Stempelki, pieczątki

Przybory szkolne do nauki i zabawy

Niektóre z przyborów szkolnych mogą być również ciekawymi i oryginalnymi zabawkami, którymi dzieci nigdy się nie znudzą. Do tego grona zalicza się pieczątki i stempelki. Przybierają one różne kształty i kolory i pozwalają na ozdobienie takich artykułów szkolnych jak zeszyty czy ćwiczenia. Pieczątki i stempelki pozwalają również na udekorowanie kartek okolicznościowych czy wykonywanie rozmaitych prac plastycznych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pieczątki i stempelki dla dzieci

W naszym sklepie zakupić można zarówno całe zestawy, jak i pojedyncze sztuki pieczątek i stempelków dla dzieci. Dla maluchów najważniejsze, aby były one kolorowe i miały atrakcyjne kształty i obrazki. Pieczątki i stemple namoczone wcześniej w tuszu można odbić na kartce papieru. Dzięki temu tworzy się ciekawe prace plastyczne lub dekoruje przedmioty.

Pieczątki i stempelki mogą odbijać różne kształty. W naszej ofercie znajdują się takie, które pozwolą na stworzenie serduszka, kwiatka, zwierzątka, samochodu, samolotu i innych wzorów. Wzorów jest bardzo dużo. Wybór najlepiej uzależnić od wieku i zainteresowań dziecko. Warto pamiętać, że im więcej pieczątek i stempelków, tym lepsza i bardziej kreatywna może być zabawa.

Jakie pieczątki dla dzieci wybrać?

Pieczątki dla dzieci powinny być łatwe i proste w użyciu. Ich użycie, czyli odciśnięcie obrazka na kartce nie powinno wymagać dużej siły i sprawiać maluchowi trudności. Warto też zwrócić uwagę, czy obity obrazek jest wyraźny i dobrze się odbija. Pieczątka powinna również dobrze leżeć w niewielkiej dłoni dziecka. Powinno się ją wygodnie trzymać. Obudowa stempelka może być plastikowa lub drewniana – dla komfortu użytku nie ma to większego znaczenia, ale wpływa na estetykę pomocy naukowej. Drewniane pieczątki uważane są za solidniejsze i bardziej wytrzymałe. Te z plastiku mogą się połamać, szczególnie jeśli dziecko będzie je mocno dociskać.

Tusz do pieczątek i stempelków dla dzieci

Do zabawy stempelkami potrzebne są nie tylko pieczątki, ale i tusz/barwniki. To one pozwalają na odbieranie obrazów na papierze. Wybierając barwnik do pieczątek, należy zadbać o to, aby był on bezpieczny dla najmłodszych i posiada niezbędne atesty. Tusz do stempelków dla dzieci mysi być również łatwo zmywalny ze skóry.

Pieczątki do zabawy

Większość pieczątek i stempelków wykorzystywana jest do zabawy lub tworzenia prac plastycznych. Dziecko może nimi ozdabiać laurki, tworzyć rysunki itp. Pieczątki do zabawy zazwyczaj mają proste wzory np. zwierzątek, kwiatków, serduszek, figur geometrycznych. Kupuje się je w zestawach, które posiadają stempelki o kilku różnych wzorach. W naszym sklepie można kupić też zestawy tematyczne np. z samochodami, postaciami z danej bajki, zwierzątkami itp. Dostępne są też zestawy, które pozwalają na opowiadanie historyjek.

Zabawa pieczątkami pobudza wyobraźnie i kreatywność. Idealnie sprawdza się jako rozrywka w deszczowe dni. Chcąc zapewnić dziecku dobrą zabawę na dłużej, można kupić stempelki w zestawie z kredkami, szablonami do uzupełnienia, motywami bajek. Takie komplety doskonale sprawdzają się jako upominek dla dziecka na wybraną okazję.

Stempelki edukacyjne dla dzieci

Pieczątki to nie tylko dobry pomysł na zabawę, ale i edukację. Z ich pomocą można nauczyć dziecko cyferek i literek. Edukacja odbywa się poprzez zabawę, dlatego jest dla dziecka taka atrakcyjna. Pieczątki z literkami to również pomysł na naukę pisania (pozwalają tworzyć słowa), czytania, podstaw matematyki. Dziecko przybijając pieczątki, może układać słowa, a nawet zdania.

Pieczątki i stempelki motywacyjne

W ofercie naszego sklepu znajdują się także zestawy pieczątek motywacyjnych dla dzieci. Pozwalają one wprowadzić system motywacyjny, oparty na nagradzaniu za dobre zachowanie i karaniu za złe. Dziecko za każde dobre zachowanie otrzymuje wtedy pieczątkę (obrazek przybity na papierze) i po zebraniu wcześniej ustalonej ilości otrzymuje do rodziców nagrodę. Ma to zmotywować malucha do dalszych starań. Stempelki motywacyjne dla dzieci można wykorzystywać zarówno w domu, jak i w placówkach dydaktycznych. Warto jednak pamiętać, że ta forma wychowania ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Ci ostatni uważają ją za pewien rodzaj tresury i ostrzegają, że na dłuższą metę może ona przynieść więcej szkody niż pożytku.

Ile kosztują stempelki dla dzieci?

Pojedyncze stempelki dla dzieci to niedrogie gadżety. Jedną pieczątkę można kupić za ok. 5 złotych. Zestawy stempelków to jednak o wiele droższe zabawki ich ceny zaczynają się od 50 złotych i idą w górę. Końcowy koszt uzależniony jest od ilości pieczątek znajdujących się w komplecie, a także ich możliwości. Od standardowych stempelków droższe są m.in. te podświetlane.

Pieczątki i stempelki to ciekawy dodatek do plastycznego asortymentu dziecka. Można wykorzystać je na wiele sposobów. Sprawdzą się ono zarówno jako gadżet do zabawy, jak i jako pomoc naukowa. Wykorzystywać można je też jako oznaczenie na dziecięcych imprezach. Używać może ich dziecko od 3 roku życia. Rozbudzą one wyobraźnię i będą ćwiczyć kreatywność malucha, a także przyczynia się do jego szkolnych sukcesów.