Plany lekcji

Jak zaplanować dzień ucznia?

Plan lekcji to harmonogram szkolnych zajęć. Zgodnie z nim odbywają się poszczególne lekcji. Podawany jest on przez nauczyciela zaraz na początku roku i obowiązuje na cały rok lub jeden semestr. Plan lekcji przy sobie powinien mieć każdy uczeń, najlepiej zapisany. W tym celu w wyprawce każdego ucznia obowiązków powinien znaleźć się papierowy plan lekcji.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Po co uczniowi plan lekcji?

Plan lekcji uważany jest za pierwowzór wszystkich planerów i organizerów. Mówi on, w jakie dni tygodnia i w jakiej kolejności będą odbywać się poszczególne zajęcia szkolne. Informuję również, w jakich godzinach lekcje będą się toczyć. Rolą planu lekcji jest więc zaplanowanie dnia ucznia oraz umożliwienie mu przygotowania się do kolejnego dnia w szkole. Uczeń, zerkając na plan lekcji, wie jakie zadania ma odrobić na kolejny dzień, jakie książki i przybory spakować, o której musi wyjść z domu, aby nie spóźnić się na zajęcia, a także, o której one się skończą. Dziś plan lekcji obejmuje nie tylko zajęcia, które odbywają się w szkole, ale i te pozalekcyjne.

Plan lekcji nie tylko dla dziecka

Przyjęło się, że plany lekcji są gadżetem przeznaczonym tylko dla uczniów. Jednak w akcesorium to przyda się również rodzicom, którzy będą mogli na bieżąco czuwać nad harmonogramem dnia dziecka. Dobrym pomysłem jest połączenie planu lekcji z planem tygodniowym całej rodziny. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować czas wszystkich domowników i przewidzieć np. czas na wspólną rozrywkę. Prowadzenie rodzinnego grafiku ma też wymiar praktyczny. Sprawi on, że wejścia, wizyty lekarskie czy zajęcia dodatkowe nie będą kolidować z lekcjami szkolnymi. Kompletując wyprawkę dobrze kupić więcej niż jeden plan lekcji. Pierwszą sztukę najlepiej powiesić w pokoju dziecka, drugą w kuchni np. przypiąć do lodówki. Praktycznym zakupem będzie też mini plan lekcji, który dziecko będzie zawsze nosić przy sobie np. w piórniku – dzięki temu zawsze będzie wiedzieć, jaka lekcja jest następna, a także, w której Sali się odbywa.

Jak nauczyć dziecka zorganizowania?

W dzisiejszym świecie, kiedy czas przecieka nam przez palce i często nie można nadążyć za kolejnymi wyzwaniami zorganizowanie to niezwykle ważna rzecz. Dziecko organizowania i planowania powinno uczyć się już od najmłodszych lat. Pomóc w tym mogą m.in. plany lekcji, czyli pierwsze osobiste planery. Plan lekcji można podarować dziecku już na początku roku szkolnego wraz z kalendarzem obejmującym okres od września do czerwca.

Rodzaje planów lekcji

W naszym sklepie dostępne jest wielu rodzajów planów lekcji. Oferujemy modele tradycyjne oraz samoprzylepne plany zajęć szkolnych. Występują one w wielu rozmiarach od tych mini, które mieszczą się w piórniku, aż do planów lekcji w formacie A4. Aby uatrakcyjnić to szkoleń akcesorium, stawiamy na plany lekcji kolorowe i z bajkowymi postaciami. Na planach lekcji dla dzieci naniesione są ozdobione rysunkami, podobizny aktorów, postacie bajkowe, modne desenie i motywy. Oprócz ozdobnych planów lekcji w naszym sklepie kupić też uniwersalne harmonogramy zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Utrzymane są one w prostej formie i chętnie wybierane są przez uczniów starszych klas lub rodziców.

Ciekawym zakupem jest też plan lekcji w zestawie z naklejkami na zeszyty. Obydwa akcesoria utrzymane są w tej samej stylistyce i pozywają zachować estetykę szkolnych artykułów. Takie zestawy oferujemy zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Płeć piękna szczególnie chętnie wybiera plany lekcji Barbie czy z kucykami, chłopcy gustują natomiast w planach lekcji z dinozaurami czy ozdobnymi logotypem ulubionej drużyny piłkarskiej.

Planery dla dziecka

Obecnie dużą popularnością cieszą się plany lekcji, które przybierają formę wielofunkcyjnych planerów. Mogą one występować w formie książek lub dużych plansz. Te pierwsze dziecko zawsze może mieć przy sobie, te drugie natomiast przeznaczone są do powieszenia np. na tablicy korkowej. Takie planery dla dzieci łączą w sobie plany lekcji i harmonogramy zajęć dodatkowych, informują o dniach wolnych od nauki, pozwalają zapisywać ważne daty np. urodziny znajomych czy daty sprawdzianów, oddania ważnych projektów.

Kiedy kupić dziecku plan lekcji?

Plan lekcji to akcesorium, w które powinno zaopatrzyć się dziecku już na początku zajęć szkolnych. W warto go kupić przed pierwszym dniem szkoły, ponieważ to na rozpoczęciu roku nauczyciele zazwyczaj podają harmonogram zajęć na pierwszy semestr lub na cały rok. Warto pamiętać jednak, że podany na początku plan może się zmienić, więc nie trzeba go wypisywać od razu.

Plan lekcji dla studenta

Po plan lekcji sięgnąć mogą nie tylko uczniowie podstawówki czy liceum. Harmonogram zajęć do planu lekcji wpisać mogą również studenci dzienni czy zaoczni. Oni również powinni planować i kontrolować swoje zajęcia na uczelni wyższej. Idealnie do tego nadają się plany lekcji. Pozwalają one rozpisać zajęcia na poszczególne dni tygodnia oraz zaznaczyć, w jakich godzinach się odbywają i w których salach czy oddziałach uczelni. Plany lekcji dla studentów to zazwyczaj te w stonowanej kolorystyce i o uniwersalnym wzornictwie.