Dziurkacze
Sposób na dziurki w dokumentach
Dziurkacz to niezbędne akcesorium w każdym biurze czy firmie. Przyda się on wszędzie i pomoże w porządkowaniu dokumentów i papierów. Jego podstawową rolą jest tworzenie otworów w papierach, dzięki czemu możliwe jest ich późniejsze wygodne wkładanie do segregatorów lub skoroszytów. Dziurkacze dostępne są w wielu odmianach. Te najczęściej wybierane to modele metalowe i proste, ale w naszym sklepie znaleźć można także nowoczesne dziurkacze biurowe.
Wyświetlanie wszystkich 15 wyników
Biurowy dziurkacz metalowy
Metalowy dziurkacz najpewniej znajdziemy na wyposażeniu każdego biura. Alternatywą dla niego są mniej trwałe modele plastikowe, które lepiej stosować w domu. Metalowe dziurkacze to sprzęty solidne, trwałe, które mogą służyć przez lata. Producenci tych akcesoriów dbają, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale i wyróżniały się ciekawym designem. Dzięki temu w sprzedaży znaleźć można nowoczesne i designerskie dziurkacze, które stanowić nie tylko praktyczny sprzęt biurowy, ale i ozdobią wnętrze.
Dziurkacz elektroniczny
Zwolennicy nowinek technicznych zainwestować mogą w ultranowoczesne dziurkacze elektroniczne. Maksymalnie ułatwiają one prace biurowe i minimalizują czas ich wykonania. Elektroniczne modele zasilane są bateriami lub prądem, który płynie z sieci. Dzięki temu dziurkowanie jest szybkie i nie zajmuje dużo czasu, a dodatkowo nie trzeba się przy nim męczyć. Dziurkacze na prąd są droższe niż te dostępne w standardowej wersji, ale przez wielu uważane za wygodniejsze. Warto w nie zainwestować, kiedy ilość dokumentów do dziurkowania jest duża, a czynność tą często się powtarza.
Rozmiar dziurkacza biurowego
Dziurkacze są sprzętami dostępnymi w kilku rozmiarach. Najlepiej i najwygodniej jest posiadać w biurze lub domu kilka modeli o różnych rozmiarach. Nie zawsze jest to jednak możliwe i wtedy przy wyborze trzeba kierować się tym, jakie kartki najczęściej się dziurkuje. Standardowe modele dziurkaczy to te z dwoma ostrzami, które robią w kartkach papieru otwory o średnicy 5,5 mm. Odległość pomiędzy poszczególnymi dziurkami wynosi 80 mm. Dokumenty z takimi dziurkami są w pełni kompatybilne ze standardowymi segregatorami z dwoma ringami, wąsami w skoroszytach i klipsami do archiwizacji. W przypadku, gdy dokumenty chce się wkładać do segregatorów czteroringowy, to powinno się dokonać zakupy dziurkacz z czterema otworami.
Ile kartek przedziurkuje dziurkacz?
To, ile kartek za jednym razem przedziurkuje dziurkacz, zależy do rozmiaru sprzętu. Podstawowe modele dziurkują do kilku kartek ok. 15. Na rynku dostępne są jednak profesjonalne sprzęty, które pozwalają na wykonanie dziurek aż 60, a nawet 100 kartek jednoczenie. W ofercie naszego sklepu znajdują się też specjalistyczne dziurkacze archiwizacyjne dwu lub czterootworowe. Pozwalają one na przedziurkowanie na jeden raz 520 kartek. Takie urządzenia wyposażane są w specjalne wydłużane dźwignie, pokryte materiałem ergonomicznym – ma to ułatwić proces dziurkowania i zmniejszyć wysiłek w czasie pracy.
Jeśli wiemy, że dokumentów do dziurkowania mamy dużo, to nie warto inwestować w małe dziurkacze. Wkładanie do niego większej ilości kartek niż zaleca producent, za skutkuje stępieniem ostrza/ostrzy lub blokadą.
Ogranicznik formatu w dziurkaczu
Większość modeli dziurkaczy biurowych posiada ogranicznik formatu. Oznacza to, że pozwalają one przedziurkować kartki jedynie we wskazanym przez producenta rozmiarze. Ogranicznik formatu to linijka, na której zaznaczona są formaty A4, A5, A6 lub inne. Jest to pożyteczne rozwiązanie, które pozwala zapewnić właściwą precyzję podczas dziurkowania. Dzięki temu dziurki zostaną wykonanie dokładnie tak, aby dokument można było prosto włożyć do segregatora czy skoroszytu – nie będą one krzywo i w innych miejscach niż powinny.
Pojemnik na ścinki w dziurkaczu
Wybierając dziurkacz do biura czy domu, dobrze jest też zwrócić uwagę na element taki jak pojemnik na ścinki. Jest on umieszczony w podstawie urządzenia. Najwygodniej jest, kiedy pojemnik na ścinki jest przezroczysty. Daje to możliwość stałego kontrolowania jego pojemności i szybkiej interwencji w przypadku popełnienia. Zaletą pojemnika jest też możliwość jego łatwego opróżniania. W tym zakresie poleca się modele z tzw. szufladami.
Ile kosztuje dziurkacz?
Ceny dziurkaczy są bardzo zróżnicowane. To, jaki koszt będzie trzeba ponieść, zależy od wybranego modelu. Proste dziurkacze kupimy już za ok. 5 złotych. W przypadku profesjonalnego sprzętu cena jest o wiele wyższa. Dziurkacze archiwizacyjne czy elektryczne o dużych rozmiarach kosztują od kilkudziesięciu do nawet 1000 złotych. Wybierając sprzęt biurowy, nie warto kupować tego na wyrost. Dobrze jest kupić tylko taki, z którego funkcji faktycznie skorzystamy. Jeśli dokumentów do dziurkowania nie ma w firmie za wiele to model metalowy z ogranicznikiem formatu, sprawdzi się idealnie.
Dobry dziurkacz to sprzęt, który powinien znaleźć się i w domu, i w biurze. Aby można było z niego komfortowo i wygodnie korzystać musi być mocny, bez blokujących się ostrzy, ergonomiczny. Współczesna oferta dziurkaczy pozwala znaleźć modele, które są lekkie, wydajne i wygodne.