, żółta czy niebieska doskonale sprawdzi się nie tylko do tworzenia wielobarwnych malunków, ale także do podkreślania istotnych informacji czy pewnych elementów zadania lub figury geometrycznej. Kredy barwione najczęściej kupuje się w zestawach, gdzie znajduję się po jednej sztuce z każdego koloru.

Na co zwrócić uwagę kupując kredę tablicową?

Kreda szkolna to akcesorium plastyczne tanie, ale niezwykle ciekawe. Potrafi dostarczyć dzieciom rozrywki na długie godziny. Kupując kredę dla dzieci, warto zwrócić uwagę na parametry poszczególnych modeli. Większość ma to do siebie, że brudzi palce i pyli. W naszym sklepie dostępne są jednak kredy szkolne ze specjalną powłoką, która ma chronić przed zabrudzeniami. Takie akcesorium jest wygodniejsze i bardziej komfortowe w użytku zarówno na podwórku, jak i w szkole czy w domu. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup kredy małopylącej i trwałej, która nie będzie łamać się przy mocniejszym naciśnięciu. Przy zakupie kredy szkolnej sprawdź też możliwość rozmycia jej wodą, gęstość, wydajność.

Zabawa kredą chodnikową – same plusy!

Dziecko rysując kredą po chodniku, rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Zabawa tym akcesorium plastycznym to jedne z najlepszych sposób na ćwiczenie kreatywności oraz sprawności nadgarstka. Kredę w rękę można dać nawet kilkuletniemu brzdącowi.