Korektory i gumki

Czym wymazać błędy?

Błędy i pomyłki zdarzają się podczas pracy i podczas nauki. Na szczęście współczesne przybory szkolne pozwalają na ich szybkie wyeliminowanie. Z pomocą korektorów i gumek do mazania można zmazać nawet ten błąd, który zrobiło się, pisząc długopisem. Nasz sklep oferuje szeroki wybór artykułów do korekty. W ofercie znajdują się zarówno korektory, jak i gumki do mazania, które zmazą tekst napisany ołówkiem, a także długopisem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Korektory do mazania

Podstawowym artykułem korektorskim jest korektor. Pozwala on pozbyć się błędów zrobionych długopisem lub piórem. Wymazywanie błędów korektorem nie niszczy kartkę – jest to ważne, jeśli pisze się po cienkim papierze. Korektory są dostępne pod kilkoma postaciami. W naszym sklepie kupić można korektory w płynie, w pasku, w formie taśmowej myszki. Wszystkie rodzaje korektorów łączy to, że zamalowują one błąd na biało i nie narusza podłoża.

Jaki rodzaj korektora wybrać?

Zanim kupi się korektor, warto poznać rodzaje tego artykułu do korektowania. Pomoże to wybrać najlepszy model. Jednym z popularniejszych modeli są korektory w płynie. Występują one w niewielkich buteleczkach o pojemności 200 ml. Białą substancję rozprowadza się specjalnym aplikatorem, który ma postać pędzelka lub gąbki – są one umieszczone na spodzie nakrętki. Korektorem w płynie najlepiej zamazywać duże powierzchnie, ponieważ nie są one zbyt dokładne. Korektory w płynie są dość tanie i powszechnie dostępne. Ich wadą jest jednak to, że często ulegają zgęstnieniu, a przez to nie mogą nadawać się do użytku. Modele w płynie zazwyczaj robione są na bazie wody lub rozpuszczalnika.

Innym popularnym modelem korektorów są te z piasku lub piórze. Pozwalają one wymazać nawet niewielkie błędy w tekście. Korektory w pisaku mają formę płaską lub okrągłą i są zabezpieczenie skuwkę przed wytchnieniem. Przed użyciem korektor w pisaku należy wstrząsnąć i naciskając delikatnie nakładać białą ciecz na miejsce błędu.

W naszym sklepie można kupić również korektory w taśmie. Są one szybkie w użyciu i niezwykle wygodne. Można nimi szybko poprawić wybrany fragment tekstu. Po białej taśmie można pisać od razu, nakładana jest ona na sucho. Korektory w taśmie można nakładać na tekst napisany ręcznie lub drukowany. Korektory w taśmie umieszczane są w specjalnych obudowach. Najlepsze się modele przezroczyste, które pozwalają na bieżąco kontrolować zużycie taśmy. Kształty obudowy są bardzo różne – najczęściej przybierają one postać okrągłą. Warto pamiętać, że kształt obudowy warunkuje i długość taśmy i łatwość posługiwania się gadżetem.

Ciekawym rozwiązaniem jest również korektor hybrydowy. Łączy on w sobie kilka rodzajów korektorów, np. pozwala na wymazywanie błędów pędzelkiem i psiakiem z białą cieczą. Niektóre korektory mają również wbudowane gumki do mazania.

Zmaziki do pióra

Jedną z odmian korektorów są zmaziki do pióra. Swoim wyglądem przypominają one pisaki, ale mają białe końcówki. Po jednej stronie jest końcówka cienka, po drugiej gruba. Pierwsza służy do korygowania niewielkich pomyłek, druga do zmazywania większych ilości tekstu. Mazaki pozwalają na wymazanie atramentu z pióra wiecznego, czyli przydadzą się osobom piszącym piórami na naboje atramentowe. Niestety nie pomogą one w korygowaniu błędów zrobionych długopisem czy piórem kulkowym – w tym wypadku należy sięgnąć po korektor lub specjalną gumkę do długopisów.

Gumki do mazania

Gumka do mazania to małe, ale niezwykle przydatne akcesorium. Przydaje się zarówno w szkole, jak i w domu czy w biurze. Pierwotnie służyła do wymazywaniu treści napisanej, czy narysowane ołówkiem na kartce. Gumki do ścierania występują w wielu rodzajach. Jej wybór najlepiej dopasować do narzędzia, jakim się pisze. Z wymazaniem grafitu ołówka powinna poradzić sobie nawet najtańsza gumka-myszka. Zaleca się jednak, aby do wymazywania ołówka HB wybierać te wykonane z kauczuku lub tworzyw polimerowych. Pozwalają one usunąć ślad grafitu, a jednoczenie nie rozmazują i nie niszczą kartki papieru. Oprócz gumek kauczukowych dostępne są też gumki do mazania miękkie, etui, gumki w ołówku automatycznym, gumki chlebowe.

Gumki do mazania dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Dzieci szczególnie chętnie wybierają te o finezyjnych kształtach np. samochodów, kwiatów, zwierzątek, jednorożców, samolotów itd. Są one kolorowe, ale dość twarde, przez co trudno ich używać. Chcąc mieć pewność, że gumka nie potarga kartki i będzie dobrze się sprawować lepiej postawić na tradycyjną białą myszkę.

Gumki do długopisów

Jeszcze do niedawna gumki do mazania wykazywały jedynie ślad pozostawiony przez ołówek. Dziś producenci przyborów szkolnych oferują także specjalne gumki do długopisów. Pozwalają one na wymazanie błędów zrobionych długopisem lub piórem. Z pomocą gumki do długopisów można wymazać kleksy atramentowe, tekst napisany piórem wiecznym, kulkowym, długopisem. Gumki do mazania tego typu można kupić jako samodzielny gadżet lub są one integralną częścią artykułów do pisania.